Jump to content
biciklista

Jarić 1,5 Stella

Recommended Posts

Za tu cenu ide samo to što sam i napisao.

Podeli ovaj post

čisti bezobrazluk. šta onda mene čeka za dizela ???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Pa, ti nemaš svećoce i nema šta da brineš :)

Podeli ovaj post

održavanje dizela je daleko skuplje od benzinca. Svjećice su najjeftinija stavka u servisu. Zato je ovaj predračun za servis Yarisa bolesno visok.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Nekada je Yaris bio jeftin auto za održavanje . Očigledno da se menjaju vremena . Sada neki drugi proizvođači imaju akcije , gde preventivno menjaju delove u ovlašćenim servisma besplatno i posle 12 godina . Stalo im je do potrošača . Za svaku pohvalu . Šta da kažem , posle duže vremena sam opet zadovoljan sa autom . 

Podeli ovaj post

Dakle, "redovan servis" na 92 kkm ( ali bez zamene filtera vazduha ), koji podrazumeva i prvu zamenu svećica, a dodatno su promenjene prednje (fabričke) disk pločice, ulje kočnica, kao i prednje metlice brisača ... U zbiru, 52.054 dinara (uz popust od 5%) ili 442 evra .

Podeli ovaj post

Evo koliko je jedan sa Honda foruma Srbija pre par dana u ovlašćenom servisu platio redovan godišnji servis za aktuelni Civic Type R - 19.381 dinara ( 165 evra ). Smešna cifra za vozilo sa 320 ks.

A mada ima varijabilni servisni interval ( kompjuter ga odredjuje, zavisno od načina vožnje ) izmedju dva prethodna redovna servisa je prešao oko 15.000 km.

CTR - servis.jpeg

CTR - servisni interval.jpeg

CTR.jpeg

Podeli ovaj post

Realno smešna cena za servis takvog (sportskog) auta . Dugo sam vozio Japance od 1991 i Toyota je uvek bila najeftinija za održavanje od svih Japanaca do skoro (otprilike do pre 4-5 godina ) 

Podeli ovaj post

Ma Toyota kida koliko je jeftina, eto meni za šoferku Corolla-e oko 600 eur, pa mnogo brate.
Btw, poredim cene ovog malog servisa sa pomenutom Corolla-om - ista je al ovde je pride i filter za vazduh koji nije baš džabe i dolili tečnost za prozore. Nemam pojma, neko je ovde ili lud ili bezobrazan :(

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post

Korektna cena za servis CTRa u ovlašćenom.
Vidim da 2.0T koristi isti filter ulja kao 1.5 T (ako nisam pogresio u "brzinskoj" proveri ). Verujem da je ista priča i kod ostalih "delova" na računu tako da 320 KS ne igra bitnu ulogu u ceni servisa ovog tipa (osim razlike u količini ulja).
Ako imam dobar info ovakav "zahvat" na Mazdi CX30 i CX5 (2.0 atmo) je okvirno od 24 do 29 k rsd.
Da ne zaboravim Toyo,  Yare 2 1.3, zamena svih fitera + ulje + neka sijalica + dolivanje tečnosti vs = 14 k "ovlašcenih" (po meni takođe korektno ).

Podeli ovaj post

@GoForit Nemoj da mi zameriš 14k izađe mene servis za BMW E90 Lci 318d . Na Yarisu 2 1.3 mogu lično da uradim kompletan servis za 30 min. . Samo mi ne treba tako mali auto .

Podeli ovaj post

Ja mislim da je ona cena redovnog servisa od 165 evra u ovlašćenom veoma korektna.

Ja npr za CRV sa 1,5 T istovrsan redovan servis ( ulje + svi filteri) u Delti plaćam 145 evra (oko 17.000 dinara), evo ga račun ispod od pre mesec dana.

Naravno, cene u ovlašćenom (i u garanciji ) i nisu za poredjenje sa cenom u novlašćenim servisima ( i za one van garancije), jr je van ovlašćene mreže sve jeftinije. Pre neki dan sam za 500L sa 1,6 MJ redovan servis (ulje+svi filteri) "plus" zamena ulja menjača "plus" zamena antifriza, u servisu "Goran" u Zemunu (koji jeste poznat, ali, je i neovlašćen ) platio 21.100 dinara (180 evra).

Pošto sam za poslovnog Yarisa platio već šest redovnih servisa u BG u tri ovl. servisa, moje iskustvo je da se ni za 145, a ni za 165 evra u BG u ovlašćenom ne može dobiti zamena uja i svih filtera. Ako na sajto Toyota RS pogledate preporučene cenovnike redovnog održavanja, videćete da to maltene ne može ni za Aygo 1,0 prethodne generacije.

CRV servis.jpg

Podeli ovaj post

@Piske, Y2 sam pomenuo samo u kontekstu cene ovlašćenog servisera. Kada bi za servis koristio isključivo OEM delove i ulje, razlika ostaje jedino u ceni rada, cca 2k rsd (ako zanemaris cenu sopstvenog rada ili cenu rada neovlašćenog servisa).

Brat na E46 (valjda ) 320d radi servis za 15k, ali bi to u Delti, sa originalnim delovima i njihovim radnim satom, platio znatno više.

Podeli ovaj post

pre 42 minuta, Piske said:

@GoForit Nemoj da mi zameriš 14k izađe mene servis za BMW E90 Lci 318d . Na Yarisu 2 1.3 mogu lično da uradim kompletan servis za 30 min. . Samo mi ne treba tako mali auto .

Veruj mi, i ja sam godinama sebi sam radio redovan servis na 308 sa 1,6 HDI, jer su mi bili dojadili više u ovl. servisu, pošto sam često naknadno bio u prilici da primetim da ovde ili onde nedostaje "žabica" ili slično (ili da naspu ulje preko maksimuma za 1 cm, da loše stave poklopac filtera vazduha, ma ... "da poludiš" šta su u stanju da urade, a kao "ovl. servis" ). Cena takvog "hand-made" redovnog servisa je bukvalno bila smešna, a meni ogromna razonoda. Pri čemu ti garantujem da ga bolje uradim nego ov. servis. Uveče u garaži odvrnem čep kartera i ostavim do ujutro da se ocedi :) I sve ujutro zavšim. Ali, jbg, za kola u garanciji ne može (ne sme) tako, a za neka, na žalost, ni van garancije. Npr, kod Fiata 500L je nemoguće resetovati servisni interval bez korišćenja dijagnostičkg uredjaja - koji nemam. 

Podeli ovaj post