Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Te sitne vibracije osetiš samo u fazi forsiranog ubrzanja ? Kada gas potopiš do kraja (bez obzira na brzinu kojom se krećeš)? Da li si probavao takva jaka ubrzanja dok si imao letnji set točkova?

Da ti gume nisu izbalansirane, to bi treslo (pri nekim brzinama, sve zavisi da li problem bude do prednjih ili zadnjih guma) bez razlike da li pri tim brzinama ubrzavaš, voziš konstatno, a treslo bi čak i da ubaciš u ler.

Ja vozim službeno povremeno i 3-cilindraša ( 1,0 TSI od 95 ks ), a vozio sam par puta i Hondin 3-cilindrični 1,0T od 129 ks. I mogu da ti kažem da 1,0 TSI ima nenormalne vibracije pri forsiranom ubrzanju. Osetiš ih iz volana, preko stopala (posebno sa papučica), iz sedišta. Ali, samo dok ubrzava "do daske". Hondin takodje malo vibrira, ali, manje od 1,0 TSI .

Bezbroj puta sam čitao da 3-cilindrični motori "pod maksimalnim gasom" imaju te sitne vibracije.  Ali, ako mene pitaš, to nema uticaja na trajnost. Taj 1,0 TSI koji povremeno službeno teram je prešao već 120 kkm i nije ni štucnuo do sada.

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo bih pitao kako se dođe do ovih Toyota podataka o vožnji,potrošnji,prijeđenim kilometrima?
Ja imam APP My Toyota,ali ta APP nema nikakve koristi... pa pitam kako se to može vidjeti.

Ovo za vibracije... može biti i do guma (ne samo balansiranja).
Na ljetnima nisi to primjetio ili nisi niti testirao?
Ja sam jučer napravio cca 200 km uglavnom magistralom, potrošnja 4 L, auto je stvoren za duge staze.
Inače,ovo magljenje, meni se jučer nije maglilo,ali inače je to nevjerojatno intezivna pojava u Corolli.Isto je jedino rješenje klima (ili su toliko prljava stakla???)

Inače i moja Corolla je osjetljiva na neravnine u smislu tih vibracija.Npr. kad idem preko onih poprečnih "traka" u blizini škole, blizu naplate na cesti i slično , auto poludi.
Npr. te trake nisam nigdje vidio u Italiji tako da će vlasnik u ITA reći da nema tih problema!


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema vibracija prilikom ubrzanja.Ovo je bilo za neravnine. I ne svaki put.Ta vibracija se može riješiti ,ali treba detektirati gdje se može zaustviti. Meni je auto nakon godinu dana (nakon servisa!?) poceo vibrirati na nekim neravninama... i riješilo se spužvicama ispod kontrolne ploče.
Sve mi je još to u magli, totalno nejasno kako odjednom...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam probao da previše forsiram auto sa letnjim felnama i fumama.
Bio je i razradi pa ga nisam previše gazio čak i kada sam imao prilike i kada sam na autoputu. To me i jede jer sada mogu da sumnjam u gume, felne, balans - ali sve to pada u vodu kada se pusti gas ili ubaci u ler - tada sve ovo staje. Zato sam i zbunjen uzrokom. Verujem da je nešto bez veze, a svakako mi ne smeta previše jer ne vozim tako često preko 120

Sutra ću otići kod mog vulkanizera da proverimo balans svih točkova.

Inače MyT nije dovoljno instalirati i prijaviti vozilo po broju šasije, moraju u servisu da aktiviraju uslugu i onda radi gotovo besprekorno

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo, puno mi znace ovakvi komentari jer ovakve stvari bih i ja primetio i mnogo bi me nervirale. Korolu merkam jos od 2013 ali mi uvek na test voznjo izgubi od "protivnika" zbog necega. Prethodni model je izgubio zbog buke na autoputu (u odnosu na konkurenta kog sam na kraju kupio). Novu nisam probao (ne nameravam jos, dok ne dodje stvarno vreme za zamenu auta) i zato mi puno znace ovakvi utisci. Nekako mi se pokazalo do sada da sam vise nerealno zaljubljen u Korolu nego sto bi to stvarno bila opravdana kupovina. 

Za potrosnju koju imas mislim da je sjajna i tu je moj sadasnji auto tek neznatno bolji.

Sto se tice magljenja soferke, hoce da se zamagli i Golf, mislim da svi ti auti sa produzenom tablom a isturenom soferkom pate od problema sa provetravanjem te zone. 

Sto se tice buke, ajd bas pogledaj kako su reseni podblatobrani - da li je obicna plastika? Kod Golfa su stavili onaj neki mekani filcani materijal, vodili su racuna o zvuku, i postigli to da je po meni jedan od najizrazenijih pluseva upravo tisina u voznji.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Prilažem izvinjotinu i povlačim prethodni post! :)

Naime, testirao sam u vožnji Va - Bg.
Kratka je relacija, krivudava i uzbrdo nizbrdo pa nisam mogao baš da ludujem ali ne možete shvatiti koliko sam srećan što sam pogrešio.
Nema vibracije u ubrzanju i auto uopšte nije bučan.

Za čas je sa 120 na 165 (nisam probao brže) i nema nikakve neuobičajene buke i vibracije - ide savršeno. Čak na 165 nema ni neke buke u kabini.

Verovatno sam na put BG - SU i nazad ima neki glupi vetar a ubrzavao sam na deonicama gde je kolovoz neprimeran. Tome u prilog ide daleko manji prosek potrošnje (oko 5.4l/100km) - ravniji put, nema vetra.

Iskreno, malo mi laknulo jer ipak se ovako nešto očekuje od Toyote, a ovo prthodno napisano je bilo više jadanje na prvu loptu nego iznošenje relevantnih činjenica.

Baš mi je drago da je ovako!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Blatobrani su neka tanušna plastika, šta ima ispod, nemam pojma, ako ima išta. Pogledaću po danu, pa javljam

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro, znaci da ne precrtavam jos uvek Korolu sa spiska :D

Podeli ovaj post


Link to post

@observer

ove komentare možeš čuti samo od ljudi koji su kupili Toyotu jer očekuju savršenstvo. Evo ja npr. vozim Corollu sedan koja je toliko udobna ,prostrana,štedljiva i pouzdana da je ne bih mijenjao niti za jednog golfa jer su to dvije totalno drukčije filozofije (nema loše namjere,ali nisu to auti za usporedbu)

 

Ja ludujem na neke stvari koje ljudi u drugim autima i ne primjećuju ili kažu "j... to"

U tome je razlika. Npr. ovdje svi uglavnom govorimo o problemima,ali možemo i o odličnim stvarima kao npr:

 

1. nijedna zamijenjena sijalica

2. odlično ubrzanje

3.fantastične kočnice

4.mekan i precizan mjenjač,

5.fantastičan trap i ovjes u cjelini,

6.TSS sustav radi perfektno (meni je nekoliko puta spriječio siguran sudar)

7.kamera za vožnju unazad možda bolja od većine duplo skupljih auta,a u svom rangu bez premca

8. 10 godina garancije ili 160 000 km...

9. auto je ljepotica na cesti,pravi pichkolovac, a i žene ga obožavaju voziti

10. garancija koju Toyota ne osporava,nema natezanja oko garancije

11. malo su sve stranice tapatalka da bi se sve pozitivno nabrojalo

 

Ali zato ćemo i dalje kukati kad god nešto ne valja,samo tako Toyota može biti još bolja jer ima vlasnike s nultom tolerancijom na greške i vlasnike koji očekuju najviše i imaju visoke kriterije.

Ja ču uvijek napisati što ne valja, nemam s tim problem.

Ali ima ljudi kojima ostane kvaka u ruci i kažu :" j... to, nije to ništa hahah"

 

Ukratko, nećeš se zeznuti ako kupiš Toyotu

Očekujemo te s prvim iskustvima

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nulta tolerancija je i kod mene, zato me sve ovo i zanima, odnosno pratim dok ne dodje vreme za zamenu.

Podeli ovaj post


Link to post
Nulta tolerancija je i kod mene, zato me sve ovo i zanima, odnosno pratim dok ne dodje vreme za zamenu.
Tko zna koliko će tu biti promjena do tada. Meni se posebno sviđa što je još uvijek Toyota u cijelosti Toyota. Ima i motor i mjenjač od Toyote...
Evo viđam na cesti nove Suzuki modele... sve kopijeToyota modela !? Ne znam da li je to isto Toyota sa značkom Suzukija ili ???

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam bio skeptik pošto se ova Toyka pravi u Turskoj. Čitao sam njihove forume i gledao klipove na YouTube - uglavnom su objektivni.
Nisam očekivao da je sve na Toyki baš ovoliko ozbiljno kao što se predstavlja. Srećom pa se nisam povinovao negativnom utisku od samog prodavca (apsolutno nezainteresovani...), već je presudio prvi utisak koji sam stekao tokom kratke vožnje i ti Turski komentari (ovde je bilo oskudno)

I od kako je kupljen auto, tražim mu manu, neku falinku, propust - uglavnom su to mizerne stvari. Otuda i ova filozofija i strah o vibraciji...

Hvala Bogu, ipak je ovaj auto jedna jaka ocena 9 - evo prešao sam nešto preko 8k km, još nemam ni pomisao da nešto treba reklamirati ili se požaliti u servisu.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

I meni je ta Turska bila malo odbojna za proizvodnju Toyote,ali odmahnuo sam rukom i dobro sam napravio.
Isto sam gledao turske,ali i ruske klipove na youtube, svi su redom tu Toyotu maltretirali do iznemoglosti..

I ja vidim svakave falinke,ali opet sam sretan što je zapravo sve to sitnica koju valjda opet samo mi vidimo (ponavljam se)


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Pajser China jesi li primjetio potrošnju ulja na svom autu? Tek je 8 k , ali da li provjeravaš to?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Baš juče
Ulje je dobilo za nijansu tamniju boju - kao pivo, a opao je nivo za trećinu između Min - Max, a bio je na Max. Znači ipak je potrošeno malko ulja ali sam daleko od ikakvog dolivanja ili brige. Ovo pričam jer za 500L-a je po uputstvu normalno 400ml. Slično je i sa novim VW Polo (prijatelj mi drži auto školu)...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Moja Corolla u prvoj godini nijepotrošila doslovno ništa,a nakon prvog servisa je počela trošiti ulje ( piše u uputstvu da može i 2L).
Zadnji servisni interval nakon 45 000 mislim da je potrošila cca 0,8 - 0,9 L na nekih 10 000 - 12 000 km (skoro sve između min i max)
To mimje bio šok jer mi nikada ni jedan auto nije trošio ulje,a u sevisu kažu da će trošiti do 100 000 km,a onda se motor dovede u red.

Mojoj kolegici novi Gospodar prstenova Q3 3.5 TSI trosi i ulje i vodu (vodu trebali nadoliti nakon 10 000 km !?), a auto sada ima oko 12 000 km... Na prvih 10 000 se upalila lampica za ulje... a auto košta nemilice nehumano puno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. Inače, riješio sam ono škripanje ... podmazali kape amortizera i auto kao nov.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Baš mi je bilo potaman što MyT dobro radi ali od ponedeljka (znači juče i danas) mi ne radi analitika putovanja. Pokazuje mi tačno trenitnu lokaciju gde je parkiran ali nema analitike vožnje.
Kako li se ovo rešava?

Mobilni uvek povezujem kablićem sa autom zbog Android Auta (navigacija i muzika). Na kraju svake kompletirane vožnje (npr. od posla do kuće) pre gašenja auta pritisnem UPDATE da bih sledeći put računao prosek potrošnje od nule, računajući da tako i prebaci podatke o prethodnom putovanju na mobilni. Ali nije baš tako - evo nije prebacio 2 dana...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
On 21.11.2021. at 19:34, LAV-LAV said:

Meni se posebno sviđa što je još uvijek Toyota u cijelosti Toyota. Ima i motor i mjenjač od Toyote..

A, recimo, Toyota Proace City Verso je samo prepakovani Pežo Rifter sa HDI i THP motorom, ali, zato sa AISIN menjačem :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
On 21.11.2021. at 20:23, LAV-LAV said:

P.S. Inače, riješio sam ono škripanje ... podmazali kape amortizera i auto kao nov.

Izvinjavam se zbog spamovanja teme, ali moram da pitam!

Da li si misio na škripanje koje se čuje sa prednje strane kad se nailazi na poprečna prepreke, o kojima sam i ja pisao? ...ovde:

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Opušteno, pa valjda imamo višesmernu komunikaciju, važno je da razmenimo iskustva

Viber_viber1.png

 

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
Izvinjavam se zbog spamovanja teme, ali moram da pitam!
Da li si misio na škripanje koje se čuje sa prednje strane kad se nailazi na poprečna prepreke, o kojima sam i ja pisao? ...ovde:
 
 
Upravo to,isti simptom. Amortizer se stalno okreće i ne bude uvijek u istom položaju.Iz tog razloga naiđe na taj "suhi " dio zbog kojeg zaškripi. Istina,meni nikada niti na jednom auto se to nije desilo niti je trebalo podmazivati,ali ovo su očito materijali koji ttebaju ulja i masti na sve strane.
@cdyane je to dobro opisao... zvuk kao kod onih starih mercedesa koji 15 na sat krstare neravnom ulicom i škripi sve u 16.
Doduše,kod mene je bilo kako si i ti opisao.
Reci majstoru da podmaže oba amortizera odozgo gdje se pričvršćuje opruga i to je to (bar za sada)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da li si video kako je tačno (koji deo) podmazao odozgo "šolje"/"kape" amortizera? Jer, ako ne grešim, odozgo imaš tri manja šrafa "u krug" i njima je cela šolja (zajedno sa amortizerom i oprugom) jednim svojim delom pričvršćena za unutrašnji deo blatobrana (negde taj deo zovu "mulda") deo, a u sredini je onaj glavni (veliki ) šraf amortizera (koji oprugu ogibljenja drži sabijenom u svom ležištu) i njime je drugi deo "šolje" pričvršćen za amortizer. A izmedju ta dve dela "šolje" imaš ležajeve.

Šta je on tačno podmazao? Kako, odakle, čime ? Ako si video ...

:)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam vidi kad je podmazivao,ali se vidi sve namazno na tom dijelu jer mi je rekao da jvim da li je u redu pa da obriše višak. Možda bolje da ništa ne briše
Slikati ću kad stignem da vidiš i ti i svi ostali gdje i šta treba napraviti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo slikao, meni se čini da je ovdje sve "natofano" nečim za podmazivanje.acf1334eb082cb611a030ea84b493f97.jpga0f75117f6f50d49441153eda9a41011.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×