Jump to content
Sign in to follow this  
Bojša

Corolla 1.6 vvti hečbek, 2001/2

Recommended Posts

Zdravo, molim za savet pri kupovini. Imam priliku da povoljno kupim još jednu Tojotu, tj. Corollu sa ovim motorom, pređenih 170.000km. Auto je od mog kolege, uvezao ga je sa 90.000km i kada ga je uzeo sećam se bio je kao nov. Auto je proizveden krajem 2001ve a prva registracija 2002. Auto je lepo vožen, kada kažem lepo mislim nije forsiran, održavan i servisiran na vreme. Ono oko čega ja imam nedoumica je to da je na autu u nekom periodu, od prilike na zadnjih 40.000km ugrađen TNG a čuo sam da je to jako loša opcija sa ovim motorom zbog mogućih kvarova prilikom visokih temperatura. Ja sam neko ko ima laku nogu na gasu i auto mi treba za dnevnu gradsku vožnju do posla i nazad, 11+11km. Čitao sam razna iskustva, gde ljudi voze ovaj motor sa plinom, ne štede ga i nemaju problema. Sa druge strane, stručnjak Todorović kaže da se nikako ne treba upuštati u ugradnju plina u bilo koji Tojotin a ni bilo koji drugi motor jer u protivnom za oko 30.000 km možete očekivati karambol.

Da li je pametna investicija koristiti ovaj agregat povremeno na plin prilikom kratkih relacija ili ga ne koristiti u opšte, neka vaša iskustva i zapažanja? Hvala. :toyo:

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×