Jump to content
Sign in to follow this  
goranm

Sredstvo za čišćenje motora da ili ne

Recommended Posts

Prošle nedelje sam menjao dihtung poklopca ventila (dekla) i majstor mi je pokazao da se dosta crne materije kao smole nakupilo na metalnim delovima unutar prostora uz savet da promenim ulje koje koristim (marku). To ću i uraditi, kupiću Eneos ali me zanima da li da pre promene ulja uzmem neko od onih sredstava koja  isperu motor i sipaju se pre zamene ulja. Moze li sva ova necistoca da se skine i da li ako se tako naglo skine moze nesto da mi začepi pa je bolje da ne čačkam. To sredstvo sam stavljao u motor pre jedno 6 godina neposredno  pre promene ulja. Majstor mi je konzervativan i on je protiv tih stvari. U pitanju je Toyota Yaris Verso 1,3 2000. godište.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je velika kolicina te prljavstine u motoru mozda bolje ne sipati to sredstvo. Moze da se desi da zacepi neki kanal ulja.

Najbolje bi bilo da sipas novo ulje, ispratis kakvo je pa kada se zaprlja (postane crno) onda zamenis i tako 2-3 puta. Naravno uz svaku zamenu ulja menjati i filter.

Podeli ovaj post


Link to post

Uvek menjam i filter jer pored ulja od zamene do zamene dospem koji litar ulja pa racunam da se zaprljao. Majstor kaze da ce novo ulje vremenom ukoniti te prljavstine, ne znam samo da ne zapusi filter ulja.

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo iz razloga zapusenja ne treba sipati to sredstvo za ispiranje. Zameni ulje i filter, vozi 2-3 hiljade km i zameni ponovo. Usput povremeno izvuci sipku za merenje ulja i vidi da li je i koliko novo ulje zaprljano..

Podeli ovaj post


Link to post

Mislis da zamenim i ulje i filter ili samo filter?

Podeli ovaj post


Link to post

I ulje i filter, kvalitetan filter nije vise od 500-600 din...

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×