Jump to content
cdyane

Citroen Diana 6 LC - Milan(cdyane)

Recommended Posts



Svaka čast još jednom kako je pazite i održavate

Sent from my Mi A1 using Tapatalk




Hvala puno Piske! Uvek se nesto cacka oko nje mada u tome je car posedovati oldtajmera. Sada nije ni priblizno estetski kako je bila kad smo je sredili ali jos je odlicna pre svega radi garazu. Nakon zasticivanja probacu da je malo osvezim sa poliranjem. Docice i motor na red kad tad a do tad pun gas. Vozio sam je danas zaista je odlicna, cak sto vise jos bolja od kad se redovnije vozi.

Fascinantan mi je ovo auto. Auto stvoren za ljetni odmor i razonodu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk




Upravo tako. Auto stvoren za preko ljeta, krov otvoren i uzivancija. U planu je ako sve u redu bude preko leta da se vozamo kroz Makedoniju pa ako bog da i pocnemo da idemo i na svetske skupove za 2cv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post





Upravo tako. Auto stvoren za preko ljeta, krov otvoren i uzivancija. U planu je ako sve u redu bude preko leta da se vozamo kroz Makedoniju pa ako bog da i pocnemo da idemo i na svetske skupove za 2cv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Jel može potegnuti ,onako, da te malo zalijepi za sic?Baš da osjetiš šut?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Jel može potegnuti ,onako, da te malo zalijepi za sic?Baš da osjetiš šut?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Ma kaki, 32 konja su u pitanju, 602 kubika. :D Ali odlicno nosi tu karoseriju motor. Znas sta mozes da ocekujes od auta i nemas brige. Tacnije znas da si najsporiji na putu i miran si. Jednom tako sam jurio Reno 4 sve dok ga nisam stigao, e to je Dijanin prav konkurenat na putu. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko Dijana ima kg ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je oko 600 kila. Plus minus toliko. Retko zabavan auto za voznju a da nije neki nabrijan sportski. Nema ko se nije odusevio kad je provozao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde da malo nesto napisem i o Dijani, odavno nisam. :D Kad sam uzimao motore cuo sam se sa drugarom iz Skoplja, ljubitelj starih Citroena, sad ima i radnju odrzava ih i restaurira i bili kod njega da se malo vidimo. Setam se ja kad vidim masku, metalnu, bas o kakvu sanjam od bog zna kad. Pitam ga jel ono metalna maska za Dijanu? Gde kaze? Pa eno napolju. Aj da vidim kad jeste to je. Poklonio mi ju je, a otac gleda i kaze vidi budalu svrsit ce. :D Bila je ofarbana u crnom, dva dana sam je cistio sa vodom, posle benzinom i na kraju sa nitrom. Nakon toga usledila je ugradnja malo se namucio jer je ova maska za prve Dijane i to francuske a moja je iz Kopra a i francuske kasnije su imali plasticne. Bilo je malo zezancije jer sam morao da vadim branika ali eto na kraju ok je ispalo. Ima oljubljenja, nije idealna ali za meni je odlicna. Evo i slike kako je ispalo:

 

mmmmmmmmmmmmm.jpg

mmmmmm.jpg

maskaa.jpg

mm.jpg

mmm.jpg

mmmm.jpg

mmmmm.jpg

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ajde da malo nesto napisem i o Dijani, odavno nisam. :D Kad sam uzimao motore cuo sam se sa drugarom iz Skoplja, ljubitelj starih Citroena, sad ima i radnju odrzava ih i restaurira i bili kod njega da se malo vidimo. Setam se ja kad vidim masku, metalnu, bas o kakvu sanjam od bog zna kad. Pitam ga jel ono metalna maska za Dijanu? Gde kaze? Pa eno napolju. Aj da vidim kad jeste to je. Poklonio mi ju je, a otac gleda i kaze vidi budalu svrsit ce. :D Bila je ofarbana u crnom, dva dana sam je cistio sa vodom, posle benzinom i na kraju sa nitrom. Nakon toga usledila je ugradnja malo se namucio jer je ova maska za prve Dijane i to francuske a moja je iz Kopra a i francuske kasnije su imali plasticne. Bilo je malo zezancije jer sam morao da vadim branika ali eto na kraju ok je ispalo. Ima oljubljenja, nije idealna ali za meni je odlicna. Evo i slike kako je ispalo:
 
mmmmmmmmmmmmm.thumb.jpg.7e84b6db18e6ec215a151d0b168b9e5d.jpg
mmmmmm.thumb.jpg.82252e9ff474081e3c0f25ef6cdb7a03.jpg
maskaa.thumb.jpg.07c9d7cce6aad020b0b2ad939970cbbf.jpg
mm.thumb.jpg.c423b492c2a15a3cb4d8cbf9e035902a.jpg
mmm.thumb.jpg.68aef9dd1c1cb9f1d42e6ac88cf5d3cb.jpg
mmmm.thumb.jpg.47d6a4ead8657c5aa5f926b8059c82fd.jpg
mmmmm.thumb.jpg.657386149db53fbb90cfef3fe1072bc9.jpg
hoces ovako i Aurisa za 40 godina ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
hoces ovako i Aurisa za 40 godina ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Nego sta. :D Ali tad cu da sanjam o masci od pre redizajna.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nego sta. :D Ali tad cu da sanjam o masci od pre redizajna.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

hahhahhahaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Nego sta. :D Ali tad cu da sanjam o masci od pre redizajna.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

ali ima problem... ako tu masku takneš sa nitrom , gotovo je

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
ali ima problem... ako tu masku takneš sa nitrom , gotovo je

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A vozi se ona konstantno, proslog vikenda bio otac na Popovoj Sapci na 1800m nadmorske visine, pitam ga kako je, jel ide? Ma zmaj kaze. Produvao je za sve pare. Sada da se uzme materijal za zastitu podvozja, gledam sto moze kvalitetnije da bude, bice iz 4cr-a verovatno a u suplinama ce ici i vosak. Nakon toga poliranje i nastavljamo. U medjuvremenu radim i originalne tapacire na vratima, lesonit je izrezan samo da uzmem materijala i da bude sve po originalu. d88f482be171c3418c3ebb1265e3161b.jpg3c06bdd73ba1060e7d87cd1037f06002.jpg9a929fbdeddc8fef6e0dc8a512807f6a.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

svaka čast!

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sa uživanjem čitam i divim se entuzijazmu. Jako lepo je videti da u ovo vreme brzog življenja, konzumerizma, tehnologija ima ljudi koji odvoje slobodno vreme za održavanje nečega iz prošlih vremena, pa koja god da je marka ili vrsta tehnike (kasetofoni, gramofoni i sl). Svako dobro

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam puno! Eto, vozi se Dijana sve cesce tacnije otac je vozi sad, bio prekjuce za Skoplje, juce na Popovoj Sapci. Iznervirao me jer je bila na kisu celi noc i dan a on otseo na Sapci ali sta je tu je, bice u narednih nedelju dana prikupljanje materijala za zastitu i prolepsavanje dodatno. :D Hvala jos jednom!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo koju sliku od juce, bilo i snega na Sapci. Znao i stari da slika vidi ti njega. b3b02ab90744875d6ab9141ef9c6a2ab.jpg80a98c22dcc0a8edea4b2e1ddda24137.jpg1f4efa3ac2d53dce28245b57f0771e31.jpgdb74b408c01aea0b6aa13d15c2675f41.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

ovo kao da je slikano za reklamni letak nove Diane

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Super fotke

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sjajno :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala momci. Idemo sad polako u ofanzivu da se malo osvezi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ali stvarno, ove slike mi djeluju nestvarno dobro Jos uvijek ih gledam Ona slika sa psima... čiji su oni psi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Evo koju sliku od juce, bilo i snega na Sapci. Znao i stari da slika vidi ti njega. b3b02ab90744875d6ab9141ef9c6a2ab.jpg80a98c22dcc0a8edea4b2e1ddda24137.jpg1f4efa3ac2d53dce28245b57f0771e31.jpgdb74b408c01aea0b6aa13d15c2675f41.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ubaci oca na forum, slike su mu premium!

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ali stvarno, ove slike mi djeluju nestvarno dobro Jos uvijek ih gledam Ona slika sa psima... čiji su oni psi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Iznenadio me realno. :D A ova sa psima mu je najbolja definitivno. Psi zive tu na planini, hrane ih lokalno mjestani. Otac rani jednu kucku i sad ima malih i ostala mu hrana dao sam psima kaze i odmah smo se sprijatelili. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×