Jump to content
Big_Mazzy82

Toyota Corolla Sol 2021

Recommended Posts

Hvala.
Ima i dalje.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Big_Mazzy82 , trebao si sa doplatiš (moje mišljenje) za sistem uočavanja vozila u mrtvom uglu, jako korisna stvar i daleko potrebnija od ostalih "gedzeta" koje nam proizvodjači inicijalno pakuju. Posebno u uslovima isparkiravanja unazad .

Odlicno Corolli stoji crna boja. Uživaj i srećno sa novim prevozom.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma znam, bas sam malopre, opet to rekao ženi.
Stvar je, sto sam krenuo, da kupim auto u Luna paketu, pa sam zavrsio na Sol, i onda sam rekao, to je to.
Kada su se slegle stvari, već je bilo kasno.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma znam, bas sam malopre, opet to rekao ženi.

Stvar je, sto sam krenuo, da kupim auto u Luna paketu, pa sam zavrsio na Sol, i onda sam rekao, to je to.

Kada su se slegle stvari, već je bilo kasno.

 

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

 

 

Nemoj žaliti, jednostavno ne možeš pratiti tehnologiju, skup je to sport. Uvijek nešto fali.

Gledaj ne bacati pare na taj auto. Redovno održavanje i to je to.

Već će ti za mjesec dana to biti nevažno.

Ovih 1500 € spičkaj sa ženom negdje na odmoru ili popij i pojedi u dobrom društvu.

To je život,a mrtvi kut nek ostane gdje je i bio

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sa kojom opremom, dobijam jos koju, malu, korisnu pregradu?:lol:

Podeli ovaj post


Link to post

Kakvu pregradu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa samo su jednu kasetu (pregradu) stavili. Ako ne racunam one u vratima, i ispod ruke.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

God. 2017 ima u stropu za nočale.I ima naprijed na srednjoj konzoli pretinac i ispod ruke naravno...u vratima stane boca od 1.5 L + standard pretinac što je teško izvedivo u bilo kojoj drugoj marki auta.
Onaj ispred suvozača je standard,osvjetljen.
U podu nema ništa ako na to misliš...(kao sto ima Seat Alhambra za 20 piva )



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ova nema nista.

Nema iznad, u mojoj staroj sam tu drzao dokumenta.

Imao sam duplu ispred suvozaca, a i ova ispod ruke je bila dublja.

Ima sam jednu bas malu, malo iznad poluge za otvaranje haube.

I bila je po jedna pregrada, manja, pored dene noge vozaca, odnosno leve suvozaca

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se sa tobom,baš bez veze. Sa strane u vratima su malene, flašica od 0.5l jedva staje pretinac kod suvozača neosvetljen... Gledam na aliju neke male kanistere za vrata u koje se može ubaciti otpad ili šta već...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

pa ima u vratima za velimu bocu i poseban odjeljak za druge stvari?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema u ovom modelu, pregrada je uska... 0.5l i to je to

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce.

Iskreno, nisam proveravao, a ni zagledao previse.

Tu sam uglavnom drzao vlazne maramice, i neke sitnice.

Nemam vise gde dokumenta da ostavim, naocare takodje, suvozac nema gde da stavi telefon...

Malu su tu ispali nelogicni...

Izmenjeno od Big_Mazzy82

Podeli ovaj post


Link to post

Baš tako, za razliku od 500L-a Corolla je ispala "puž golać". Ali tu se završava svaka prednost...
Možda me malo više nervira što u gornjem delu zadnjeg stakla ima antenu pa ne "otapa" zamagljenja ili što se šoferka baš magli ako je auto pun pa stalno moram da palim odmagljivanje sa klimom ili što maglenke služe samo za ukras - učinak im je 0...
Tako da su ove police mala maca jer ne ugrožavaju bezbednost i kvalitet vožnje što ovo drugo svakako čini

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Baš tako, za razliku od 500L-a Corolla je ispala "puž golać". Ali tu se završava svaka prednost...
Možda me malo više nervira što u gornjem delu zadnjeg stakla ima antenu pa ne "otapa" zamagljenja ili što se šoferka baš magli ako je auto pun pa stalno moram da palim odmagljivanje sa klimom ili što maglenke služe samo za ukras - učinak im je 0...
Tako da su ove police mala maca jer ne ugrožavaju bezbednost i kvalitet vožnje što ovo drugo svakako čini

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

E ovo za magljenje sam bas primetio, sada u nedelju, po onoj kisi.

Na par minuta sam palio odmagljivanje sa klimom.

Jos sam mislio da je kod mene neki problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo za pretince, na mojoj ima na srednjoj konzoli ispod naslona za ruke pretinac u 2 nivoa (jedan baš dubok,a druhi taman za mobitel. I naravno za 2 čaše ili uže flaše i taj mali dio skroz naprijed kojeg mogu zatvoriti gdje je punjač.

Tvoja ima ono na stropu za slučaj opasnosti, tako sam nešto vidio u salonu. Puno šminke.
Meni je upalo u oči kod nove Corolle onaj otvor za ventilaciju kod vrata kako je isturen i pri ulasku i pri izlasku sam zapeo koljenom u to.

Ovo za zadnju šajbu... meni jedan u servisu nije znao da je to antena pa htjeli mijenjati šajbu ... promijenio servis pa su provjerom utvrdili da je to antena. Isto mi je bilo u početku čudno,ali eto.

Prednja se magli,ali bi trebalo možda stakla očistiti



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, dajte neku preporuku, za dobra sredstva, za održavanje auta?
Znaci, neki sampon, sredstvo za unutrasnjost automobila, sedišta, i neka dobra krpa za unutrasnjost.
Vidim da ima dosta proizvodjaca, cene su malo jače, ali ne kupuje se svakog dana.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sampon od Sonaxa Wash and Wax, za unutrasnjost i sedista isto mozes od Sonaxa, jest da su skuplji ali vrse posao. Sad planiram da uzmem od Ma-Fra sredstvo za sedista i Idrostop, sredstvo koje dodje kao keramiku za tekstil i sprecava vodu i ostale tecnosti da udje u sedista. Za unutra mikrofiber krpu i za brisanje isto. Za nadvoresno brisanje imam krpu od WorkStuffa i odlicna je, u par poteza auto je suv.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Како вријеме одмиче ја све више почињем сумњати у нужност скупих производа за одржавање аута, али и у њихов квалитет. Као и све остало у данашње вријеме, све се своди на маркентишке играрије. Циљ тих истих реклама и кампања је да те убиједе да ти треба неки нови "бољи производ". Прво сам био купио сет ининих производа, па онда и сонаксових. Поредећи нпр. средства за чишћење фелуга, сонакс апсолутно не вриједи дупло више. Инино средство очисти фелуге да не буде ни једне пацке по дупло мањој цијени. Пошто ми је ауто испред зграде паркирано, покупио сам сад преко љета пуно ресица са дрвећа које су се спекле по крову, хауби и гепеку. Наравно, то није могао ни један шампон да очисти. Поручио сам сонаксов агресивнији и скупљи производ (Sonax Tar Remover) за скидање смоле и чак катрана и није успио да скине ресице од дрвећа. Онда сам пробао истим тим производом да скинем једну праву флеку од смоле и апсолутно ни дјелић те флеке није се скинуо. Друг ми се жалио на сонаксову микрофибер крпу за посушивање аута која кошта преко 15 евра. Каже да је одлична у почетку, али већ након неколико прања почела је да се интензивно осипа. Оно што се мени баш допало од сонаксових производа и што вриједи мало доплатити је њихова умјетна јеленска крпа која кошта 4-5 евра, а стварно ради посао.

Мало је незахвално причати о овим производима, али из мог скромног искуства чини ми се да постоје и доста јефтинијих производа који раде једнако добар посао. Увијек се водим том филозофијом и потражим неку алтернативу. Оно што бих вам дефинитивно препоручио ко има кожу у ауту је хемелова крема за кожну галантерију. Мислим да је то нешто најбоље што можете ставити на кожу не само интеријера аута већ обуће, намјештаја, одјевних додатака. Цијена је права ситница, само 3 евра са којом се може поприлично доста површине намазати. Кожа добије своју праву боју, није масна, не скупља прашину након мазања и тако добро хидрира да кожа постане изузетно мекана на додир, па чак и на тврдом волану.  

Podeli ovaj post


Link to post

Za fleke,komarce,katran potražite sredstba Wurth.
Imaju svašta,ali treba pratiti upute.

Inina sredstva... previše agresivne kemije. Polazim od (ne)kvalitete goriva za novija auta. Sonax je vjerojatno skuplji jer manje šteti laku vozila.

Inače,najbolje otići u automatsku autopraonu i sve se to očisti bez agresivnog struganja.Preporučljivo je da su četke mekane.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za fleke,komarce,katran potražite sredstba Wurth.
Imaju svašta,ali treba pratiti upute.

Inina sredstva... previše agresivne kemije. Polazim od (ne)kvalitete goriva za novija auta. Sonax je vjerojatno skuplji jer manje šteti laku vozila.

Inače,najbolje otići u automatsku autopraonu i sve se to očisti bez agresivnog struganja.Preporučljivo je da su četke mekane.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 57 minuta, kavic.milos said:

Оно што бих вам дефинитивно препоручио ко има кожу у ауту је хемелова крема за кожну галантерију. Мислим да је то нешто најбоље што можете ставити на кожу не само интеријера аута већ обуће, намјештаја, одјевних додатака. Цијена је права ситница, само 3 евра са којом се може поприлично доста површине намазати. Кожа добије своју праву боју, није масна, не скупља прашину након мазања и тако добро хидрира да кожа постане изузетно мекана на додир, па чак и на тврдом волану.  

Ja periodično mažem kožni enterijer nekom emulzijom i to je zaista super za sve te kožne delove, ali, mislim da je bilo kakvo mazanje kožnog volana greška, jer volan tako postaje lepljiv, posebno pri toplom vremenu.

Inače, generalno mislim da za dobro održavanje enterijera, boje, felni, plastika ... apsolutno nisu nužni neki skupoceni preparati. Bitna je samo relativna redovitost, pažnja u radu i neagresivnost pri radu i samih preparata.

Podeli ovaj post


Link to post

Ја сам користио хемелову крему када су биле највеће љетње врућине и ни једног момента ми волан није био љепљив чије се дејство очигледно разликује од уобичајених производа намијењених за аута. Кад код друга сједнем у ауто, у сједиштима се клижем као на боб-стази.

Процедура којом сам наносио крему је идућа: Навече сам узео и влажним марамицама пребрисао све кожне површине, а потом узео крему и директно прстима наносио по кожи. Радник у хемелу ми је рекао да је крема изузетно конценторвана и да је треба наносити у малим количинама крпом. Пошто је кожа волана била сиве боје и тотално сува ја сам одлучио да то урадим са мало дебљим слојем. Након наношења волан је био скроз мастан, клизав и сјајан. Оставио сам преко ноћи да кожа упије креме колико год је могуће. Изненадио сам се колико се и боја коже промијенила, постала је скроз црна. Ујутро сам памучном крпом покупио вишак и површина коже се посушила да није уопште била нити сјајна, нити масна, нити клизава, а нити је привлачила прашину. Кожа је сада добила боју, мека је на додир, хидрирана је и мање склона пуцању и исушивању.

Овај производ не кошта много, а у Србији га сигурно имате свагдје купити. Ја сам га купио у Бањој Луци за 5,50 КМ, гдје хемел има своју радњу за ово тржиште.

 

IMG_20210823_150317.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×