Jump to content
djovicic

seckanje zvuka na auto-radiju Auris 1.33 tera

Recommended Posts

Dobar dan svima i dobro zdravlje vam želim.

Ja sam nov na ovom Forumu, ovo mi je prvi post.

Od Novembra 2020 imam Auris 1.33, godište avgust 216, bele boje, u osnovnom paketu opreme.

Često mi se dešava da mi radio stanice seckaju zvuk, kao repovanje, par sec. vrati nazad zvuk, kao fejding, neznam kako bi objasnio. U početku sm mislio daje samo jedna stanica u pitanju, ali se to javlja kod svih stanica. Čuo sam se sa prethodnim vlasnikom, on kaže da vidim sa servisom, iovako je u garanciji do avgusta 2021.

Da li se to još nekome javljalo?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam i ja taj problem ali se nisam nesto cimao sa time. 

Podeli ovaj post


Link to post

dobro je, nisam lud ;-)

ma ako već imam auto solidne klase, bezveze je da radio ovako secka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam mislio da je do signala,ako slucajno resavas javi sta je cisto da znam

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

to ti više nike u garanciji,ali probaj .za multimediju je garancija 3 god... za pravo skoro za sve osim na motor i mjenjač

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na info

probaću preko garancije, ali ako nemože da li imate neki savet, u čemu je kvar?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumijem zašto si čekao 3 godine da to prijaviš? ili nisi znao da je garancija od 5 godina prazna priča? I onda samo nas nekoliko ispadamo da imamo neki problem sa autom ,a ono mnoštvo se ne zamara što im auto ima problemčiće, svakakve problemčiće... a dobro.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije ni čudo što mi oni u servisu svaki put kažu: "ovo prvi put čujem", "nitko se nije javio s takvim problemom", "vi ste prvi "..."bla bla bla"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala na info
probaću preko garancije, ali ako nemože da li imate neki savet, u čemu je kvar?
 
Dobro,bolje ikad nego nikad da si prijavio problem.Nemoj čekati ako ih ima još. Za ovo seckanje... mislim da je netko na forumu to spomenuo i zamijenili mu multimediju.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To se samo desava radio dok slusate ili kad slusate recimo preko usb-a ili blututa?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja danas slusao radio imao sam neku rutu oko 50km. Nisam imao problem sa radio stanicama nije seckalo. Desava se neki put ali ne uvek mislim da je to do signala.
Dok preko usb i bluetooth nikada mi se to nije desilo.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Jel riješeno seckanje zvuka?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se dešava kad 202 slušam, ali pošto sam iz BiH, nije čudno.

Podeli ovaj post


Link to post
On ‎6‎.‎3‎.‎2021 at 20:53, LAV-LAV said:

Ne razumijem zašto si čekao 3 godine da to prijaviš? ili nisi znao da je garancija od 5 godina prazna priča? I onda samo nas nekoliko ispadamo da imamo neki problem sa autom ,a ono mnoštvo se ne zamara što im auto ima problemčiće, svakakve problemčiće... a dobro.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ma od nedavno sam vlasnik, kupio polovan, još 4 meseca I ističe 5god garancija.

Prethodni vlasnik kaže da je mislio da je to zbog stanice, ali ja mislim da je ovo neki bag u multimediji. Iskusan sam vozač, nekoliko sam promenio, ali ovo dosada nisam doživeo. Videćiu šta Servis kaže, pa javljam...

Podeli ovaj post


Link to post
Ma od nedavno sam vlasnik, kupio polovan, još 4 meseca I ističe 5god garancija.
Prethodni vlasnik kaže da je mislio da je to zbog stanice, ali ja mislim da je ovo neki bag u multimediji. Iskusan sam vozač, nekoliko sam promenio, ali ovo dosada nisam doživeo. Videćiu šta Servis kaže, pa javljam...
Koliko imaš km na autu ? I koliko je taj bivši vlasnik imao godina?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

sada imam 66.000 km

kupio sam ga sa 60.000 km.

oko 1 juna mi je servis redovni, pa ću da javim šta su rekli za seckanje zvuka.

javlja se kod radio stanica, ne blututh, ne usb. Možda mu je slaba antena? ili ima neki sistem kada slabije uhvati signal da vrati nazad par sekundi, da ne bi šuštalo.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Meni radi ok,nema sjeckanja zvuka.Ako blutut radi,onda nisu zvučnici.Sigurno je problem u multimediji.Antena ti je inače na zadnjoj šajbinu obliku grijača na staklu (gornji dio)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ušao sam pre jedno 10 dana u SETUP

stavio TA i AF na OFF

sada ne secka

Mislm da je više do ovog AF (alternative frequences), kada je slab signal za stanicu, on nađe alternativni kanal, ali ima malo feed-back pa vraća unazad (seckanje), možda je ovo i softverski napravljeno (neko se pravio pametan).

Sada mi šuška kad je slabiji signal, ali barem ne secka, što me je puno nerviralo.

Podeli ovaj post


Link to post

bravo hvala sto si to podijelio s nama. Kako si dosao na ideju da su postavke u pitanju?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Ušao sam pre jedno 10 dana u SETUP
stavio TA i AF na OFF
sada ne secka
Mislm da je više do ovog AF (alternative frequences), kada je slab signal za stanicu, on nađe alternativni kanal, ali ima malo feed-back pa vraća unazad (seckanje), možda je ovo i softverski napravljeno (neko se pravio pametan).
Sada mi šuška kad je slabiji signal, ali barem ne secka, što me je puno nerviralo.


Nema nikakvog softverskog intervenisala niti feedback-a, već je to uobičajena nuspojava kod menjanja predajnika lowbudget stanica.
Naime, njihovi FM predajnici koriste istu tehnologiju prenosa i to "u lancu", te onaj udaljeniji zbog transkodovanja je ma kašnjenje...
Ako je treći po redu "u lancu", imaće još veće kašnjenje...

Radio stanice u Srbiji su na žalost smeće i po sadržaju i tehnologiji...
Čak i ono što kupe, ne umeju da podese kako treba.

(Posebno TA koji samo jedna stanica koristi pravilno)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×