Jump to content
nigrutin87@gmail.com

Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Zdravo svima, ja sam nov na forumu. Trenutno vozim Skodu Roomster, 2009. godiste, 1.9TDI vec 4 godine i izuzetno sam zadovoljan njime.

Neko vreme sam zainteresovan za kupovinu novog automobila i nekako se sve vracam na Corollu Sedan, u Luna paketu, jer je trenutno najpovoljnija i ima skoro sve sto je meni potrebno. Hibrid mi je preskup i jedina opcija je trenutno 1.5 sa 3 cilindra. Da li ima neko iskustva s njime, pokusao sam da pretrazim po internetu ali samo sam nasao neke snimke na YT gde ih Turci voze i porede sa 1.6 verzijom, YT otprilike to automatski prevede i po njima su utisci ok, sto se tice i potrosnji i performansi.

Ja nisam neki zahtevan vozac, zena plus jedno dete, tako da sam se prijavio za probnu voznju proslog petka ali me jos niko nije pozvao.

Jedino sto me u tom cenomnom rangu jos privlaci je Megan Grandcoupe ili Mazda 3 Sedan, mozda Elantra. Crossoveri i SUV-ovi mi jesu donekle privlacni ali za taj novac mislim da nema dobrih novih.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Nekako sam pre za cetvorocilindrični motor nego trocilindras. 1.6 Toyotin motor sa 4 cilindra je proveren i pouzdan.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno, i ja sam planirao i gledao takav ali nema novih u ponudi, tako da je ili ovaj 1.5 ili nesto sto nije Toyota :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav. Vozim 1.6 corollu trenutno, a probao sam prosli vikend i tu 1.5. Prijatno sam se iznenadio, za tu malo kracu test voznju. Pros: dosta zivahan motor, cak mi deluje zivahniji od 1.6. Lepsi enterijer od moje trenutne, bolja zvucna izolacija od puta i vetra, bolje oblozen gepek. Cons: bucniji motor, zvuk kao da je dizel. Trenutna rolla je mnogo tisa u kabini sto se tice motora. Manje prostora u kabini, pogotovo nazad za putnike - sveli su se na prostor kao u Elantri, na zalost.

I da - vozio sam jednu opremu iznad Lune - da l Style? sa dig displayom i 17cama. 

Sve u svemu - pored svih mana, tesko da za te novce moze da se uzme bolji i veci auto, pod uslovom da ne smetaju 3 cilindra.

 

Savet - provozaj pre bilo kakve odluke ili sacekaj drugu polovinu godine kada su najavili novu elantru, koja izgleda kao kupe i to neki Audi :D

 

Pozz 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Poslao sam mejl za test voznju tako da se nadam da je isprobam uskoro, bez toga ne mogu da odlucim nista. Nije da imam nesto protiv 3 cilindra ako su performanse/potrosnja/dugovecnost/odrzavanje ok, vozim TDI tako da ni zvuk nije mnogo bitan :)

Vidim da postoji jedna polovna Corolla 1.6 iz 2020. godine, automatik, Luna za 17300, presla 13K, pretpostavljam da je test primerak koji prodaju. Praticu i taj oglas pa cu videti kako se situacija razvija.

Gledao sam i Elantru novi model neke test voznje u inostranstvu, pretpostavljam da kod nas dolazi kasnije, ali svakako i nju uzimam u obzir.

Sto se tice odrzavanja i kvaliteta Corolle sedan, kakva su tu iskustva? Vidim da se sklapa u Turskoj i vidim da se provlace razne price po forumima.

Podeli ovaj post


Link to post

Zasto si slao email? Odes u salon i trazis test voznju odmah i gotovo. Ovo s mejlom mozda i ne funkcionira.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne rade test voznje dok se ne smiri situacija, zbog vanredne situacije. Ako se ne varam @LAV-LAV ti imas Corollu 1.6, kakva su tvoja iskustva zasad?

Podeli ovaj post


Link to post

@nigrutin87@gmail.com Ja ima dizela.Odličan

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ne rade test voznje dok se ne smiri situacija, zbog vanredne situacije. Ako se ne varam [mention=4928]LAV-LAV[/mention] ti imas Corollu 1.6, kakva su tvoja iskustva zasad?
Ali ovo da ne rade test vožnje... reci im ako se boje da ti daju auto bez prodavača da malo probaš Inače će ga k... prodati bez probe

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican je 1.6 ali samo kad se naviknes na njega. Stalno sam pricao pa i sad cu, do sad si vozio turbo dizela koji povlaci od 1750 obrtaja recimo e ovaj je do 3000 obrtaja mrtav, e posle tih 3000 obrtaja druga je prica. Ako zelis da ide ne smes biti nezan sa gasom, tako da moze ti dodje kao razocarenje iako su u pitanju skoro 140 konja. Ako si pre vozio atmosferca znas o cemu pricam.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imas sad toyota sajam u njihovim salonima tako da idi raspitaj se i trazi test voznju. 1.5 je nov motor ne verujem da ces nesto naci puno na internetu ili neka iskustva, najbolje sam da probas i da se odlucis. Pusti mail, zovi ih i zakazi :)

http://www.toyotagotacar.com/buy-a-toyota/special-offers/offer/?offrId=3989

 

Podeli ovaj post


Link to post

Najvise sam video od nekih Turaka (verovatno zato sto se sklapa tamo pa je kontam povoljnije za kupovinu kod njih) po klipovima kako voze 1.5, pa youtube to prevede nekako polovicno ali otprilike razumem :D prevodio sam i komentare dole i vecina kaze da je ekonomicniji od 1.6 i ide manje vise isto, ali opet svi zaziru od 3 klipa itd.

Zvao sam ih i rekli su da ce me zvati za test voznju cim prodju ove zabrane, verovatno do kraja marta nema nista od toga.

Da li postoji neka sansa da cene odu malo dole ove godine, jer mi je neveorvatno da zbog ove krize svi proizvodjaci ne pokusaju da smanje cene i prodaju vozila s lagera, par godina unazad sve je bilo bar 10% jeftinije.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako si za sigurniju opciju t.j. 1.6, sto recimo ne vidis na PA, bas sam gledao juce i ima dosta Korola sa 1.6 motorom i nekih 30.000km na satu, 2018 godiste i slicno. Ako ne zovni nekoga cisto da ga isprobas da vidis kako ide i lezi. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja svog ne bih dao ispod 30 000 € jer je jedan od zadnjih Toyotinih dizela u Evropi pa mu raste cijena

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam imao 1.0 isto 3 klipa u yarisu i 68ks :) i nikad nisam imao problema. Mislim da 3 klipa ne mora da znaci nista lose sem eto mozda malo manje snage i obrtnog momenta neko sa cetiri klipa.

Vise bi se cimao da je tri klipa sa turbom :) 

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

:Dgiphy.gif?cid=349c9dd703lm9pa2h12bkocmp9v02y4i144xzdrax9lp8caz&rid=giphy.gif

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam imao 1.0 isto 3 klipa u yarisu i 68ks i nikad nisam imao problema. Mislim da 3 klipa ne mora da znaci nista lose sem eto mozda malo manje snage i obrtnog momenta neko sa cetiri klipa.
Vise bi se cimao da je tri klipa sa turbom  
Meni bi bilo idealno da ima turbo i 4 klipa.Ali i 3 klipa s turbom bi bilo odlično ako je 1.5. Vozio sam 1.0 turbo,ide to odlično(nije Toyota) , ali žvižde ta 3 klipa, Jedan bivši aviomehaničar mi kaže da su turbaci najbolji auti. Kaze da je to tehnologija koju su avioni imali oooodavno i nema nepoznanica. Ali kaže da je bio očito neki jaki lobi koji je turbo rezervirao za dizele... sad se vremena mijenjaju... kaže da je sve jednostavno i da benzinac turbo može biti još bolji od turbo dizela.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A to je i logično... Za manje goriva dobiješ veću snagu koja nije osnovana na nabrijanom motoru nego stvorena turbinom. Manje opterećenje motora, veća brzina... meni je fascinantna moja Toyota s tako malim motorom i stvarnom snagom. Ima jedna serija dizela (Auris) s BMW 1.6 motorom uparen s Toyota mjenjačem,ali kazu u Toyoti da je Toyotin bolji jer manje troši,mirniji je i ista je snaga.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa realno buducnost kad smo kod benzinaca je u turbo benzincima. Sve su ovo kako stvari stoje zadnji trzaji sa atmosfercima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Pa realno buducnost kad smo kod benzinaca je u turbo benzincima. Sve su ovo kako stvari stoje zadnji trzaji sa atmosfercima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ti traži za svog isto 30000 € kao i ja za svog jer je među zadnjima 1.6

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ti traži za svog isto 30000 € kao i ja za svog jer je među zadnjima 1.6

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima jedan zanimljiv oglas, Corolla u Sol opremi, 1.4 D4D, 2017. godiste, 63000 na satu, kupljena i odrzavana kod nas, 14500 eur, verovatno bi moglo i nize da se ide.

Kako stoji taj motor na sedanu? Nekako mi je 18K eura za novi auto sa slabasnim benzincem previse, pa sam poceo da gledam oglase sa polovnjacima, uglavnom 2017. i novije.

Podeli ovaj post


Link to post

Da znaš da si u pravu. Kako vreme prolazi ja počinjem da gledam nešto iz SUV segmenta par godina starih pošto mi ova Korola mnogo niska, ubiše me ledja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ima jedan zanimljiv oglas, Corolla u Sol opremi, 1.4 D4D, 2017. godiste, 63000 na satu, kupljena i odrzavana kod nas, 14500 eur, verovatno bi moglo i nize da se ide.
Kako stoji taj motor na sedanu? Nekako mi je 18K eura za novi auto sa slabasnim benzincem previse, pa sam poceo da gledam oglase sa polovnjacima, uglavnom 2017. i novije.
Motor je štedljiv, a odlično vuče

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×