Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Ćuti, dosta "iznalaženja" - sve je to bukvalno ništa, mnogi ni ne primećuju

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ćuti, dosta "iznalaženja" - sve je to bukvalno ništa, mnogi ni ne primećuju

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Pajser China said:

Očigledno sam nestrpljiviji od tebe, ne dao Bog da hoću još u rikverc, dok se upali kamera - "prođe večnost"

Kako god, to i jeste nebitna stvar, malo strpljenja i sve ok. Danas sam iskusio "automatiku" koja mi se ne dopada.

Krenuh rano na posao, oko 7, ugasim da škljocaju automatska svetla - rade samo led dnevna. Sve ok, ali neće multimedija i lampice na komandnoj tabli da budu svetlije. Tačnije rečeno, mapa na Android autu je u dark modu. Sve mi smeta jer je previše tamno, jer napolju počinje dan. Na dnevni mod se prebacilo tek kada je bio sasvim dan. Može li ručno? Verujem da može, samo kako?

Ovo mi smeta, naročito ispod podvožnjaka na sunčanom vremenu, tada, iako je dan, ode mapa u dark mod i ništa se ne vidi...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Mogice je u podesavanju na telefonu za android auto setovati modove "Automatic", "Dat" i "Night".

"lampice na komandnoj tabli da budu svetlije"  -> mislim da samo mozes da podesavas javinu osvetljena instrument table i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li je netko orimjetio da prozori na vratima tresu,skaču kao da će se raspasti kad zatvaraš vrata sa poluotvorenim staklima?

Npr, otvoris 1/3 ili 1/4 dijela prozora i zalupiš vratima... mene je to izludjelo koliko zatrese...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probao prozore, i na prednjim vratima i pozadi, ne lupa. Prilično su stabilni u vratima i ne mrdaju

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
Ne znam da li je netko orimjetio da prozori na vratima tresu,skaču kao da će se raspasti kad zatvaraš vrata sa poluotvorenim staklima?

Npr, otvoris 1/3 ili 1/4 dijela prozora i zalupiš vratima... mene je to izludjelo koliko zatrese...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Jos? Mislim da si to sredio. Inace jeste kod mene se to desava. Za zadnje ne znam kad zatvaram lepsi zvuk imaju nego prednja vrata...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Probao prozore, i na prednjim vratima i pozadi, ne lupa. Prilično su stabilni u vratima i ne mrdaju

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka


probaj za godinu dana...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Jos? Mislim da si to sredio. Inace jeste kod mene se to desava. Za zadnje ne znam kad zatvaram lepsi zvuk imaju nego prednja vrata...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ja sam to sredio

Zadnji su daleko bolji jer se ne koriste kao prednji (jedino objašnjenje), ali sam to preventivno sredio na svim prozorima


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 25.10.2021. at 11:04, LAV-LAV said:

Ovo za CRV... zašto je skidana kontrolna (komandna ploča)? i šta je bilo s tim podizačima da i novi ne valjaju?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Skidali su kontrolnu/komandnu plocu jer je nakon par meseci pocelo da skripi i lupka do te mere da je kum odlepio. No, zamenise mu novom i 'pojacali' nekakvu penu koja se nanosi ispod plastike. A staklo u vratima se klimalo kada je spusteno na 1/5, 1/4, 1/3.. sta god. Bukvalno usmes prstima i pomeras bez problema levo-desno. Narano kada su prozori spusteni u toku voznje zvekece i lupka. Haos.

Promenili su ne samo podizace nego i stakla.

Podeli ovaj post


Link to post
probaj za godinu dana...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Pa ne moramo biti baš na kraj srca!

Ovamo smo ponosni na naše Toyota-a a ovamo ih predstavljamo kao najveće krševe.

Naravno, istina je negde između.

U mašinstvu je normalno da ne postoje dva ista dela, a kamo li složena sklopa. Zato i pričamo o iskustvima drugih, da vidimo da li smo u "tolerancijama" ili imamo problem samo na našem primerku - onda svakako sledi daleko ozbiljnija reakcija i reklamacija

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

@Pajser China

Ne uzimaj to za zlo (nije to bilo na kraj srca kako si rekao), ovo je bilo za dobro svih nas u grupi na forumu da nas problem ne iznenadi.
Vidio sam problem u servisu kod tih prozora zašto se to događa.
Zato i dijelimo te nedostatke.

"Problem" je u tome što Toyote ne kupuje bilo tko. Toyotu kupuje netko tko ide na sigurno i nema toleranciju na lošu izvedbu. Zar nismo svi takvi na ovom Toyota forumu?

Zato i vidimo stvari koje drugi ne primjećuju.

Zato je zapravo pohvalno da smo samokritični i općenito kritični prema svim tim greškama koje Toyota ne smije imati.

Na taj način se možemo postaviti prema problemu, iznijeti iskustvo sa servisa.
Mene ovo s prozorima iritira kao i sve što sam prije navodio.

Jbg, da sam imun na to onda bih kupio neku Daciu (vidio sam stvari preko kojih ljudi prelaze,a ja lud na šuškanje ploče!?) pa žmirio na sve.

Istina, mi se "zamaramo " sa nekakvim "zveckanjem" dok se alfisti zabavljaju sa krepavanjem kompjutera,brisača,velikoj potrošnji ulja na novim autima... i još kažu da im je auto odličan (samo je kao nešto...



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Skidali su kontrolnu/komandnu plocu jer je nakon par meseci pocelo da skripi i lupka do te mere da je kum odlepio. No, zamenise mu novom i 'pojacali' nekakvu penu koja se nanosi ispod plastike. A staklo u vratima se klimalo kada je spusteno na 1/5, 1/4, 1/3.. sta god. Bukvalno usmes prstima i pomeras bez problema levo-desno. Narano kada su prozori spusteni u toku voznje zvekece i lupka. Haos.
Promenili su ne samo podizace nego i stakla.
Da li sada zvekeće iz komandne ploče ili je to riješeno?

I ja imam taj problem... dio je riješen,a dio se rješava...

Da li to sa staklima riješeno nakon zamjene?

Stakla... ne znam da li je tako na novim Corollama i Aurisima,ali na ovima 2015- 2017 se isto staklo "klima"
Npr... otvoriš malo prozor (1/4) i uzmeš ga prstima i bez problema ga možeš pomicati uzdužno (ne gore-dolje i ne lijevo -desno), znači kao da ga ljuljaš... to mi je u servisu pokazao majstor... nisam niti išao za tim ...

Usput mi je spomenuo Hondu da ima isti ili sličan problem i da je to tako i da su vrata lagana pa zvone.... (zato sam pitao to za Hondu da li je riješeno)

Ima tu još svega...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
@Pajser China

Ne uzimaj to za zlo (nije to bilo na kraj srca kako si rekao), ovo je bilo za dobro svih nas u grupi na forumu da nas problem ne iznenadi.
Vidio sam problem u servisu kod tih prozora zašto se to događa.
Zato i dijelimo te nedostatke.

"Problem" je u tome što Toyote ne kupuje bilo tko. Toyotu kupuje netko tko ide na sigurno i nema toleranciju na lošu izvedbu. Zar nismo svi takvi na ovom Toyota forumu?

Zato i vidimo stvari koje drugi ne primjećuju.

Zato je zapravo pohvalno da smo samokritični i općenito kritični prema svim tim greškama koje Toyota ne smije imati.

Na taj način se možemo postaviti prema problemu, iznijeti iskustvo sa servisa.
Mene ovo s prozorima iritira kao i sve što sam prije navodio.

Jbg, da sam imun na to onda bih kupio neku Daciu (vidio sam stvari preko kojih ljudi prelaze,a ja lud na šuškanje ploče!?) pa žmirio na sve.

Istina, mi se "zamaramo " sa nekakvim "zveckanjem" dok se alfisti zabavljaju sa krepavanjem kompjutera,brisača,velikoj potrošnji ulja na novim autima... i još kažu da im je auto odličan (samo je kao nešto...



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Sustina.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , LAV-LAV said:

Da li sada zvekeće iz komandne ploče ili je to riješeno?

I ja imam taj problem... dio je riješen,a dio se rješava...

Da li to sa staklima riješeno nakon zamjene?

Stakla... ne znam da li je tako na novim Corollama i Aurisima,ali na ovima 2015- 2017 se isto staklo "klima"
Npr... otvoriš malo prozor (1/4) i uzmeš ga prstima i bez problema ga možeš pomicati uzdužno (ne gore-dolje i ne lijevo -desno), znači kao da ga ljuljaš... to mi je u servisu pokazao majstor... nisam niti išao za tim ...

Usput mi je spomenuo Hondu da ima isti ili sličan problem i da je to tako i da su vrata lagana pa zvone.... (zato sam pitao to za Hondu da li je riješeno)

Ima tu još svega...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Nije reseno. Kum mi rece pre par meseci da je podneo zahtev servisu da se to konacno resi. Honda jos nije odgovorila. Zeli covek da se to naravno resi pre nego sto garancija istekne. 

Vidi, ja sam imao situaciju sa Qashqai-om 2018 god. po pitanju prozora koji je bio sulud. U neko doba provalim da luft izmedju stakla i kedera sa spoljne strane je bio i po nekoliko milimetara. Komotno sam mogao da ubacim manje lisce ili papirice!

Podeli ovaj post


Link to post




Vidi, ja sam imao situaciju sa Qashqai-om 2018 god. po pitanju prozora koji je bio sulud. U neko doba provalim da luft izmedju stakla i kedera sa spoljne strane je bio i po nekoliko milimetara. Komotno sam mogao da ubacim manje lisce ili papirice!


???

Ovo je zaista suludo!


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To sa sumanutim klimanjem (otvorenih) prozora u kederu, taj problem sam imao sa Vitarom. Na kraju sam se sam bavio regulacijom mehanizma prozora (skidao tapacirung i podešavao tamo uglove). Vrata su bila tako lagana da, kada ih zatvaram (a prozori su potpuno zatvoreni), vrata se ne bi zatvorila do kraja, osim ako ih (iznutra) konstantno privlačim ( ili spolja - guram ) dok ih zatvaram. Ili to, ili da ih "zalupim". A ako ih tako zatvaram spolja ( gurajući do kraja ), jasno vidim kako se lim na krovu bukvalno zatalasa. Kao da je od folije uradjen. Ako je prozor bio makar malo otvoren, taj problem pri zatvaranju nije postojao (nije bila potrebna veća sila). Lakoću vrata i šupalj zvuk („prazne konzerve“) pri zatvaranju sam odmah primetio na yarisu. Bio mi je razočaravajući (jer sam u to vreme službeno vozio fabiju, koja nije imala tu osobinu). Ali, čovek se vremenom na sve navikne (kažu da se čovek vremenom navikne i na rat, pa mu i to stanje maltene normalno bude). Ali, baš zato mi je bilo lakše kada sam kupovao Hondu kada sam video da tu osobinu imaju zadnja vrata. Šupalj zvuk. Tuga. Ali, to je „Japanac“. Interesantno (a za „Japance“ valjda „revolucionarno“), vozio sam novog Jazz-a hibrida. Kao da nije „Japanac“. Odlično zvučno izolovan po svim pitanjima (posebno mislim na buku podvozja, kao „gluva soba“ je), a ni zadnja vrata mu „ne zvone“. Prosto, nema idealnih kola, sa kog god da su kontinenta, ma kog brenda da su, ma koji model da je u pitanju. I ja od Toyote i Honde koje vozim očekujem (nadam se) samo da neće biti gori od ostalih vozila koje sam vozio. I meni je i to dovoljno.

Vezano za problem pomenute Honde, meni je teško da poverujem da neko nešto reklamira davacou garancije, a da "par meseci" nema odgovora. Ne ide to tako. Bar koliko ja znam (za brendove koje koristim ili sam ih koristio). Naravno, moguće je da prijaviš kvar, pa da treba neko vreme na dijagnostiku, pa da neko vreme čekaš da stigne deo (pročitah i ovde da je neko čekao 4 meseca na poluosovinu za Aurisa koji je prešao samo 8.000 km u vreme prijave kvara) ili da su testne procedure ( kako u vreme vršenja dijagnostike, tako i nakon zamene dela) prosto specifične i da u zbiru prodje par meseci od kada prijaviš problem, pa da nakon zamene dela (koga češ najpre čekati ko zna koliko ) i kasnije provere da li je sve ok, može da se kaže da je kvar zaista otklonjen. Ali, tako je to sa tehnikom. Voleli bi svi mi da "dobijemo odmah nov auto" umesto onog našeg na kome smo prijavili kvar u garanciji, ali, prosto, ne ide to tako :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
Sustina.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Prijatelji, i ja se sa vama apsolutno slažem, da ne promašimo suštinu forumskih diskusija i otvorenog komentara. Svakako da apsolutno svi imamo najbolje namere i želimo da pomognemo jedan drugom u nedoumici, problemu, da se pohvalimo ako smo zadovojni, da plačemo ako nemamo rešenje
:)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li neko ideju kako se gasi automatsko zatamnjenje komandne table i multimedije? Mobilni nije nakačen... Znači nema veze sa android auto
U podešavanju sam pronašao Light sensitivity - ali i na -2 i na + 2 ponaša se isto...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
Ima li neko ideju kako se gasi automatsko zatamnjenje komandne table i multimedije? Mobilni nije nakačen... Znači nema veze sa android auto
U podešavanju sam pronašao Light sensitivity - ali i na -2 i na + 2 ponaša se isto...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka


Puno stvari možeš riješiti u servisu preko dijagnostike.
Ovo zatamnjenje dolazi jer onaj senzor(u obliku gljive...2 kom) na koomandnoj ploči dobije info o manje svjetlosti i zato se sve zatamni.

Inače,meni u uputama za moj auto piše što korisnik može podešavati,a što se može preko kompa u servisu (označeno je točkama)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad mi palo na pamet... ne znam da li se ona gljiva može izvaditi i odvojiti konektor... to je krajnje rješenje,ali i to je jedna od mogućnosti.
Gljiva (senzor) se vrati nazad i sve ok.
Ona druga gljiva je za temp možda.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne ide mi se do servisa osim ako bas ne moram - posle preuzimanja saobracajne nisam vise bio.
Listam uputstvo, baš je nepregledno, ali istrajaću :)
Ne bih baš brutalnu metodu, verujem da ima neko elegantno korisničko podešavanje

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ta gljiva se može izvaditi, ali ne znam da li se može "iščupati" bez skidanja ploče.. bilo bi logično da može...
Razumijem, niti ja ne bi izabrao tu metodu.
Da si kupio Daciu već bi bio u autu i to skidao... ali voziš Toyotu i to nećeš napraviti.
O tome sam danas pisao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U uputstvu ima dosta opcija u glavi "prilagođavanje" (str. 668) ali ova moja zamisao se ne pominje. Ne dao Bog da mi uputstvo zatreba za nešto ozbiljno - mečku ću da rodim dok pronađem temu i dok je izučim.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

ja sam čitao malo po malo... i tako pročitao skoro svih 600 stranica...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra posle podne ću malo da te preslišam :)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

×