Jump to content
ingemarstenmark

Toyota Auris 1.4 d4d 2008

Recommended Posts

Pozdrav svima od novog člana. :)

Prošle godine u januaru sam kupio Toyotu Auris 1.4 d4d 2008. godište. Auto ima Sol opremu, Automatsku klimu.

Birao sam 2 meseca auto i prelomio, kupila me je specifična komandna tabla i svetla na njoj. Naravno i udobnost i izgled i veličina gepeka koja je mnogo veća od Yarisa. Inače tad  prilikom kupovine sam prvi put i čuo za Aurisa i baš sam bio iznenađen.

To mi je inače prvi skroz moj auto. Nisam aktivno vozio duže vreme. Tako da sa njom učim skoro sve o kolima bukvalno počevši od zamene akumulatora i zamene gume. (desila mi se oba za godinu i po)

 

Evo i koja slika :)

 

 

auris moj.jpg

unnamed (9).jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo Ingermare Štermarku
Mozda si trebao kupiti skije ili ti ga smučke,ali i ovaj Auris nije loš... ali ti si ipak Ingermar Štermark !?

Dobrodošao Ingermare !

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

On 11.8.2021. at 1:06, LAV-LAV said:

Bravo Ingermare Štermarku emoji112.pngemoji112.pngemoji112.png
Mozda si trebao kupiti skije ili ti ga smučke,ali i ovaj Auris nije loš... ali ti si ipak Ingermar Štermark !?

Dobrodošao Ingermare ! emoji106.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Hvala na dobrodošlici! Sada radim slalom između semafora, ranije sam radio samo između bandera :viber14: Evo još koja slika

Inače model je sa MMT menjačem. VIdim po forumu da su mnogi skeptični prema njemu, ja za sada nisam imao problema. Piše da je prešao 170.000.

Kao što rekoh dugo godina nisam vozio, pa pošto vozim po Bgu mislio sam da uzmem nešto što će mi dati prednost u realno ovoj ludnici u odnosu na neiskustvo.  Što se tiče rada menjača, ono što sam ja primetio je da: nema problema uzbrdo, možda sporije kreće i treba mu vremena da prebaci u drugu. Automatik i dizel valjda nisu idealan spoj?

Dva pitanja

1. Da li ima negde uputstvo na srpskom za 2007-2010 Auris? Našao sam uputstvo na engleskom, ali voleo bih da imam i uputstvo na srpskom. 

2. Ima li negde na ovom forumu posebna tema za mmt menjače osim ove?  Imao bih dva-tri konkretna pitanja

http://www.toyotaclub.rs/forums/topic/8674-manuelni-vs-automatski-menjač-preporuke-saveti-iskustva/?tab=comments#comment-115300

 

toyota perionica2.jpg

toyota mmt.jpg

Izmenjeno od ingemarstenmark

Podeli ovaj post


Link to post

×