Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Pozdrav!

Dogovorena bela Corolla 1.5 u Luna paketu opreme, bele boje - odobren kredit prema aktuelnoj akciji 50% + 50% na 48 rata.

Stiže tokom septembra - ko živ ko mrtav do tada :thumbup::clap: Trenutno moje uživanje u Corolla-i se svodi na čitanje oskudnih foruma... Najveća strepnja je oko motora, koji je nov proizvod - koliko će biti pouzdan, trošiti...

Kako će biti sa autom, čuće se... Od Vas kolega na forumu očekujem savete a kasnije, dok porastem, biću rad da podelim svoja iskustva. Trenutno vozim 500L 1.4 95 kS. Na probnoj vožnji mi se Corolla učinila živahnijom od 500L-a za koga je opšte poznato da je "trom" mada ja se nisam žalio. Lepo je poslužio 8 godina, ali radujem se novom autu...

Imate li uputstvo u PDF-u za ovaj model? Da bih ga skinuo sa oficijelnog sajta, treba mi VIN broj koji ću dobiti tek tokom avgusta...

Svako dobro!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na izboru. 

Siguran sam da te vozilo neće razočarati i verujem da će to biti dugi niz godina lepog korisničkog iskustva.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nek je sa srećom :) proći će brzo to iščekivanje. Za uputsvo (na eng) možeš da pogledaš na npr. Toyota zvanični sajt, u nekoj drugoj zemlji, us: https://www.toyota.com/owners/resources/warranty-owners-manuals
i da skineš pdf. Jeste američka verzija Corolle, ali za prvo vreme može da posluži - tu ne traži VIN br. Svako dobro i biće zanimljivo pročitati poređenje sadašnjeg i sadašnjeg (kad stigne :) auta

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala gospodo!

Izbor auta je potpuno neočekivano iskrsao. Kažem iskrsao jer mi je Corolla bila previše daleko, što cenovno, što kao ubeđenje da je to skup i nedodirljiv auto. Ima ga prijatelj (prethodnu verziju) i u mojoj glavi je notiran kao nešto nedostižno.
I tako je bilo godinama... Corolla mi se dopada, ali pošto sam već korektno motorizovan, nije razmatrana kupovina ikakvog auta.

A onda sam pre neki dan video reklamu na mobilnom za Toyotinu akciju 50% + 50% na kredit bez kamate. "Požalim" se ženi šta sam video i kakve kalkulacije imam u glavi, i gle čuda, ona me podržala... Ne zbog toga što nam je neophodan novi auto, već što će postojećem padati cena, a i vreme mu je da počne da se zahtevnije održava...

I tako, osnažen ženinom podrškom, Corolla je "pala". Bukvalno smo za nedelju dana završili sve oko kupovine: probna vožnja, kapara, kredit...

Skinuo uputstvo - HVALA. Evropski sajtovi traže VIN, ne pade mi na pamet da gledam USA... :)

Koliko god da ćemo se teško rastati sa Fićkom (500L), siguran sam da ćemo se odmah uklopiti u Toyota okruženje!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nek je sa srecom :) i ja sam moju cekao oko 3 meseca. 

Sto se tice uputstva mislim da ti i nece trebati, dobices uz auto i procitaces ga za dan a ako ti trebaju neke informacije pitaj ovde pomocice ti neko.

Ja sam imao yare 1.0 tri klipa 68ks i sta znam ide yare ali uzbrdo treca i pun gas :D 

Dal 1.5 manje trosi iskreno ne znam kao noviji jeste motor, videces u praksi :) 

Evo ja sam skinuo uputstvo za tebe:

https://we.tl/t-RC3bbcF0xR

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Marko!
Preuzeto uputstvo - 640 strana, pa nisu normalni, a ne nađoh onako na brzinu preporuke za servisne intervale i šta se servisira...
Inače, nadam se da neću morati da kupujem one navlake za farove da mi se Corolla ne uplaši kada ugleda uzbrdicu - delovala mi je sasvim ok na probnoj vožnji.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
pre 14 sati , Pajser China said:

Evropski sajtovi traže VIN

Pa, mogao si u salonu Toyote da uslikaš VIN bilo koje izložene corolle sedan sa tim novim 1,5 VVTi motorom

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno, ali nisu mi dali zbog mogućih zloupotreba, jer za VIN je štošta vezano. Obećaše mi štampani primerak pre isporuke vozila,za neki dan, mada ovo što mi je Marko skinuo je pun pogodak

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam za moje poslednje vozilo odmah posle porudžbine skinuo sa neta upustvo (za USA i Kanadu ), od 600-700 strana ( plus, mislim da je oko 200 strana posebno upustvo za infotainmant ) i onda ga lagano čitao „par meseci“ (pri čemu sam imao sreću da je u pitanju npr. isti motor i kod nas i u USA). Da te ne lažem, nikada ga nisam celog pročitao. Uz kola sam dobio upustvo na srpskom ( od jedva 300 strana ), koje nisam ni otvorio. Uostalom, skoro sve na vozilu je ionako veoma intuitivno, a i što ne znaš, lako nadješ na netu, YT-u ili onom on line upustvu.

A samo kao primer kako je upustvo za USA detaljno i to da je u 13 tačaka ( i dosta slika ) čak do sitnih tehničkih detalja objašnjeno kako da se zameni ulje u motoru. Ili, rashladna tečnost.

Smešno. I nepotrebno ( za normalnog kupca). Kao da je upustvo za servisera. A nije, već za kupca.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za pocetak ti je ovo bitno.

Ni ja nisam sve procitao ali mislim da nije sve bitno. Pogledaj deo kako se podesava tempomat i vezano za safety sense i to je to :) 

Mislim da se dobije dva uputstva jedno je kao user guide a drugo ne secam se sta je bio.

1367135237_Screenshot2021-06-17at22_54_41.png.1ac69c1f68ab5fb340b2e3276ac38165.png

1356654226_Screenshot2021-06-17at22_54_53.png.bc31179761d1a12e6fdc4ba3a58071fa.png

myT app: https://play.google.com/store/apps/details?id=app.mytoyota.toyota.com.mytoyota&hl=en&gl=US

 

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala!
Upravo tako, sigurno neću učiti celo štivo - pa da me propitate za mesec dana :)
Čitao sam oko tempomata, ručne kočnice... Svašta nešto. Instalirao još ranije MyT ali bez auta ne služi ničemu :(

Ko će sačekati do septembra...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Čekaćeš samo tri meseca za nova kola ? Pa, ti si srećan u ova nemirna pandemijska vremena. Jedna moja koleginica htela vozilo iz VW kuće ali sa željenim opcijama, što znači, iz proizvodnje. dali joj da potpiše ugovor u kome je rok isporuke (kada se sve sabere) praktično bilo 285 dana ( u ugovoru je pisalo u stilu "do 180", ali,  "u skladu sa opštim uslovima", a kada je tražila i "opšte uslove", u njima je pisao da mogu da produže za još 90 dana, a ako kupac posle toga hoće da raskine jer niej dobio kola, da posle tih dodatnih 90 dana mora najpre da pošalje opomenu, i da sačeka još 15 dana od dana slanja opomene ). Nisu hteli u tom ugovoru ni slovo da promene. I nije potpisala, već je uzela nešto sa lagera ali bez željenih opcija.

Podeli ovaj post


Link to post

ma daj, cekas za kola 8-9 meseci :D izadje novi model do tad.

Ja sam cekao 2-3 mesecai to je bilo prosle godine, porucio u aprilu a dobio u junu. Tad je bilo jos gore zbog korone.

Drug kupio skodu cekao isto 3 meseca.

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da nije problem da čekam novi auto 3 meseca jer nisam bez auta, postojeći 500L sam već rezervisao kod prijatelja za kupovinu od septembra, oktobra... (ne bih da baksuziram). Nije bilo nikakve Corolle u Luna paketu na stanju - nisam proveravao po salonima, jer mi nije frka. Pa i 500L-a sam čekao 52 dana, i, preživeo.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam mog Japanca poručio krajem januara prošle godine, proizveden je krajem februara, stigao ovde u aprilu, ali sam dugo čekao na carinu i registraciju, tako da sam ga preuzeo polovinom maja :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

I takoo...
Stigla juče corolla!

Prvi utisci: veoma pozitivni!

Sve funkcioniše besprekorno - bar ono što sam provalio kako se koristi. Trenutno se bavim "izučavanjem" auta, ima toga što mo se dopada kako je rešeno, ali ima i manjih nedostataka. Npr. nema opcije samozaključavanja auta kada krenem, ne može da se otvore prozori na daljinski, mali prostor između retrovizora i displeja pa mora veoma nisko da se sedi radi bolje preglednosti...

Motor veoma korektan, potrošnja savršena: stigao sam od NBGD do mesta stanovanja van grada (38km - 15 grad + 23 magistrala) sa prosekom 5.2l/100km što je po meni odlično

Pisaću već kako se utisci budu sabirali, tek sam "pregazio" 67km :)

Kao "poklon" od prodavca (MAG) od prodavca sam dobio patosnicu za gepek. 64bd8b43c0f16c774b83113d5eddd119.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 3

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicna! Neka je sa srecom i uzivajte!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kada si tačno poručio auto?
Ja moj poručio, krajem maja, i ni traga ni glasa, od auta?
Meni je svakako rečeno, da se očekuje, da bude u Kopru, oko 10 avgusta, ali, sve sam se nadao, da ce mozda ranije stići.

Послато са SM-G780G помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala! Bilo bi dobro da mi ostane ovaj generalno pozitivan utisak - koliko god da mi ipak treba da se naviknem na novi auto i poprilično različit u odnosu na prethodni (500L)

Za auto dao kaparu 03.06. a kredit je odobren 11.06. (MAG).
Tada mi je rečeno da ga očekujem krajem avgusta ili početkom septembra ali da se javim početkom jula da vidim šta se dešava.
Tada mi rekoše da je auto pušten u proizvodnju i da se 05.08. očekuje u Kopru.
Ali srećom pogrešiše, javljaju 20.07. da će auto biti u Bg 24.07. i da krenem sa avansom i završavanjem kredita. I tako.. Evo ga u avliji od 31.07. i već smo prešli 150km.

Ne znam da li si imao neke ekstra zahteve mimo paketa - moj je standardni Luna bele boje (onakav kakav je akcijski nuđen).

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa moguce,  ja trazio crnu boju i sol paket.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje za iskusnije: nisam uspeo da podesim, tačnije, ne znam da li je izvodljivo, da se vrata auta sama zaključaju kada krenem. Takođe, da li je moguće otvoriti i zaključati prozore preko daljinskog - ako sam dobro razumeo uputstvo, to se mora podesiti u servisu - naplaćuju li to ili im je to normalna i podrazumevana usluga.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , Pajser China said:

Pitanje za iskusnije: nisam uspeo da podesim, tačnije, ne znam da li je izvodljivo, da se vrata auta sama zaključaju kada krenem. Takođe, da li je moguće otvoriti i zaključati prozore preko daljinskog - ako sam dobro razumeo uputstvo, to se mora podesiti u servisu - naplaćuju li to ili im je to normalna i podrazumevana usluga.

Ja sam na za svoju korolu podesavao da se na kljuc otvaraju i zatvaraju prozori. Ono sto mozes da uradis je da se otvore/zatvore sva 4 odjednom (makar je tako kod mene) i naplacuje se sat po dijagnostici. Zakljucavanje kad krenes, mislim da toga nema, ne secam se da je pisalo u uputstvu uopste, a procitao sam ga celog.

Podeli ovaj post


Link to post

Znači nema džabe ni u babe - pitaću ih da mi to urade sa prozorima pošto moram da odem po saobraćajnu. Dobra je to opcija, naročito leti, kada se sve usija.

Šteta za zaključavanje, jednom sam svojim očima video gde tip iz auta na semaforu otima torbu... 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa verovatno, na vratima vozaca, imas dugme, za zakljucavanje vrata.

Ja to zakljucam, cim krenem, po navici.

 

Podeli ovaj post


Link to post

×