Jump to content
Big_Mazzy82

Toyota Corolla Sol 2021

Recommended Posts

Pozdrav.

Ja sam Milos.

Trenutno sam vlasnik Toyota Corolle 1.4 d-4d, iz 2009 godine.

Taj auto ce biti u mom vlasnistvu, jos nekih 40-ak dana, a zatim bi trebao da preuzmem novu corollu u sol paketu , crne boje, sa 1.5 benzinskim motorom.

Inace, moj prvi auto je bio Toyota Corolla XL, pa eto, nastavlja se ta ljubav, izmedju mene i Corolle.

Sto se tice izbora.

Prvi put sam se zinteresovao za ovaj model, jos na sajmu 2019, i tada sam bio jako blizu, da uzmem auto, u Luna paketu i moka boje, ali u poslednjem trenutku sam odustao.

Posle toga vise nisam raazmisljao o kupovini novog auta, do pre dva meseca, kada sam se ponovo odlucio za Corollu.

Naravno, sada, kada sam ponovo resio da uzmem auto, nije  bilo vozila na lageru, barem ne  onih koji su meni interesantni, pa sam pristao na ovo cekanje.

Dvoumio sam se, izmedju neke bronzane boje i crne, ali opet sam se odlucio za crnu ( i trenutni auto je crne boje).

Nakon nekog vremena sam zvao, da vidim kakva je situacija, sto se tice promene porudzbine( posto sam mislio da doplatim i ipak uzmem hibrida), ali naravno, sto je i normalno, nije moguce nista promeniti, osim naravno, da se odreknem kapare, pa da opet narucim model, ali sada hibrid.

Inace, imam par pitanja za vlasnike ovog modela.

Da li radi android auto, posto nisam bas najbolje razumeo prodavca?

On je rekao da radi, ali ne u Srbiji, pa mora kao da se ide nekim ''zaobilaznim'' putem, da bi proradio.

Takodje me zanim ovaj sistem ulaska i otkljucavanja auta.

Da li funkcionise, bez koriscenja kljuca, tj., da li je dovoljno da samo bude u dzepu?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobar auto si odabrao to sigurno. Ne znam kakav je 1.5 motor ali ne sumnjam da je dobar.
Android auto meni radi, jedino sto mi je rekao je da telefon treba da bude na engleskom jeziku, ako je srpski onda neće. Meni radi ok.
Ulazak bez ključa bas tako radi. Dovoljno je da bude u džepu ili torbici i kada pridjes i uhvatis za bravu on se otkljicava. Tako i zaključavaš, uhvatis za bravu i zaključa se. Kad si unutra, kvačilo do kraja, dugme start i pališ ga.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, hvala na brzom odgovoru.

Sto si tice paljenja, tako je i kod ove moje Corrolle, mora do kraja kvacilo, ili nece da pali.

Negde sam procitao, barem tako mislim, da ova nece da krene, ako se ne veze pojas.

Da li je to tacno?

Podeli ovaj post


Link to post

Zavisi iz kog ugla gledaš. Kada si vezan, a ručna aktivirana, prilikom kretanja sama se otpušta i krećeš. Ako nisi vezan i pokušavaš da kreneš nećeš da možeš pošto tada neće da otpusti. Onda stisneš kočnicu, otpustiš ručnu i voziš ali tada će ti mozak pomeriti pištanje što nisi vezan.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zanimljivo.

Imam jos jedno pitanje, sta cu, malo sam dosadan.

Da li je naknadno moguce ugraditi, onaj paket tech, gde idu led prednja svetla i jos neki dodaci?

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da ni funkcija "Brake Hold" nije u funkciji ako sigurnosni pojas nije vezan.

A što se tiče eventualne naknadne ugradnje LED farova, to je neisplativa nadogradnja (kod bilo kog vozila, ma kog brenda)

Podeli ovaj post


Link to post

A sta mu onda dodju, ta projektorska prednja svetla?

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovaj krugic sto sam obelezio je taj projektor. Farovi koji imaju ovo zovu se svetla sa projektorima ili eto projektorska svetla a oni koji to nemaju zovu ih reflektor farovi ili obicni. To sluzi da snop svetala da se ne rasprskuje. 0f0e1109a54f3680a81b44d4540a234b.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Mislim da ni funkcija "Brake Hold" nije u funkciji ako sigurnosni pojas nije vezan.
A što se tiče eventualne naknadne ugradnje LED farova, to je neisplativa nadogradnja (kod bilo kog vozila, ma kog brenda)
U smislu da menjas farove skroz ili samo sijalice?
Ja bas juce promenio pojacane halogene sa led sijalicama, videcemo kako ce biti. Srecom nista nije rastelovano, bio do tehnickom kazu sve ok. Nisam najjeftine uzeo, Osram ali za azijsko trziste oko 40 evra. Imam i projektore doduse i lepo se uklopilo sa led dnevnim svetlima. Nadam se da ce ok biti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 13.7.2021. at 19:58, cdyane said:

U smislu da menjas farove skroz ili samo sijalice?
Ja bas juce promenio pojacane halogene sa led sijalicama, videcemo kako ce biti. Srecom nista nije rastelovano, bio do tehnickom kazu sve ok. Nisam najjeftine uzeo, Osram ali za azijsko trziste oko 40 evra. Imam i projektore doduse i lepo se uklopilo sa led dnevnim svetlima. Nadam se da ce ok biti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Jel mozes da postavis neki link koje su to tacno sijalice?

Nema nekog budzenja samo se zamene sijalice?

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da moze, nije problem. Nema nikakvog budzenja. Samo montiras ih, podesis da budu ledice na 3 i 9 casova i to je to.

https://a.aliexpress.com/_m0rCPMn

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Naravno da moze, nije problem. Nema nikakvog budzenja. Samo montiras ih, podesis da budu ledice na 3 i 9 casova i to je to.

https://a.aliexpress.com/_m0rCPMn

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Možeš li objasniti to :"na 3 i 9 časova?" Moraju biti u nekom položaju ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

47$ slanje?

Ne znam kako ce ovaj ventilrator da stane, mislim da ima neka zastitna guma koja ide preko rupe, mozda ce ona morati da se skine.

Jel se vidi razlika?Ne rasipa se svetlo kao sa xenon?

Podeli ovaj post


Link to post
Naravno da moze, nije problem. Nema nikakvog budzenja. Samo montiras ih, podesis da budu ledice na 3 i 9 casova i to je to.

https://a.aliexpress.com/_m0rCPMn

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


dobar ti je ovaj link

Ove moraju biti dobre za taj novac,ali...

... u HR nas počeli guziti jer su uveli plaćanje carine,PDV-a i troškova svih tih stavki tako da se ne isplati više kupovati s Aliexpressa i Ebaya ako ne postoji skladište ili tvornica u EU... to je valjda regulativa za cijelu EU i žele Kineze na svaki način blokirati...
Čuo sam da Kinezi rade na tom problemu da to riješe nekakvim europskim skladištem ili firmom...to je uvedeno od 01.07...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

na proizvod koji platiš 2 $ možeš dobiti račun još oko 14 $ raznih državnih taksi tako da je to pušiona za sada.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Možeš li objasniti to :"na 3 i 9 časova?" Moraju biti u nekom položaju ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Mogu kako ne. :D Evo otprilike da bude kao na slici jer ima po diodu sa svake strane i kad je pod tim uglom postavljena najbolje osvetljuje.
8d84fed332aa4543071212ea65ffdee0.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Mogu kako ne. :D Evo otprilike da bude kao na slici jer ima po diodu sa svake strane i kad je pod tim uglom postavljena najbolje osvetljuje.
8d84fed332aa4543071212ea65ffdee0.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Razumio

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
47$ slanje?
Ne znam kako ce ovaj ventilrator da stane, mislim da ima neka zastitna guma koja ide preko rupe, mozda ce ona morati da se skine.
Jel se vidi razlika?Ne rasipa se svetlo kao sa xenon?
Da da, skida se guma ili poklopac, vadi se sijalica, montira se led sijalica sa ventilatorom koji usput ima i ovo mini cudo kao dalinski koji kontrolise napon da sto duze traju sijalice.
Ja imam inace projektore i ne rasipa se svetlo, linije su odlicne. Pre sam imam odlicne halogene pojacane ali sam hteo da probam i sa led pozicione jer mi je auto uradjen u full ledu, svaka sijalica na autu je led i zbog toga sam uzeo i pozicije.

Inace slanje kod nas je bilo oko 5.5€. a02c0cb51536502de6ecdd0d1c2b298b.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
dobar ti je ovaj link

Ove moraju biti dobre za taj novac,ali...

... u HR nas počeli guziti jer su uveli plaćanje carine,PDV-a i troškova svih tih stavki tako da se ne isplati više kupovati s Aliexpressa i Ebaya ako ne postoji skladište ili tvornica u EU... to je valjda regulativa za cijelu EU i žele Kineze na svaki način blokirati...
Čuo sam da Kinezi rade na tom problemu da to riješe nekakvim europskim skladištem ili firmom...to je uvedeno od 01.07...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Kod nas jos su ok carine, kod vas je zeznuto. Ocito da kinezi prave dar mar na trzistu pa zbog toga su te restrikcije od strane EU.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
47$ slanje?
Ne znam kako ce ovaj ventilrator da stane, mislim da ima neka zastitna guma koja ide preko rupe, mozda ce ona morati da se skine.
Jel se vidi razlika?Ne rasipa se svetlo kao sa xenon?
Evo kako je kod mene, sad se setio da sam slikao. :D Dakle skine se zastitna guma ili poklopac, montira se sijalica, poveze se onaj mali daljinac sa konektorom za sijalicu, posle samo kablove i daljinac ubacis u far gde ima prostora, vratis zastitni poklopac i to je to otprilike. Malih dimenzija su ventilator i daljinac tako da stane sve to bez problema. 5b3024fde6c5b463a1a29b6a9aeff031.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno na slikama. Jel moze neka slika kako sija nocu?

Kad se sve spakuje i vrati guma nista se ne vidi (sem kablova) da viri?

Podeli ovaj post


Link to post

Nista se apsolutno ne vidi, nikakve kablove, nista. Sve je unutar fara. Postavicu i sliku mada moze da zeza zbog dimenzije, stavicu i video.
Mada ako planiras da menjas sijalice moj ti je savet ako nisi sa trenutnim zadovoljan probaj prvo sa halogenim pojacanim pa na kraju sa led svetala.

40aa39bd6aa71624b53428b1f2cdd310.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro sija. Bojim se tih jacih da mi se ne osteti socivo od temperature.

Podeli ovaj post


Link to post

×