Jump to content
Pajser China

PajserChina: Corolla Sedan 1.5 Luna

Recommended Posts

Nadam se da ste dobili update android auto -a, baš je lepše i lepršavije
Inače, auto je baš dosadan - ništa novo, sedi i vozi, iznenađenja 0

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post

On 14. 2. 2023. at 12:42, Pajser China said:

Nadam se da ste dobili update android auto -a, baš je lepše i lepršavije

Kako to mislis, "dobili"?

Softverski update? Kako se uopste radi update? :rolleyes:

Edit: Ajaoj mislis na update aplikacije na telefonu! :))))) Ja prvo pomislio na multimediu na autu! :)))

Izmenjeno od Crni_Sine

Podeli ovaj post

Kako to mislis, "dobili"?

Softverski update? Kako se uopste radi update? :rolleyes:
Edit: Ajaoj mislis na update aplikacije na telefonu! :))))) Ja prvo pomislio na multimediu na autu! :)))
To sam i ja pomislio

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Da, update na telefonu - onda je multimedija procvetala. Na žalost, bez mobilnog ista slika, bleda ali funkcionalna - Toyota

Podeli ovaj post

Da li netko zna da li ima nekakav update za moju multimediju Toyota Touch 2 iz 2017 god?
(nije android auto...)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Pogledaj prema verziji koju možeš videti na svom autu.
Kada otkucam na Google-tu, izađe mi neki Poljski forum gde ima svašta nešto, ali malo sam oladio jer "translate" nike baš neko pa bi mogao da uđem u problem...
Pitao sam u servisu - kao i da nisam...

Podeli ovaj post

Pitanjce:
Gde kupujete brisače i koje? Koji su dobri zamenski? Koje su cene?

Podeli ovaj post

Samo i jedino NWB, to je prva ugradnja za Kiju, HY i Toyote.
Nema greške, ali nisu baš jeftini.Meni traju po 2- 3 godine minimum ako pazim da li cu ih upaliti na prljava stakla da ne uništim gumice.

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post

Evo Google-am, ne nalazim ih u Bg
Što je najgore, ne nalazim ovde negde ni alternative (bar na sajtovima radnji), moram sutra redom zvati

Podeli ovaj post

Kupio sam Denso - isti proizvođač, drugo ime.
Identične su kao fabričke.
Veliki brisač od 70cm je 2650din a manji od 35cm je 950din. Seli ko "guza na nošu" i za sada rade kako treba, nadam se da će poslužiti.

• Upvote 1

Podeli ovaj post

Nisam nigdje vidio Denso , ali vjerujem da je to odlična kupnja

Japanci imaju komponente Denso tako da je to odličan izbor. Cijena odgovara kvalitetu tog branda

Javi iskustva tokom vremena, baš me zanima kako su se pokazali.

Ja uvijek gledam očistiti šajbu kada vidim da ce kiša da mi brisači ne naprave crte od prašine , gledam da ne uključujem brisače kada se zalijepe komarci i leptiri po autoputu jer se sve samo zalijepi ,a brisači mogu u smeće.

I ono jako važno: u servisu obavezno pale brisače onako na suho bez obzira je li staklo čisto ili nije i shebu metlice samo tako. Uvijek napomenem da ne diraju brisače iako to puno puta ne čuju...

Podeli ovaj post

Ovo sa brisačima se i desilo posle trećeg servisa (na 45k km), da'l su krivi, ne verujem, ali eto, pogodilo se.
Izgledaju identično kao fabrički
Uzeo u:
https://lavauto.rs/product/metlica-brisaca-flat-70cm-denso/34788/

2820 din - mea culpa

Ima i jeftinije, ali nisu identične kao fabričke Screenshot_20230802_161116_Chrome.jpg

Podeli ovaj post

Ja sam pokušavao sa Bosch, žali bože para i vremena. U životu nisam toliko promašio sa brisačima.

Kaže mi brat, ja uzimam samo jeftinije, to narod najviše kupuje i najkraće vise po rafovima.

Kupio sam neke u Crafter-u i extra se drže do sad. Prevazišli su Bosch i Michelin.

Podeli ovaj post

Za Boš treba adapter pa nisam ih ni razmatrao, ove što mi preporuči LaVLaV sam hteo da kupim jer su isti ali kada vide da postoje identični, nisam se mnogo dvoumio. Vreme će pokazati da li su ok - frabrički trajao 2 godine...

Inače, ma servisu mi rekoše da treba da mi urade update multimedije.

Pošto sam na moru, dogovor je čim se vratim u Bg - kažu traje oko 1.5 sat i besplatno je.

Inače, do Bg - Solun, prosečna potrošnja 4.9l/100km, vožnja prema ograničenjima +- 20km/h

Podeli ovaj post

Ovo sa brisačima se i desilo posle trećeg servisa (na 45k km), da'l su krivi, ne verujem, ali eto, pogodilo se.
Izgledaju identično kao fabrički
Uzeo u:
https://lavauto.rs/product/metlica-brisaca-flat-70cm-denso/34788/

2820 din - mea culpa

Ima i jeftinije, ali nisu identične kao fabričke Screenshot_20230802_161116_Chrome.thumb.jpg.c12fd32ba3153c00ce28313b5dc35f1d.jpg

Lako moguće da im je servis presudio, oni kao da to bas namjerno kao fol probavaju brisače. Tako i na tehničkom ,a li samo ako je auto star.

Podeli ovaj post

Nikako da odem na update multimedije. Jesu li rekli još nekome?
Pitanjce:
Kada se nakačite na AA kablićem i uključite GMaps, da li se vidi trenutna brzina? Pitam jer kad sam vozio istu Corolla -u uzetu u rent-a-car -u, u Parizu, videla se trenutna ograničenja i brzina...
Zato sam u zbunu, ne znam do čega je...

Podeli ovaj post

Ni meni je prikazuje... Možda je do podešavanja!?

Podeli ovaj post

Nikako da odem na update multimedije. Jesu li rekli još nekome?
Pitanjce:
Kada se nakačite na AA kablićem i uključite GMaps, da li se vidi trenutna brzina? Pitam jer kad sam vozio istu Corolla -u uzetu u rent-a-car -u, u Parizu, videla se trenutna ograničenja i brzina...
Zato sam u zbunu, ne znam do čega je...

To moze biti do same aplikacije GMaps na telefonu.

Skoro sam bio van zemlje na putovanju prema zapadnoj evropi, primetio sam neke simbole kojih inace nema u Srbiji sad kad vozim, tipa pokazuje mi semafor, ili znak stop i slicno....

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post

To moze biti do same aplikacije GMaps na telefonu.

Skoro sam bio van zemlje na putovanju prema zapadnoj evropi, primetio sam neke simbole kojih inace nema u Srbiji sad kad vozim, tipa pokazuje mi semafor, ili znak stop i slicno....

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

To je do dopuštenja odnosno mogućnosti u nekim zemljama.Meni to zvuči debtlno,ali sam isto primjetio na navigaciji u Hyundai , po Italiji mi se uključilo nekoliko čuda koje nemam po ex YU.
Mislim da se negdje i navodi da značajke sustava ovise o zemlji. Znači da nas se kontrolira i prati pa ti malo da neku mrvicu i korisnik sav sretan.

• Like 1

Podeli ovaj post

Radi li vam aplikacija MyT kako treba?
Meni već nedelju dana ne prati putovanja, ali se apdejtuje pozicija, procenat goriva u rezervoaru i kilometraža. Dešavalo se i ranije, ali veoma retko i kratko, ovo se baš odužilo

Podeli ovaj post

pre 10 minuta, Pajser China said:

Radi li vam aplikacija MyT kako treba?
Meni već nedelju dana ne prati putovanja, ali se apdejtuje pozicija, procenat goriva u rezervoaru i kilometraža. Dešavalo se i ranije, ali veoma retko i kratko, ovo se baš odužilo

Meni sve radi osim procenta goriva. Ima malo kašnjenja za praćenje putovanja, neki put se desi.

Podeli ovaj post

pre 16 minuta, Pajser China said:

Meni već nedelju dana ne prati putovanja, ali se apdejtuje pozicija

Isto! Poslednje ažuriranje 9.10.

Podeli ovaj post

Ne znam da li je do aplikacije ili auta... Baš sam se navikao na aplikaciju...

Podeli ovaj post

Pitanjce, gde gledate taj procenat goriva?

Podeli ovaj post