Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

On 11.9.2021. at 21:24, Pajser China said:

Presudio si, sa raznih strana sam čuo da su ove gume odlične. :) HVALA!!!

Moram da pitam, imam dodir samo sa svojim autom pa ne znam da li su falinke ili su svi takvi:
- maglenke su užas, kada se upale, kao da ih nema - malo razbacuje svetlost levo desno, napred ništa - ne znam kako se ponaša po magli - ima li vajde?
- kada se mota pun levi, desni, na samom kraju lupi kao o kamen
- dam kontakt, upali se radio, kada palim auto, radio se ponovo restartuje
- jel neko budžio svetlo u kaseti kod suvozača - baš je glupo da ga nema?
- kada se pojača muzika - retrovizor baš ima vibraciju (ovo baš iritira)
- takođe, retrovizor ume da vibrira usled rada motora - na malom broju obrtaja u višoj brzini nego što treba




Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Da, sve navedeno sam i ja primetio. Ne znam koliko su maglenke prednje efektivne kad je magla, ja ukljucim i to je to.

"- takođe, retrovizor ume da vibrira usled rada motora - na malom broju obrtaja u višoj brzini nego što treba" -> samo ovaj problem nemam.

Za gume, kako sto je napisao biciklista izasle su crossclimate 2, video sam da ima test sa starim vs nove, pogledaj:

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ko o čemu, baba o uštipcima: opet moram da pitam ovde jer nemam informaciju ni iz jednog ovlašćenog servisa
Elem, čelične felne za ovaj auto su:
16" 5x114.3 7j ET40 sa otvorom 60.1 - to sam iskopao na nekom Nemačkom sajtu. Nisam siguran jer oni nemaju motor 1.5 u katalogu.
Zna li neko da li je ovo tačno? Neko ko ima ovaj auto sa čeličnim felnama.

Imam i pitanje: ako su 16" ali 6.5j i ET 45 - da li odgovaraju? U servisu naravno da pojma nemaju, a lik koji prodaje takođe - felne su sa stare Corolla-a (model 2018) dobijene kao zimski set ali ih lik ih nije koristio već zadržao alu (čini mi se da je sve ovo žvaka...)

Inače, potrošnja je blago porasla (kiša, gužve,...) pa smo sada na 5.2l/100km što ke takođe savršeno. Al šoferka se magli kao luda, a maglenke - čisto za ukras. Kad sam kod maglenki, ima li tu nekog rešenja (drugačije sijalice... ili sl.)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Da, ukoliko je točak od 16 cola, corolla 1,6 iz 2018. koristi felnu 6.5Jx16 ET45, a corolla 1,6 iz 2020. koristi felnu 7Jx16 ET40 ( a na obe felne ide ista dimenzija gume, 205/55X16 ).

Ta felna iz 2018. ima pola cola manju širinu ( sa svake strane po 1/4 cola, tj. oko 6,35 mm ), a ET joj je veći 5 mm ( "uvučenija" je felna za 5 mm, a sam "trag točkova" je uži za 10 mm (5+5)). 

Ako posmatraš spoljni rub felne, tu bi bila "uvučena" za 11,35 mm ( 5+6,35)).

Ja mislim da je to sve u granicama tolerancije, ali, "ja nisam Toyota", tako da, "ne znam".  Ali, jesam na jednim kolima vozio ( 205/55X16) bar dve godine za čitav col uže felne ( na 6" umesto na 7" ) od onih koje su za ta kola bile "propisane". I sve je bilo ok. I to i sada tako vozi novi vlasnik.

Upitaj u Toyoti koja je tačno dimenzija felne za čelični set od 16" koji trenutno nude za corollu.

https://www.toyota.rs/owners/offers/gume

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo ti hvala na full odgovoru!

Oko veličine gume za obe felne, idealno odgovara 205x55 r16 tako da smo u tolerancijama.

Znači odgovaraju i 6.5j et45 jedino mi nikako nije jasno kako ih je lik sačuvao ovih godina kao nove i nekorišćene pa ih tako prodaje - navodno originalne.

Naravno da sam pitao u servisima a zvao sam redom (Mag, Toyota centar, Bogatić...) koju felnu prodaju, ali nisu znali da mi kažu pošto ih nemaju pored sebe pa mi mogu reći samo kataloški broj. Inače cena sa Brigestone bez ratkapni i brezona za 89600. Ratkapne su 11k a brezoni 4k. Stvarno preteraše.

Nisu znali ni ET ni prečnik rupe. Za ne poverovati...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno si uz vozilo (od prodavca) dobio tkz CoC (EU Certificate of conformity – EU COC), tu možeš pronaći podatke za dim. guma i felni koje odgovaraju tvom prevozu (nevezano da li su čelične ili alu).
Potraži po konfiguratorima za nove alu felne sta proizvođači nude od varijanti i kombinacije (R, et, širina) za tip tvoje Corolle.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Pajser China said:

Ko o čemu, baba o uštipcima: opet moram da pitam ovde jer nemam informaciju ni iz jednog ovlašćenog servisa
Elem, čelične felne za ovaj auto su:
16" 5x114.3 7j ET40 sa otvorom 60.1 - to sam iskopao na nekom Nemačkom sajtu. Nisam siguran jer oni nemaju motor 1.5 u katalogu.
Zna li neko da li je ovo tačno? Neko ko ima ovaj auto sa čeličnim felnama.

Imam i pitanje: ako su 16" ali 6.5j i ET 45 - da li odgovaraju? U servisu naravno da pojma nemaju, a lik koji prodaje takođe - felne su sa stare Corolla-a (model 2018) dobijene kao zimski set ali ih lik ih nije koristio već zadržao alu (čini mi se da je sve ovo žvaka...)

Inače, potrošnja je blago porasla (kiša, gužve,...) pa smo sada na 5.2l/100km što ke takođe savršeno. Al šoferka se magli kao luda, a maglenke - čisto za ukras. Kad sam kod maglenki, ima li tu nekog rešenja (drugačije sijalice... ili sl.)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Za maglenke nisam siguran da li postoji neko resenje. Posebno dok vazi garancija. Bio sam do Toyote pre par nedelja, da pitam za farove odnosno da li postoji neki updgrade u odnosu na fabricke sijalice. Za maglenke nisam pitao. Jedino sto se nudi kao 'upgrade' su Optiwhite halogen sijalice za farove. To verovatno vec znate.

Optiwhite sam uzeo i ima razlike. Svetlost je zaista belo, ne kao LED, ali mnogo bolje od obicne halogen sijalice. Svetlost koju baca je cistija i snop duzi. Istina, kraci ime je vec trajanje ali nema veze. Steta za maglenke. Mozda ima efekta kada se koriste po snegu. Ove zime cu saznati I guess. :)

 

Izmenjeno od Vaske212
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Za maglenke nisam siguran da li postoji neko resenje. Posebno dok vazi garancija. Bio sam do Toyote pre par nedelja, da pitam za farove odnosno da li postoji neki updgrade u odnosu na fabricke sijalice. Za maglenke nisam pitao. Jedino sto se nudi kao 'upgrade' su Optiwhite halogen sijalice za farove. To verovatno vec znate.
Optiwhite sam uzeo i ima razlike. Svetlost je zaista belo, ne kao LED, ali mnogo bolje od obicne halogen sijalice. Svetlost koju baca je cistija i snop duzi. Istina, kraci ime je vec trajanje ali nema veze. Steta za maglenke. Mozda ima efekta kada se koriste po snegu. Ove zime cu saznati I guess.
 
Dali ti je far sa projektorom ili obicni? Ne znam koliko i koju sijalicu koristi Korola ali mene su za Aurisa Hir2 za te Optiwhite trazili 100 evra. Narucio sam posle isto pojacane halogene PIAA Hyper Arros i zaista su odlicne bile cak sam i rezervu uzeo medjutim ne dao mi djavo mira i sad imam led osram ali sa projektorom i zaista je odlicna kombinacija.
Inace cisto sumnjam da promena sijalica utice na garanciju jer garancija vazi pretezno za mehaniku. Kod mene je svaka sijalica led i cisto sumnjam da bih zbog toga izgubio garanciju jer su to stvari koji se menjaju za bukvalno 15 minuta i ne uticu na mehaniku i ostale sklopove auta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyane tko bi se usudio tebi osporiti garanciju ?!?

možeš im predavati temu o "svjetlosti"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Proverio sam šta piše u CoC-u, ET40, 6.5j ili 7j nema podatak o prečniku otvora.
Kako god, idem kod čoveka da uzmem sve + gume.
Neću imati senzore ali drugar mi reče da mu je neki lik očitavao postojeće senzore i prodao isto tako setovane nove (klonovi) pa nije imao nikakvih problema za neku cenu oko 120eur.

Idemoooo, buženja počinju.
Sledeći korak su svakako sijalice ali lagano... Imao sam nekoliko auta pre ovog ali ovaj najlošije svetli sa fabričkom rasvetom...


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
@cdyane tko bi se usudio tebi osporiti garanciju ?!?

možeš im predavati temu o "svjetlosti"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


A pazi hteo sam i xenone da stavim ali kad sam video da je komplikovanije nego sto sam mislio rekao sebi drz se ti leda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Corolla se vozi po danu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post




Sledeći korak su svakako sijalice ali lagano... Imao sam nekoliko auta pre ovog ali ovaj najlošije svetli sa fabričkom rasvetom...


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka




Corolla se vozi po danu



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

 

 

[quote name="LAV-LAV" timestamp="16349891...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

... 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post






@cdyane
Xenon, LED... ja ću probati ugurati H4

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk





Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk





Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post







Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Imas i H4 led.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Toyka danas dobila čizmice.
One felne što sam pominjao, naravno da odgovaraju. Hvala na savetima!
Pride su bile ratkapne i brezoni (sve Toyota) a gume su Hankook WINTER I*CEPT RS 2 - valjda će biti ok.
Zanimljivo (da ne kažem čudno): nije se upalila lampica iako nemam senzore pritiska na novim točkovima a prešao sam oko 100km danas - sigurno 1h vožnje. Inače lampica mi se jednom upalila kada je pao pritisak na jednom točku ispod 2bar-a... Znači radi. Sad ništa...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ove gume ja imam na Tucsonu (moje imaju oznaku "winter evo i cept vr 3)- ili tako nekako.
I ljetne su super,a i zimske. Pratim tvorničku ugradnju... Odlične, ali iz iskustva mogu reći da je kvaliteta guma vezana za viši rang vozila. Za mali auto su gume obično jadne, za jaču klasu su te iste daleko bolje.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Negde sam pročitao da je lik dobio ove gume uz Golfa i da su se pokazale kao odlične, reko to je malo + novca u odnosu na Savu, možda če biti dobre, pa ih uze. Prvi utisak, prilično su tihe na autoputu

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
Negde sam pročitao da je lik dobio ove gume uz Golfa i da su se pokazale kao odlične, reko to je malo + novca u odnosu na Savu, možda če biti dobre, pa ih uze. Prvi utisak, prilično su tihe na autoputu

 

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

 

 

Nisi pogriješio, moje Hankook su na autu preko 120 000 , stalno ista marka, mijenjam zima-ljeto. Ista dimenzija Continentala i Michelina me košta oko 80 € više po gumi... ne pada mi napamet dok su ove odrađene vrhunski.

Tvorničke su imale oznaku "... evo 2"... a od ove godine je u ponudi i "...evo 3"... sad kupio te, valjda su još bolje.

Ja sam ih probao doslovno u svim uvjetima, vozim na velikim dnevnim promjenama temp od +15 do -5.

Drže i na ledu, na snijegu i na blatu niti jednom me nisu iznevjerile.

 

Mijenjam ih svakih

50 000 - 60 000 km... samo otvorena cesta (naravno 2 seta zima-ljeto)

 

Ali... ipak je ovo teži auto pa se možda drukčije ponaša guma.

 

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 23 sati , cdyane said:

Dali ti je far sa projektorom ili obicni? Ne znam koliko i koju sijalicu koristi Korola ali mene su za Aurisa Hir2 za te Optiwhite trazili 100 evra. Narucio sam posle isto pojacane halogene PIAA Hyper Arros i zaista su odlicne bile cak sam i rezervu uzeo medjutim ne dao mi djavo mira i sad imam led osram ali sa projektorom i zaista je odlicna kombinacija.
Inace cisto sumnjam da promena sijalica utice na garanciju jer garancija vazi pretezno za mehaniku. Kod mene je svaka sijalica led i cisto sumnjam da bih zbog toga izgubio garanciju jer su to stvari koji se menjaju za bukvalno 15 minuta i ne uticu na mehaniku i ostale sklopove auta.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Farovi su sa projektorom. Sijalice su HIR2.

Optiwhite su kostale oko EUR 75-80, tu negde. Istina, jaka cena, ali sam hteo da probam kakve su. Nameravam da probam i drugog proizvodjaca pa ce mi taman jedan par ostati kao rezerva. Gde si kupio PIAA Hyper Arros i koliko su kostale? Vidim na internetu da je 3700 Kelvin (isto kao Optiwhite) i da im je cena oko EUR 40. A koji je zivotni vek Arros-a tj. koliko radnih sati?

A maglenke, to je posebna prica. Mnogi se zale na maglengke kod Corolle. Jos nisam bio u prilici da ih probam po magli ali znam da su mi maglenke na Vitari i Qashqai-u bile nista posebno. Kum mi vozi Honda CR-V (2019 god.) i kod njega je objektivno slabija svetlost. Njegov CR-V cak nema LED maglenke.

Podeli ovaj post


Link to post
Farovi su sa projektorom. Sijalice su HIR2.
Optiwhite su kostale oko EUR 75-80, tu negde. Istina, jaka cena, ali sam hteo da probam kakve su. Nameravam da probam i drugog proizvodjaca pa ce mi taman jedan par ostati kao rezerva. Gde si kupio PIAA Hyper Arros i koliko su kostale? Vidim na internetu da je 3700 Kelvin (isto kao Optiwhite) i da im je cena oko EUR 40. A koji je zivotni vek Arros-a tj. koliko radnih sati?
A maglenke, to je posebna prica. Mnogi se zale na maglengke kod Corolle. Jos nisam bio u prilici da ih probam po magli ali znam da su mi maglenke na Vitari i Qashqai-u bile nista posebno. Kum mi vozi Honda CR-V (2019 god.) i kod njega je objektivno slabija svetlost. Njegov CR-V cak nema LED maglenke.
Evo gde sam ih uzeo mada trenutno nemaju ih na stanju. Cena je bila 32 funti sa sve shipingom mislim. E sad radni vek zavisi, obzirom da imas led dnevna svetla moze da traju i godinu dana verovatno. Citam u review-a kako kome zapalo mada ja sam prezadovoljan bio.

https://www.amazon.co.uk/PIAA-Hyper-Arros-Headlight-Bulbs/dp/B07CLR2186

Kad vec imas projektore mozes slobodno da ides i sa led sijalicama mada prvo istestiraj trenutne. Evo par slika od danas bas izasao da se provozam bila kisa pa ajde da provozam malo auto da vidim kako svetle. Mislim da nije lose.

10f406b0cb951a1e8102efb9adc59393.jpg4678e9e580c1cd71bc059cb149235b6e.jpgb205987125361577e4511fcfef7138d2.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 minuta, cdyane said:

Evo gde sam ih uzeo mada trenutno nemaju ih na stanju. Cena je bila 32 funti sa sve shipingom mislim. E sad radni vek zavisi, obzirom da imas led dnevna svetla moze da traju i godinu dana verovatno. Citam u review-a kako kome zapalo mada ja sam prezadovoljan bio.

https://www.amazon.co.uk/PIAA-Hyper-Arros-Headlight-Bulbs/dp/B07CLR2186

Kad vec imas projektore mozes slobodno da ides i sa led sijalicama mada prvo istestiraj trenutne. Evo par slika od danas bas izasao da se provozam bila kisa pa ajde da provozam malo auto da vidim kako svetle. Mislim da nije lose.

10f406b0cb951a1e8102efb9adc59393.jpg4678e9e580c1cd71bc059cb149235b6e.jpgb205987125361577e4511fcfef7138d2.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Preglednost ti je vrh! :twothumbsup:

Koje si LED ugradio?

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Preglednost ti je vrh! :twothumbsup:
Koje si LED ugradio?
Hvala, i ja mislim da je dobra preglednost. Ovo je po kisi plus, kad je suv asfalt jos je bolje. Malo kamera dodaje mada neznatno.
Ugradio sam ove, imaju Osramovu licencu dakle zaista se radi o Osram sijalice sto se vidi po izradnji. Male su dimenzije i sve staje u kuciste i imaju onaj eksterni drajver koji kontrolise napon a ne samo ventilator za hladjenje kao vecina led sijalica. Iskreno bio sam skeptik u pocetku mada sad vidim da nisam pogresio. U projektorima su pun pogodak. Imaju garanciju od 3 godine i preko 30.000 radnih satova.

https://a.aliexpress.com/_mPWfhkK

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 11.9.2021. at 21:24, Pajser China said:

Presudio si, sa raznih strana sam čuo da su ove gume odlične. :) HVALA!!!

Moram da pitam, imam dodir samo sa svojim autom pa ne znam da li su falinke ili su svi takvi:
- maglenke su užas, kada se upale, kao da ih nema - malo razbacuje svetlost levo desno, napred ništa - ne znam kako se ponaša po magli - ima li vajde?
- kada se mota pun levi, desni, na samom kraju lupi kao o kamen
- dam kontakt, upali se radio, kada palim auto, radio se ponovo restartuje
- jel neko budžio svetlo u kaseti kod suvozača - baš je glupo da ga nema?
- kada se pojača muzika - retrovizor baš ima vibraciju (ovo baš iritira)
- takođe, retrovizor ume da vibrira usled rada motora - na malom broju obrtaja u višoj brzini nego što treba




Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Malo kasnim sa komentarima, tek malopre video tvoj post.

Kod mene ovako stvari stoje:

  • Maglenke: kada ih upalim lepo bacaju siroki snop ali je jako nizak. Tako mi je bilo i na predhodnim automobilima sa LED magl.
  • Motanje do kraja = jednom lupi
  • Radio: Nista nisam primetio cudno prlikom paljenja. Imas paljenje na kljuc?
  • Muzika ne izaziva vibraciju u retrovizoru
  • Ne vibrira retrovisor usled rada motora

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 9 minuta, cdyane said:

Hvala, i ja mislim da je dobra preglednost. Ovo je po kisi plus, kad je suv asfalt jos je bolje. Malo kamera dodaje mada neznatno.
Ugradio sam ove, imaju Osramovu licencu dakle zaista se radi o Osram sijalice sto se vidi po izradnji. Male su dimenzije i sve staje u kuciste i imaju onaj eksterni drajver koji kontrolise napon a ne samo ventilator za hladjenje kao vecina led sijalica. Iskreno bio sam skeptik u pocetku mada sad vidim da nisam pogresio. U projektorima su pun pogodak. Imaju garanciju od 3 godine i preko 30.000 radnih satova.

https://a.aliexpress.com/_mPWfhkK

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Wow. Vrhunska stvar. Velika hvala! :good:

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×