Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

pre 7 minuta, Big_Mazzy82 said:

Pa verovatno, na vratima vozaca, imas dugme, za zakljucavanje vrata.

Ja to zakljucam, cim krenem, po navici.

 

Tako je. Moze rucno da se zakljuca.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno, znam za polugicu sa strane pored rukohvata, ali ako već sma pali svetla, mogao bi i da se zaključava :)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

A vidis, meni je bas ta mogucnost, da sam odlucim, mnogo bolja.

Mozda iz navike, ko ce ga znati.

Supruga vozi i20, i on se automatski sam zakljuca, i bas me nervira.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nije mi bilo teško, napisao sam 2 rečenice servisu. Odmah su se javili. Kažu, u dijagnostici je potrebno da samo čekiraju opciju za otvaranje prozora - uradiće mi besplatno, treba im 5min, samo da se najavim.

Keva!

Iz navike, naravno, svako od nas dugo vozi neku kantu i ne odriče se baš tako lako stvari koje je prepoznao da mu odgovaraju. Od vrata, ja odustajem, rekoše mi, nema te opcije. 

Kako god, biće ovde čitanja uputstva...

Podeli ovaj post


Link to post

A kako dobijs opciju, za otvaranje prozora.
Da li dobijas nov kljuc?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isti ključ, samo se zadrži otključavanje i prozori se otvore, ili zaključavanje i prozori se zatvore. Prozor diže/spušta koliko držiš pritisnut taster, tako da je moguće i da se samo delimično otvore.

Podeli ovaj post


Link to post

Aha, sada je jasno.

Mislio sam da se dobije drugi kljuc, sa opcijom za podizanje prozora, ali naravno, tada sigurno ne bi bilo za dzabe.

Podeli ovaj post


Link to post

Posle pređenih 475km nalio sam opet pun rezervoar - svega 24,54l. Naravno odmah kod salona sam napunio rezervoar i sipao 48.54l (auto prešao 9km kada sam ga preuzeo)

24.54*100/475=5,166l/100km

Vožnja je oko 30% BG i 70% van BG ali max. potrošnja u BG mi je bila oko 9l gde sam se 45min vukao od Sajma do Žarkova (prosečna brzina 17km/h)

Odlično!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pre svega, čestitke na kupovini i da se slatko navozaš!!!

Ja sam moj auto poručio krajem februara/pocetkom marta, i pošto ide iz fabrike u Japanu tada mi rekoše da neće stići pre Jula. Očekujem ga vrlo uskoro pošto je trenutno na carini.

Što se prozora tiče, to možete i sami da odredite sa vrlo jeftinom dijagnostikom i mnogo toga još u naprednim podešavanjima. Evo linka ka video snimku, i kao što sam već pisao u drugoj temi, ko želi slobodno neka pogleda sve njegove ostale snimke...

Evo i teme gde sam pisao o liku:

još jednom sve najbolje i da se slatko navozaš.

Podeli ovaj post


Link to post

U Japanu se sklapaju Korole? Nisam to znao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislio, samo Turska i UK.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izvinjavam se, nisam poručio Corollu, nisam ni naveo koji je auto, u pitanju je Camry...

Nego sam ponajviše hteo da ukažem za ovu jeftinu a dobru dijagnostiku za Toyota vozila i predobrog mehaničara.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 43 minuta, razor_amd said:

Izvinjavam se, nisam poručio Corollu, nisam ni naveo koji je auto, u pitanju je Camry...

Nego sam ponajviše hteo da ukažem za ovu jeftinu a dobru dijagnostiku za Toyota vozila i predobrog mehaničara.

Otvaraj garazu kad ti stigne auto :-)

Podeli ovaj post


Link to post

I tata bi sine Camrrrrry!

Hvala za linkove, baš ću da odgledam

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Od kako je zahladelo, padaju mi na pamet zimske gume.

Elem, na prethodnom autu sam imao "Zimski set" sa 15" čeličnim felnama umesto postojećih 16"

Kod ovog auta, pošto ima senzore pritiska u gumama, ne znam kako će ići.

Pitao sam u servisu, nemaju oformljenu ponudu jer je još rano ali kod njih je ova kombinacija najverovatnije oko 800 eur jer su samo senzori 200 eur. Malo mi ovo preskupo.

Na KP sam našao čelične felne 15" za 60 eur. Neki lik, opet na KP, prodaje senzore za 25 eur

E sada da pitam:

- šta se dešava ako uopšte nemam senzore?

- mogu li da se "isprogramiraju" (adekvatni koji odgovaraju) senzori tako da ih sistem prepozna?

 

Takođe,

Originalne gumene patosnice su preskupe (66eur), jeste li našli negde dobru zamenu? Presvlake?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledaj za patosnice Gledring, slovenačka firma ali rade odlične patosnice...ako ima za tvoj model tipska

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 27.8.2021. at 11:35, Pajser China said:

Od kako je zahladelo, padaju mi na pamet zimske gume.

Elem, na prethodnom autu sam imao "Zimski set" sa 15" čeličnim felnama umesto postojećih 16"

Kod ovog auta, pošto ima senzore pritiska u gumama, ne znam kako će ići.

Pitao sam u servisu, nemaju oformljenu ponudu jer je još rano ali kod njih je ova kombinacija najverovatnije oko 800 eur jer su samo senzori 200 eur. Malo mi ovo preskupo.

Na KP sam našao čelične felne 15" za 60 eur. Neki lik, opet na KP, prodaje senzore za 25 eur

E sada da pitam:

- šta se dešava ako uopšte nemam senzore?

- mogu li da se "isprogramiraju" (adekvatni koji odgovaraju) senzori tako da ih sistem prepozna?

 

Takođe,

Originalne gumene patosnice su preskupe (66eur), jeste li našli negde dobru zamenu? Presvlake?

 

Evo ti cene zimskih setova od prošle godine u Sloveniji. To sve isto u Srbiji bude skuplje oko 20%. Bar sam ja tako zaključio jeseni 2019, dok sam poredio za corollu ( tada sam ozbiljno razmišljao da je kupim )

http://www.toyota-center.si/gume-2020/

Bojim se da će ove godine da bude i dosta skuplje, jer su sve gume poskupele.

A baš zbog sumanute cene originalnih zimskih setova kod Toyote (pa i tih skupocenih TPMS senzora), na poslovnog yarisa smo stavili all season gume ( letnje odmah prodali) i to veoma lepo radi ( već oko 60 kkm je na tim gumama, Kleber).

Te originalne Toyota patosnice nisu skupe ako su dobre ( veličinom, oblikom i kvalitetom gume ). Ja na Hondi imam OEM i kvalitet gume je malo čudan, kao da se patosnica "gužva" popreko. Neverovatno. A za pominjani Gledring znam iskustveno, imam ih na yarisu i dobre su.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo su cene od prosle godine u SRB, može još uvek da se preuzme pdf format.
http://www.toyota-turing.rs/gume-2020/

Drugar je vozio zimski set sa čeličnim felnama 16" (na CHRu 2017) bez senzora i nije imao nikakvih problema osim sto mu je lampica upozeranja na pritisak stalno svetlela.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa, da, to je taj odnos cena SLO-SRB koji sam pominjao. Set od 18" za RAV-4 koji je u SLO 1.699, kod nas je 2.215e. Blago rečeno - nisu normalni ( ovi "naši" ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam!
Mnogo bre za Toyotine setove - ili ću budžiti čelične felne 15" sa oglasa (pa nek svetli) ili ću na postojeće Alu felne samo staviti zimske gume što mi se ne dopada. Baš bezobrazluk ove razlike u cenama SLO - SRB ali nije prvi put.
Baš ću pogledati Gledring patosnice, kakve li su, ima ih za oko 4700 din.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam stavio prosle godine Micheline cross climate pa cu da vidim koliko ce da traju.

Nemam trosak demontaza/montaza i slicno. Uradim godisnje balansiranje samo.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Presudio si, sa raznih strana sam čuo da su ove gume odlične. :) HVALA!!!

Moram da pitam, imam dodir samo sa svojim autom pa ne znam da li su falinke ili su svi takvi:
- maglenke su užas, kada se upale, kao da ih nema - malo razbacuje svetlost levo desno, napred ništa - ne znam kako se ponaša po magli - ima li vajde?
- kada se mota pun levi, desni, na samom kraju lupi kao o kamen
- dam kontakt, upali se radio, kada palim auto, radio se ponovo restartuje
- jel neko budžio svetlo u kaseti kod suvozača - baš je glupo da ga nema?
- kada se pojača muzika - retrovizor baš ima vibraciju (ovo baš iritira)
- takođe, retrovizor ume da vibrira usled rada motora - na malom broju obrtaja u višoj brzini nego što treba




Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu da ti kažem što se mog auta tiče.
Maglenke po meni k...u ne vrede, čisto estetika.
Volan isto treska na kraju.
Radio se isto ponaša.
Retrovizor ne vibrira kod mene ali kod mene zveči u mojim vratima kada je glasna muzika.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bez veze, očigledno su to zajednički nedostaci - tako trivijalni a ipak postoje. Iskreno, nisam očekivao.
Dodao bih:
- odmagljivanje zadnjeg prozora u gornjem pojasungde je rešetka antene

Kako god, auto je odličan, i sa ovim motorom (1.5) potrošnja je veoma korektna.
Prešao sam 3100km, prosečna potrošnja 4.9l/100km što je po meni u režimu 1/3 beogradski špic + 2/3 Ibarska ili otvoren put.
Čist grad je oko 7.5 a čist otvoren put je oko 4.5 (čak i manje)

Sve u svemu, veoma zadovoljan (ovi sitni nedostaci mu baš i nisu trebali)384ef1083f8a21e4ff611b02d8f4bb26.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
On 11.9.2021. at 21:24, Pajser China said:

Presudio si, sa raznih strana sam čuo da su ove gume odlične

Kod nas već može da se kupi novi model, CrossClimate 2 (cena je ista, kao za stari CrossClimate+ ), ali se poručuju i stižu za 7 dana, tako da mislim da je bolje za iste pare uzeti novi model.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×