Jump to content
ljudva

Yaris MK1 servo pumpa

Recommended Posts

Pozdrav drugari

Primetio sam da mi remenica servo pumpe ima hod od nekih 2mm.Dakle, mogu uz odredjen napor rukom da je pomeram ka pumpi i od pumpe tih 2mm.Zapravo, cini mi se da se pomera zajedno sa osovinom, mada nisam 100% siguran.Volan se normalno ponasa, nije "tezak", ulje se ne gubi, nista ne zuji.Prilikom rada motora, vizuelno se ne uocava "setanje" remenice.

Normalna pojava ili razlog za brigu?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Мени је можда мало већи лифт имала и сузило ми је уље, погледај одељак Тојота Корола Версо па Серво пумпа, детаљно сам све описао. А и уље се лако мења замени уље, само је питање који декстрон користи. Поззз

 

Послато са Nokia 7.1 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo procitao.Svaka cast na lepom objasnjenju i snalazljivosti.Ok, sada znam sta bi mogao biti potencijalni problem, jedino sto nisam bas toliko spretan niti hrabar upustiti se sam u taj poduhvat.Probacu sa zamenom ulja, to svakako, ali to mi definitivno nece resiti problem.E sad, koliko je hitno i gde naci neki servis koji bi mogao resiti problem...

Da li su ti se javljali neki cudni zvuci koji su ukazivali na tvoj problem?

Izmenjeno od ljudva

Podeli ovaj post


Link to post

Ништа страшно није за растурање, само обележаваш када растурили и то је то, најбитније само да нађеш челичну подлошку да смањиш луфт семеринг и гумица су најмањи проблем да сенађе. Е сада ја нисам приметио да има луфт се док нисам скинуо пк каиш и проверио серво пумпу. Дешавало ми се да када смотам у месту пун леви или десни као да нешто заструже.

Послато са Nokia 7.1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×