Jump to content
Big_Mazzy82

Toyota Corolla Sol 2021

Recommended Posts

Ovo za pranje auta. @markols dobro radi kad pere jednom sedmično.
Takomje meni rekao jedan lakirer. Kaze da se auto treba prati svakih 7 dana ,ali najbolje čistom vodom.

Ali ja za tako nešto nemam vremena.

Mislim da je ptičji izmet najveća opasnost za lak.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Stakla su uvek zeznuta. Mikrofiber nije za stakla ovek ostavi male sitne dlacice. Najbolje vafl krpa sa kockicama i na kraju krpa bez dlaka bas za stakla i onda su cista. 

Ja otvorim vrata i jednom rukom se drzim za spolji deo auta a drugom masem unutra default_viber35.png

 

U pravu si za tu mikrofiber krpu.

Ka sam prije jako pazio da je auto uvijek čist. (da se razumijemo, sada isto odmah operem sumnjive nečistoće).

Ali sam popizdio nakon što odem na serbis i majmun mi ostavi masne tragove na haubi,vratima,felgama...a ja se brinem i čisti.

Mislim se, jesam li jalud ili su oni pametni što su tako nemarni!?

Kazem im, izvinjavaju se... jednom sam se izderao i otisao iz servisa jer jbt debilana je to.

 

Dođem u servis,frajer gastavi u garažu, nasloni se masnim rukama na bok i počne tipkati po mobitelu!?

"odbij od auta!" i van uz sve popratne sadržaje koji su bili u paketu

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 13 sati , cdyane said:

Nemoj nikakve cetkice i ostale p*zde materine. Ja sam ogrebao krova i haubu(srecom povrsinski ne dubinski) samo sto sam ga prosao sa vodom i to finom kolicinom bez ikakve cetkice, hartije i ostale boranije. Jedina ostecenja na laku sam ja napravio i to jer prvi put pticji izmet cistio sa maramice obicne i vodu a drugi onaj sto sam gore spomenuo. A pazim laka i te kako, gde idem auto mi peru ili nekim sundjerom cistim ili krpom cetke nikako, mazem na svaka 6 meseca sa Sonaxov Polymer Netshield koji je kao neku keramiku samo kratkotrajnu i na svako drugo pranje nanosim Sonaxov Briliant Shine Detailer... Mani se cetkica, jedino voda i nezno sa rukom i da ne napravis glupost kao ja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Veruj mi, ja sa zubnim četkicama i vodom perem ptičiji izmet bar deceniju (razna vozila) i nikada problem nisam napravio. Ali, ako iz prvog pokušaja primetim da je "tvrdo" ( da se dosta osušilo ), pokvasim ponovo, malo sačečam i opet "u krug", dok se to ne skine lagano.

Svakako nikada ne žuljam kao čeličnom četkom :)

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Veruj mi, ja sa zubnim četkicama i vodom perem ptičiji izmet bar deceniju (razna vozila) i nikada problem nisam napravio. Ali, ako iz prvog pokušaja primetim da je "tvrdo" ( da se dosta osušilo ), pokvasim ponovo, malo sačečam i opet "u krug", dok se to ne skine lagano.
Svakako nikada ne žuljam kao čeličnom četkom
 
Onda je kod mene neiskustvo u pitanju. :D Naucicu, imam vremena jos sam prilicno mlad. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je@biciklista sigurno prvo probao na komšijinom mercedesu pa kad je vidio da je dobro onda na svom

Iskreno, ima neke logike,posebno ko se kruži. I izabrati majmekšu četkicu(nisu sve iste tvrdoće)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, LAV-LAV said:

U pravu si za tu mikrofiber krpu.

Ka sam prije jako pazio da je auto uvijek čist. (da se razumijemo, sada isto odmah operem sumnjive nečistoće).

Ali sam popizdio nakon što odem na serbis i majmun mi ostavi masne tragove na haubi,vratima,felgama...a ja se brinem i čisti.

Mislim se, jesam li jalud ili su oni pametni što su tako nemarni!?

Kazem im, izvinjavaju se... jednom sam se izderao i otisao iz servisa jer jbt debilana je to.

 

Dođem u servis,frajer gastavi u garažu, nasloni se masnim rukama na bok i počne tipkati po mobitelu!?

"odbij od auta!" i van uz sve popratne sadržaje koji su bili u paketu

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

Ja uvek perem auto sam kod kuce ili na samousluznoj perionici ako nije bas prljav. Ne bih vozio nov auto u perionicu znam kako peru, njemu je to posao samo da odradi i ne cima se puno gde je cetka sve bila tog dana, malo na felnama malo na krovu.

Isto pizdim kad mi se neko naslanja na kola ili sedne. Nekom ce sve to zvucati preterano ali jbg takav sam. 

Imam jedan udarac od kamena na braniku koji je skinuo boju, bode mi oci, nadam se da ce moci da se sredi samo taj deo bez da se farba ceo branik ili nedaj boze skida.

Podeli ovaj post


Link to post
Ja uvek perem auto sam kod kuce ili na samousluznoj perionici ako nije bas prljav. Ne bih vozio nov auto u perionicu znam kako peru, njemu je to posao samo da odradi i ne cima se puno gde je cetka sve bila tog dana, malo na felnama malo na krovu.
Isto pizdim kad mi se neko naslanja na kola ili sedne. Nekom ce sve to zvucati preterano ali jbg takav sam. 
Imam jedan udarac od kamena na braniku koji je skinuo boju, bode mi oci, nadam se da ce moci da se sredi samo taj deo bez da se farba ceo branik ili nedaj boze skida.
U svemu se slažem. Imam iste alergije na sve navedeno

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, markols said:

Ja uvek perem auto sam kod kuce ili na samousluznoj perionici ako nije bas prljav. Ne bih vozio nov auto u perionicu znam kako peru, njemu je to posao samo da odradi i ne cima se puno gde je cetka sve bila tog dana, malo na felnama malo na krovu.

Isto pizdim kad mi se neko naslanja na kola ili sedne. Nekom ce sve to zvucati preterano ali jbg takav sam. 

Imam jedan udarac od kamena na braniku koji je skinuo boju, bode mi oci, nadam se da ce moci da se sredi samo taj deo bez da se farba ceo branik ili nedaj boze skida.

Kupi u Toyota servisu boju za svoj auto . Služi baš za takva sitna oštećenja . Cena je bila oko 20e pre četiri godine . 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Jel dobro ovo cudo, za brisanje plasticnih delova, u  unatrasnjosti automobila?
https://www.amazon.de/SONAX-417200-KunststoffPflegePad/dp/B0024WWWLM
Izgleda bolje od krpe koja je nastala recikliranjem starih gaća ili potkošulje. Cijena jeodlična i deklarirana je baš za takve površine

Ali ovaj popust od 0,20 C... bolje da ga nisu napisali



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma to sam okacio link, prvi koji mi je izbacilo.

Svakako ga uzimam negde u Srbiji.

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Big_Mazzy82 said:

Jel dobro ovo cudo, za brisanje plasticnih delova, u  unatrasnjosti automobila?

https://www.amazon.de/SONAX-417200-KunststoffPflegePad/dp/B0024WWWLM

Ja taj koristim ali vise kao aplikator kad nanosim nesto tipa ovaj Perl. 

A za brisanje redovno mozes neku mikrofiber krpu ili jos bolje mikrofiber ali bez ivica.

Primer:

https://www.kupujemprodajem.com//automobili-oprema/kozmetika-za-auto/unitex-magicna-krpa-premium-usc-hd-40x40/oglas/114903147?filter_id=1392602723#photoBig

Vidim da ga nisi jos kupio :) Imas taj Sonax zeleni u Okov centru ili na kupujemprodajem. Inave u Okov centru ima dosta stvari tipa K2, TurtleWax, Sonax i hemija i slicno.

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post
Ma to sam okacio link, prvi koji mi je izbacilo.
Svakako ga uzimam negde u Srbiji.
Aha. Jedino je važno napo enuti da kod naših Toyota komandna ploča nije od obične tvrde plastike. Ali mislim da je ovo odlično. Viđao sam ljude kako običnom krpom drljaju po tome i ništa joj nije bilo.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 minuta, LAV-LAV said:

Aha. Jedino je važno napo enuti da kod naših Toyota komandna ploča nije od obične tvrde plastike. Ali mislim da je ovo odlično. Viđao sam ljude kako običnom krpom drljaju po tome i ništa joj nije bilo.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Pazi kad traljas instrument tablu gornji deo je kao neka guma i ja sam ne znam kojom krpom napravio malu liniju, skoro da se ne vidi ali eto moze da se uprska. Najbolje krpa bez ivica.

Podeli ovaj post


Link to post

Za taj gornji deo, najvise i brinem, cime da brisem, a da ne napravim neke ogrebotine.

Barem dok je nov, posle toga je vec lakse.;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imamu u autu najobičniju pamučnu krpetinu za obrisati prašinu jer sam imao 6 vrsta ultramekanih krpa za najosjetljivije površine.I sve su bile čudne,neke puštaju mucice,dlačice...Ali mislim da bi nešto kao jelenja krpa bila možda najbolja za te osjetljive površine.

Gledam nekog čiču danas kako briše metalik plavog golfa nekom krpom... i jbt nigdje ga nije ogrebao,a mislim da je to zato jer se ni ne brine oko toga.
J... se njemu,on briše auto i sav je sretan što je obavio veliki posao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tako sam i ja nekada prao auto.
Nedelja, lepo vreme, crevo, "obican" auto sampon.
Brisanje jelenskom posle, i sve top.
A sada se opterećujem svime.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Tako sam i ja nekada prao auto.
Nedelja, lepo vreme, crevo, "obican" auto sampon.
Brisanje jelenskom posle, i sve top.
A sada se opterećujem svime.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk


Tako sam i ja.Ali boje su bile drukčije,sve je bilo kvalitetnije.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ja imamu u autu najobičniju pamučnu krpetinu za obrisati prašinu jer sam imao 6 vrsta ultramekanih krpa za najosjetljivije površine.I sve su bile čudne,neke puštaju mucice,dlačice...Ali mislim da bi nešto kao jelenja krpa bila možda najbolja za te osjetljive površine.

Gledam nekog čiču danas kako briše metalik plavog golfa nekom krpom... i jbt nigdje ga nije ogrebao,a mislim da je to zato jer se ni ne brine oko toga.
J... se njemu,on briše auto i sav je sretan što je obavio veliki posao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Pa Golf je, sta ima da se tu brine, Golf ko Golf...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Možda je zbog toga iako mislim da su današnje boje loše. Ovaj Golf je Golf 5 (izgleda kao nov,šljašti mu ona plava boja) tako da ima koju godinu. Ali očito boja (lak) nije tako osjetljiva.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma to sam okacio link, prvi koji mi je izbacilo.
Svakako ga uzimam negde u Srbiji.
Ma sad sam se sjetio. Ima u servisu sve za njegu Toyote. Vidio sam u vetrini stoje sve te kreme i namazi,šamponi. Na svima je Toyota oznaka baš za Toyotu u original Toyota ambalaži. Tu nemaš brige,ako nešto sjebe, postoji reklamacija.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kupiti ću to prvom prilikom da malo dovedem u red kontrolnu ploču

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Kupiti ću to prvom prilikom da malo dovedem u red kontrolnu ploču

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Jos se mucis sa tim?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Za taj gornji deo, najvise i brinem, cime da brisem, a da ne napravim neke ogrebotine.
Barem dok je nov, posle toga je vec lakse.
Neces da napravis nikakve ogrebotine i sa smirglom da je brises. Mekan je to materijal nece se ostetiti, slobodno mozes sa mikrofiber krpom. Dobar ti je taj Sonaxov pad ali taj je vise za nanosenje za sredstava za plastiku i tablu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Jos se mucis sa tim?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Ma još se čuje cvrkut u ploči

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×