Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Ja kada "kolegama Hondašima" kažem da je 500L bolje zvučne izolacije nego CRV, oni mi se smeju i kažu da pojma nemam :) "Akustička udobnost" je samo jedna od milion osobina vozila, bitna je, naravno, ali, nije presudna. Ne postoji idealno vozilo, svako je samo skup vrilina i mana, a "zbir" i "krajnji rezultat" je uvek čisto subjektivna kategorija. Neko isto vozilo doživljava ovako, neko onako.

Meni se recimo baš dopada zvuk ovog Toyotinog 1,5 3-cilindraša koji dolazi u corolli, yarisu i yaris cross-u. Generalno, više volim zvuk 3-cilindraša, nego 4-cilindraša, ali, ovaj novi Toyotin je zaista meni čista perfekcija. I to ne samo u smislu zvuka, već i kako se on veoma "slatko vrti". Rekao bih, očas posla je 6.600 rpm (tu mu je valjda najveća snaga ), a limiter se aktivira na 7.000 rpm. Pošto mu je maks. obrtni moment dostupan na relatvno visokih 4.800-5.000 rpm, očekivalo bih da je neelastičan, ali, čini mi se da relativno lepo poteže i iz niskih obrtaja.

Tek, ne bih ja imao ništa protiv ni da imam corollu kao "autor" :)  Naprotiv. Lep je to "autić"... Koji veoma dugo može da služi vlasnika sa zadovoljstvom. Siguran sam.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam imao peh, zvrkne me kamen u šoferku, u onaj crni deo ispod brisača. Odem u Glass servis, kažu na tom mestu ne mogu da poprave. Nazovem drugi servis, opišem gde je udarac - i oni potvrde da ne mogu da poprave na tom mestu.
Dok sam se vozikao u krug, ono prsne još dvadesetak cm - znači mora zamena.
Nazovem Toyota centar - cena prava sitnica - oko 72000 din (što bi rekli 600 eur). I to je to, aktiviram kasko, pa šta bude - u servisu nisu znali kako će se to manifestovati na cenu kaska.
Jbg.
Zvaće me za petnaestak dana, pa će auto biti jedno 2 dana u servisu da se završi interna papirologija oko kaska (servis - osiguranje). Inače u Toyota centru sam sve završio za 5 min dok u MAG-u su mogli da me prime tek sutra - hvala lepo, naročito jer se prskotina širi.

Dal' sam se zeznuo, nemam pojma, ali mi se nije keširao ovaj novac

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Nisi se zeznuo. A po pitanju cijene kaska... ima jedna caka,a to je... prijaviš štetu nakon nove reg i nakon novog kaska,ali ovdje je to teško jer ti kasko istječe vjerojatno ne tako brzo...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 15 sati , Pajser China said:

Danas sam imao peh, zvrkne me kamen u šoferku, u onaj crni deo ispod brisača. Odem u Glass servis, kažu na tom mestu ne mogu da poprave. Nazovem drugi servis, opišem gde je udarac - i oni potvrde da ne mogu da poprave na tom mestu.
Dok sam se vozikao u krug, ono prsne još dvadesetak cm - znači mora zamena.
Nazovem Toyota centar - cena prava sitnica - oko 72000 din (što bi rekli 600 eur). I to je to, aktiviram kasko, pa šta bude - u servisu nisu znali kako će se to manifestovati na cenu kaska.
Jbg.
Zvaće me za petnaestak dana, pa će auto biti jedno 2 dana u servisu da se završi interna papirologija oko kaska (servis - osiguranje). Inače u Toyota centru sam sve završio za 5 min dok u MAG-u su mogli da me prime tek sutra - hvala lepo, naročito jer se prskotina širi.

Dal' sam se zeznuo, nemam pojma, ali mi se nije keširao ovaj novac

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Ne znam gde imas kasko osiguranje ali u uskovima kasko osiguranja za Wiener pise sledece.

 

Screenshot 2022-05-12 at 09.49.02.png

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala,
Imam Toyota premium osiguranje, baš kod njih.
Znači neće biti promene jer mi je ovo prva šteta, daće Bog i poslednja

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
Ne znam gde imas kasko osiguranje ali u uskovima kasko osiguranja za Wiener pise sledece.
 
714540984_Screenshot2022-05-12at09_49_02.png.749f5dd659011600b1f1b6915a7070b4.png
U ovom slučaju se promijeni osiguranje nakon isteka i sve riješeno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Baš tako, koliko god da je Toyota Best Buy, za 8 godina koliko planiram da je vozim, pitanje je šta će biti dalje

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
pre 5 sati , Pajser China said:

Hvala,
Imam Toyota premium osiguranje, baš kod njih.
Znači neće biti promene jer mi je ovo prva šteta, daće Bog i poslednja

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Dva puta mi je na ovom yarisu pucala šoferka. Nikada nisam aktivirao kasko, jer su zamenske sa EU homolgacijom jeftine ( oko 200-220e sa ugradnjom ), a uvek ih imaju na stanju ( i danas razbiješ, a sutra je zameniš). Čak su kolege 3 puta imali grebanja i ulubljeja ( 3 puta je stradala zadnja leva "obrva" blatobrana, a malo i zadnja leva vrata, kao da je taj deo kola proklet  :) ). Ni tada ga nismo aktivirali, jer su limarsko lakirerski radovi kod jednog mog limara ( koji nam radi bez čekanja ) dva puta koštali po 100 evra, a jednom je bilo 150. I dok bi odradili proceduru kaska, dočekali radove ili šoferke, platili učešće u šteti, a posle i veću premiju osiguranja, ne bi nam se nešto isplatilo. Da je u pitanju neka veća šteta, svakako bi aktivirali kasko.

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post

Mogao si uzeti novac na pogodbu pa radiš gdje hoćeš,a za pare možeš kupiti kupus,drva ili šta god hoćeš.
Inače, najbolje uvijek uzet full kasko bez franšize.
Treba doslovnom za svaku crticu uzeti pare od osiguranja.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zbog senzora za koješta koji su ugrađeni u prednje staklo i jer je vozilo u garanciji pa i zbog ukupne cifre posavetovan sam da uzmem kasko. Nema opcije da uradim na drugom mestu a da dobijem novac - ili ima, al me i ovaj iz Glass service-a odvrati od ugradnje kod njih. Kako imam Toyota premium - nema učešća u šteti (bar se nadam - videću za koji dan) a izgleda da mi se neće promeniti ni rata.
Što bi - bi. Prskotina se širi, danas je duža za 10cm. Baš veselo

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Malo sam se nalupetao, učešće u šteti je 5% min 100%
Pošto mi se prskotina širi, sutra ću ih pitati da ja sve platim pa dok završe papirologiju da meni uplate. Ne ostaje mo se baš bez auta ili da jurim zamenski što je po polisi njihova obaveza ako je neophodno...

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu senzori u šajbi.To je sve okačeno na plastiku. Šajba je kao i svaka druga. Imaju kopče koje kad se stisnu odvoji se taj sklop senzora od šajbe.

Imao sam i ja neku Toyota premium AK , ali kad je trebao zamjenski auto... ma žali Bože... svašta papir trpi, jedva dobio neki zamjenski jedan dan,a već drugi ga tražili nazad jer im hitno treba hhahhhhaha
A pisalo u AK uvjetima da imam pravo na isti zamjenski auto ili bolji (naravno Toyota) ,ali malo sutra... dobro da nisam dobio peglicu hhahhah

Inače, dobro da radiš u ovlaštenom,to je ok. Možeš napraviti i doniketi osiguranju račun. Ali postoji caka jer osiguranje nekad ne prizna satnicu od servisa u punoj cijeni. Zato se prvo konzultiraj sa osiguranjem.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E vala, stalno neka koskica o otvorena mogućnost da te zeznu. A kada ugovaraš padaju latice ruže. Baš ću sutra da vidim - mnogo ti hvala

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Jest, latice od ruže,a meni je bio i crveni tepih kod prvog ugovaranja police,agentica osiguranja sisata plavuša - sve obećava, skoro sam ugovorio duplu policu za svaki slučaj, ma prava fatamorgana hahhahha

 

Šalu na stranu, treba biti oprezan. Osiguranju uglavnom ima cjenik kolim uvjetuju servise. Za obične klijente vrijedi drugi (obično kulikoža cjenik).

 

Ali budi bez brige, osiguranje ovo brzo rješava, može to odobriti i isti dan. Najbolje preko njih to napraviti i onda te nije briga za ništa.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Osiguranje mora da plati radni sat onoliko koliko navede toyota servis.

Imao sam taj slucaj, kao nece da plate toliko al na kraju platili samo ne popustaj.

Podeli ovaj post


Link to post

Iskustveno, serviser ne kreće popravku dok mu ponudu ne odobri osiguravajuća kuća tako da tu ne bi trebalo da bude problema kod kasnijeg plaćanja.

I sroz je ok potez da se u ovom slučaju aktivira kasko.

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 14 sati , Pajser China said:

Malo sam se nalupetao, učešće u šteti je 5% min 100%
Pošto mi se prskotina širi, sutra ću ih pitati da ja sve platim pa dok završe papirologiju da meni uplate. Ne ostaje mo se baš bez auta ili da jurim zamenski što je po polisi njihova obaveza ako je neophodno...

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Ja sam aktivirao polisu kasko osiguranja kada sam hteo da prestanem da plaćam sledeći ciklus (kupovao sam na tri godine sa popustom na količinu)...
Hteo sam da popravim branike od gradske vožnje (pomeranje stubića i guljenje o druge automobile i sl. štete od dodira...) Mogu samo da preporučim TCB. Dobio sam jarisa na dva dana dok nisu završili i dao sam ovlašćenje da u moje ime TCB može da potražuje od Wiener-a (kasko sam plaćao od 2015-21). Dao sam samo 100€ mog učešća i to je to. Celokupan iznos je bio oko 27.000 RSD.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo mi ne izgleda kao dobar deal.
Vjerujem da si mogao svaku godinu uzeti 100 € za štete i na kraju još zaraditi. Ovako je ispalo da je osiguranje još uzelo i 100€ učešća pored svih premija u tih 6 godina.

Osim ako je premija bila neka mala cifra...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 20 sati , LAV-LAV said:

Ovo mi ne izgleda kao dobar deal.
Vjerujem da si mogao svaku godinu uzeti 100 € za štete i na kraju još zaraditi. Ovako je ispalo da je osiguranje još uzelo i 100€ učešća pored svih premija u tih 6 godina.

Osim ako je premija bila neka mala cifra...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ja sam kasko plaćao toliko godina, što bi rekli da bih mirno spavao. Posle 6 godine sam planiraoda prodam automobili i zbog toga sam prestao da plaćam kasko. Pre samog isteka sam odlučio da bi bilo lepo da popravim sve te ogrebotine i guljenja farbe na branicima...

Obzirom da su bile tri površine za farbanje (tako mi rakoše limari) onda je 100€ sasvim OK cena za te poslove.
Da, cena za kasko je bila super. Kada sam kupovao kasko, greškom službenika osiguravajućeg društva, ponuda koja je inicijalno pravljena za pravno lice (kasko za desetak automobila) za full kasko je i meni data... (copy-paste). Trogodišnja premija za full kasko je bila oko 218€, na 4 rate godišnje.

Svakako da sam dao dosta novca za kasko, ali to je lični izbor. Ako pitaš kolegu u čijem postu pišemo, kasko je odlična stvar, zar ne! Isto tako i ja razmišljam.

Podeli ovaj post


Link to post

Statistika potrošnje za malo više od godinu dana posedovanja
Utisak: prezadovoljan!
Primedbe: magljenje stakala pri iole vlažnom vremenu. Naravno postoji rešenje, stavi se automatska klimatizacija (i leti i zimi, i nema magljenja), malo pregrada u kabini
Problemi: nema
Incidenti: prsla šoferka, pokrenut kasko, rešeno u roku od 15 dana
Dokupljeno: zimski set, poklopci za gole vijke sa Alija, Dash cam, gumene patosnice...Screenshot_20220827-081135_MyT.jpg

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , Pajser China said:

Statistika potrošnje za malo više od godinu dana posedovanja
Utisak: prezadovoljan!
Primedbe: magljenje stakala pri iole vlažnom vremenu. Naravno postoji rešenje, stavi se automatska klimatizacija (i leti i zimi, i nema magljenja), malo pregrada u kabini
Problemi: nema
Incidenti: prsla šoferka, pokrenut kasko, rešeno u roku od 15 dana
Dokupljeno: zimski set, poklopci za gole vijke sa Alija, Dash cam, gumene patosnice...Screenshot_20220827-081135_MyT.jpg

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Koliko kilometara si prešao za tih godinu dana?

I, pokazuje li ta aplikacija prosečnu brzinu za tih godinu dana ? Imam tu aplikaciju, ali, nisam je baš do kraja proučio :)

 

Podeli ovaj post


Link to post

Evo dodatka statistike - u slici
Geralno, dnevna prosečna brzina mi je između 40 i 45 - zavisi kuda me provuče Google Maps i gde sam se ja namerio osim prostog povratka kući sa posla

Zapljunite se u temi "zdravo zdravo" da vidimo koliko nas ima na forumu
...Screenshot_20220827-120755_MyT.jpgScreenshot_20220827-120841_MyT.jpgScreenshot_20220827-120852_MyT.jpg

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ako bih cenio na bazi moje prosečne brzine ( na vangradskom vozilu 60 km/h, a na onom koje vozim mešano (oko pola-pola) je oko 38-39 km/h ), ti verovatno imaš veći udeo vangrradske vožnje.

Podeli ovaj post


Link to post

2/3 mi je Ibarska magistrala a 1/3 Bg u punom špicu.
Čist grad je potrošnja oko 8 - 8.5 uz brzinu neveću od 20km/h

Od kuće do Neos Marmaras-a je 4.9 a u povratku 5.4

Merenja od čepa d čepa pokazuju malko više ali je promenljivo u zavisnosti kad škljocne pištolj i koliko još forsiram da ga napunim posle toga.

Smešno je, ali i relativno tačno - juče sam napunio, napisao Range 950km. Prešao sam danas 103km (naravno sada je Range 845km) ali napunjenost prema aplikaciji i dalje 100%... Malko bezveze ali sam navikaoScreenshot_20220827-130313_Fuelio.jpg

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×