Jump to content
ivandzilo

Balansiranje guma

Recommended Posts

Da li ste nekada nakon izbalansiranih guma, skinuvši ih sa mašine za balansiranje stavili ponovo na mašinu za balansiranje ? To mi se dogodilo jednom prilikom kada sam zahtevao od majstora da proverim da li je stvarno  točak izbalansiran. I gle čuda točak pokazuje da nije izbalansira. Onda je jedan iskusniji vulkanizer rekao da se to dogagađa uvek , jer se točak ne vrati na istovetni položaj u mašinu i onda postoji odstupanje tj balansirani točak kada se skine sa mašine i ponovo vrati sa nekim drugačijim zaokretom i zavrti pa zaustavi, pokazuje da točak nije izbalansiran. Da li vam je to poznato? Meni sada nije jasan smisao balansiranja točkova.  Jer balansirani točak ne ostaje u mašinu za balansiranje već se montira na vozilo. Znači menja mu se položaj , pokazivaće odstupanje od stanja kakvo je imao na mašini za balansiranje.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi to trebalo biti kao sto si napisao. Jer ispada ds nikada nije balansiran.Jesi li probao to na sva 4 točka? Ako je tako sa svih 4 , onda treba probati i sa rezervnom gumom. Zanimljiva tema

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×