Jump to content
Big_Mazzy82

Toyota Corolla Sol 2021

Recommended Posts

Za fleke,komarce,katran potražite sredstba Wurth.
Imaju svašta,ali treba pratiti upute.

Inina sredstva... previše agresivne kemije. Polazim od (ne)kvalitete goriva za novija auta. Sonax je vjerojatno skuplji jer manje šteti laku vozila.

Inače,najbolje otići u automatsku autopraonu i sve se to očisti bez agresivnog struganja.Preporučljivo je da su četke mekane.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Ja imam sad par govana sitnija na Aurisu i ne diram ih, nek se j*bu. Kad se pere sa puskom cu ih odstraniti jer znas kako se zadnji put zavrsila ta igrarija kad sam vadio govna koliko sam plakao kod mene u temi...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Treba uvek imati u kolima vlažne maramice . Kada praviš pauzu obrišeš sve bube i ostale nečistoće sa kola za par minuta . Što se tiče održavanja kože vazelin . Bez obzira koje sredstvo koristite ne koristiti prečesto da koža ne postane premekana jer tada nastaju oštećenja . Takođe ne mazati volan sa sredstvima za održavanje kože . Za redovno održavanje  kože dovoljno je prebrisati sa vlažnom dobro isceđenom magičnom krpom uključujući i kožu na volanu . 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja u gepeku uvek držim zubnu četkicu i flašicu vode, sa onom "cuclom" na vrhu :) Za ptičiji izmet ...

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja koristim CarPro Perl za sve plastike unutra i spolja, razblazuje se 1:3 i bas je dobar.

Za pranje Gyeon bath, stakla FX Protect, za pranje felni isto Gyeon iron, za bube Gyeon bug and grime i na kraju posle pranje ne uvek Gyeon Ceramic detailer.

Krpe neke kvalitetnije za brisanje enterijera da ne bih nesto ogrebao, za susenje auta veliki peskir a za oko vrata i felni neke krpe sa AliExpress-a.

Pre sam koristio kornjacu i Sonax na starom autu a sad sam presao da ovom hemijom i zadovoljan sam.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ja u gepeku uvek držim zubnu četkicu i flašicu vode, sa onom "cuclom" na vrhu  Za ptičiji izmet ...
 
Nemoj nikakve cetkice i ostale p*zde materine. Ja sam ogrebao krova i haubu(srecom povrsinski ne dubinski) samo sto sam ga prosao sa vodom i to finom kolicinom bez ikakve cetkice, hartije i ostale boranije. Jedina ostecenja na laku sam ja napravio i to jer prvi put pticji izmet cistio sa maramice obicne i vodu a drugi onaj sto sam gore spomenuo. A pazim laka i te kako, gde idem auto mi peru ili nekim sundjerom cistim ili krpom cetke nikako, mazem na svaka 6 meseca sa Sonaxov Polymer Netshield koji je kao neku keramiku samo kratkotrajnu i na svako drugo pranje nanosim Sonaxov Briliant Shine Detailer... Mani se cetkica, jedino voda i nezno sa rukom i da ne napravis glupost kao ja.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ja koristim CarPro Perl za sve plastike unutra i spolja, razblazuje se 1:3 i bas je dobar.

Za pranje Gyeon bath, stakla FX Protect, za pranje felni isto Gyeon iron, za bube Gyeon bug and grime i na kraju posle pranje ne uvek Gyeon Ceramic detailer.

Krpe neke kvalitetnije za brisanje enterijera da ne bih nesto ogrebao, za susenje auta veliki peskir a za oko vrata i felni neke krpe sa AliExpress-a.

Pre sam koristio kornjacu i Sonax na starom autu a sad sam presao da ovom hemijom i zadovoljan sam.

E ovo mi se svidja vec! Bravo za entuzijazmu, pazis auto znaci bas bas kako treba.

Meni sad Dijana kod limara i treba da je polira, znaci prvo sam je oprao sa smrkom, onda sa samponom Sonaxov pa opet pranje, pa Sidero sredstvo za dekontaminaciju laka pa opet pranje, pa onda fizicka dekontaminacija sa glinom pa opet pranje i susenje i kaze mi mozda cu je prekosutra polirati. Ma daj nemoj me zezati, 2.5 sata premrzao sam, odradi ako ne danas sutra da ne bude da sam se 3 sata j*bao sa sredjivanjem laka koji je prilicno los a i lose ofarban auto da mu sto bolje pripremim da ga sredi i sad sve to za dzaba ako ga opet pere...

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
Treba uvek imati u kolima vlažne maramice . Kada praviš pauzu obrišeš sve bube i ostale nečistoće sa kola za par minuta . Što se tiče održavanja kože vazelin . Bez obzira koje sredstvo koristite ne koristiti prečesto da koža ne postane premekana jer tada nastaju oštećenja . Takođe ne mazati volan sa sredstvima za održavanje kože . Za redovno održavanje  kože dovoljno je prebrisati sa vlažnom dobro isceđenom magičnom krpom uključujući i kožu na volanu . 
Drugar imao BMW e90 tamno sivi i ostavio ga ispod drveta i sav je sa govnima bio i kao ajde da ga ocisti, uzeo sa vlaznim maramicama da predje haubu, rezultat ocaj. Boja gde je presao matirala, morao da je ga odnese na poliranje da ga srede. Rekao covek sto je polirao nikako sa vlaznim maramicama preko laka. Samo voda i eventualno neku obicnu maramicu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ja imam sad par govana sitnija na Aurisu i ne diram ih, nek se j*bu. Kad se pere sa puskom cu ih odstraniti jer znas kako se zadnji put zavrsila ta igrarija kad sam vadio govna koliko sam plakao kod mene u temi...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

To i kažem. Mada je najbolje štedjeti lovu za te stvari i za 10 godina uštediš za farbanje auta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
To i kažem. Mada je najbolje štedjeti lovu za te stvari i za 10 godina uštediš za farbanje auta

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 24 minuta, cdyane said:

Drugar imao BMW e90 tamno sivi i ostavio ga ispod drveta i sav je sa govnima bio i kao ajde da ga ocisti, uzeo sa vlaznim maramicama da predje haubu, rezultat ocaj. Boja gde je presao matirala, morao da je ga odnese na poliranje da ga srede. Rekao covek sto je polirao nikako sa vlaznim maramicama preko laka. Samo voda i eventualno neku obicnu maramicu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Treba voditi računa gde se auto ostavlja . Takođe i kada i za šta se šta koristi . Lepo sam napisao :) 

Izmenjeno od Piske
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo za vlažne marmice... nevjerojatno je koliko su te maramice agresivne za sve vrste materijala. Ja sam u neznanju nekoliko puta prečistio kožnu garnituru sa vlažnim maramicama i nakon toga se koža plastificirala, počela se lijepiti. Srećom,odmah sam stavio premaz za kožu i spasio stvar.
@Piske je vjerojatno mislio ma namjenske maramice za kožnu galanteriju. To imaju vrhunski majstori koji održavaju namještaj ,presvlače sjedišta i slično.
Nisam to vidio u prodaji, ponudio mi je to jedan stručnjak za tapeciranje namještaja ,sjedišta i slično.
Pakovanje sadrži 150 -300 kom ,košta oko 20 € i služe isključivo za osjetljive materijale kao koža,komandna ploča i slično. Nema onu papirnu teksturu kao obične vlažne.
Nalaze se u plastičnoj ovalnoj kutiji koja se svaki put hermetički može zatvoriti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za kožo sam napisao koristiti vazelin ne vlažne maramice .  Ccc koliko dipl hemičara na jednom mestu . Samo jedan sa diplomom ;) 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Treba voditi računa gde se auto ostavlja . Takođe i kada i za šta se šta koristi . Lepo sam napisao  
Jasno je meni to, cisto sam spomenuo da se neko ne zezne tako da ne protumaci pogresno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ostane pticiji izmet to sto pre sprati inace moze lak da nacne.

Najlakse je auto odrzavati kad je nov, ja mozda nekad i preterujem ali jbg volim da je cist auto. Perem ga na 7 dana i obicno traje od 1-2h. 

Bas za vikend planiram da poliram felne B))

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyaneOstavi auto ispod lipe u cvatu .I  ne znam kako češ i sa čim očistiti lak a da se bar malo ne primećuje 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Desilo se to pre godinu recimo, ostavio otac auto pod drvo u smola je na njega bila. Ne znam mozda jer sam je sa Sonaxov BSD premazao pre toga pa je odma izasla. Mozda nije ni smola bila. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
[mention=5110]cdyane[/mention]Ostavi auto ispod lipe u cvatu .I  ne znam kako češ i sa čim očistiti lak a da se bar malo ne primećuje 
Piške odsj tajnu šta se desi pod lipom?
Inače ispod smreke preko ljeta se možeš slikati kad te smola napadne

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ako ostane pticiji izmet to sto pre sprati inace moze lak da nacne.
Najlakse je auto odrzavati kad je nov, ja mozda nekad i preterujem ali jbg volim da je cist auto. Perem ga na 7 dana i obicno traje od 1-2h. 
Bas za vikend planiram da poliram felne B))
Jednom sedmično jednako bar 8 €... puta 4 puta 12 jednako cca 340 € godišnje... outa 10 god 3400€...

To je 2 lakiranja u 10 godina

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyaneVodim računa gde parkiram auto , nemoj pogrešno da me razumeš . Smola od kestena , lipe .. kada su u cvatu ( tada ispuštaju smolu ) Veoma teško se skida . Naravno sve zavisi i da li na vreme reauguješ . 

Izmenjeno od Piske
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 4 minuta, LAV-LAV said:

Piške odsj tajnu šta se desi pod lipom?
Inače ispod smreke preko ljeta se možeš slikati kad te smola napadne emoji41.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Isto smola :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ali naravno,@markols razumijem da je ovdjeljubav prema autu u pitanju.

Ja više nemam vremena za to,

Ptičji izmet odmah čistim vodomi laganim tapkanjem rukom.
Inače , kiša mi je saveznik,a zimi perem obavezno makon soljenja ceste i sličnih kemikalija.

Eh, da, danima namjeravam očistiti stakla iznutra.
A položaj šajbe mi jedoslovno zamoran.
Čime i koju tehniku koristite za to?
Uvijek je papir bio (ubrusi i novine) najbolji saveznik ... jato pamučnom krpom trljam...


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stakla su uvek zeznuta. Mikrofiber nije za stakla ovek ostavi male sitne dlacice. Najbolje vafl krpa sa kockicama i na kraju krpa bez dlaka bas za stakla i onda su cista. 

Ja otvorim vrata i jednom rukom se drzim za spolji deo auta a drugom masem unutra :-D

 

Podeli ovaj post


Link to post
[mention=5110]cdyane[/mention]Vodim računa gde parkiram auto , nemoj pogrešno da me razumeš . Smola od kestena , lipe .. kada su u cvatu ( tada ispuštaju smolu ) Veoma teško se skida . Naravno sve zavisi i da li na vreme reauguješ . 
Bez brige, razumem sve. Ja sam se dva puta ispod drveta parkirao i tad ogrebao lak i nikad vise. Ja izbegavam, otac se isto trudi ali na posao u bolnici nekad nema puno izbora jer tamo guzva kao da je javni parking a ne zdravstvena ustanova...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ali naravno,[mention= rel=]markols[/mention] razumijem da je ovdjeljubav prema autu u pitanju.

Ja više nemam vremena za to,

Ptičji izmet odmah čistim vodomi laganim tapkanjem rukom.
Inače , kiša mi je saveznik,a zimi perem obavezno makon soljenja ceste i sličnih kemikalija.

Eh, da, danima namjeravam očistiti stakla iznutra.
A položaj šajbe mi jedoslovno zamoran.
Čime i koju tehniku koristite za to?
Uvijek je papir bio (ubrusi i novine) najbolji saveznik ... jato pamučnom krpom trljam...


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Ma promjenis samo stakla sa ustedjevinom od pranja i to je to.
Razumem te za polozaja sofersajbne, ja je dosad nikad nisam dirao jer nema sanse da je fino sredim. Generalno ja kad se stakala dohvatim bolje da nisam ih dirao, uvek ih zas*rem. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma promjenis samo stakla sa ustedjevinom od pranja i to je to.
Razumem te za polozaja sofersajbne, ja je dosad nikad nisam dirao jer nema sanse da je fino sredim. Generalno ja kad se stakala dohvatim bolje da nisam ih dirao, uvek ih zas*rem. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×