Jump to content
ullnorse

2012 Toyota Auris II 1.33 Dual VVT-i

Recommended Posts

Cao svima. Ja sam Aleksa i iz Beograda sam.

Od skoro sam vlasnik Toyote iz naslova. Oduvek sam voleo japanske automobile pa sam se na kraju odlucio i da kupim jedan. Na satu je imao 96000km kada sam ga uzeo i sa njim sam presao oko 500km i za sada sam prezadovoljan. Motor je ono sto sam ocekivao od 1.3 benzinca. Skoro 95% procenata voznje mi je po gradu i za to mi je sasvim dovoljan. Ono sto je zanimljivo je da sam do skoro vozio mnogo stariji auto i kada sam seo u ovog Aurisa na semaforu sam mislio da se motor ugasio koliko je bio tih :D . Auto sasvim lepo ide i na brzinama za auto put je sasvim korektan sto se tice buke u kabini i zvuka motora. U kabini nista ne krcka, ne lupa i generalno sam prezadovoljan izradom. Ima puno pregrada za ostavljanje stvari kao i neke sitnice koje su mi super kao sto je deo za ostavljenje naocara. Na zadnjoj klupi se sasvim lepo vozi i ima dovoljno mesta. Pre ovog Aurisa sam gledao i Yaris, ali sam se na kraju ipak izabrao za malo veci i komforniji auto i mislim da nisam pogresio. Spolja naravno ima sitnica od gradske voznje sto je i ocekivano. Svakako sam se pomirio da ce na beogradskim parkinzima dobiti jos koju ogrebotinu. Krovne nosace sam mislio da skinem, ali sam se vec navikao na njih, a i posluzice mozda sa prenos bicikla.

Sto se tice radova trebam da odradim zadnje kocnice, ali sam sve to znao prilikom kupovine. Svakako su gume i kocnice stvar na kojoj nikad necu stedeti dinara. Osim toga imao sam sitan problem oko levog prozora da se vracao nekad kada se podigne skroz do kraja, ali su to momci iz Japan Shop-a odmah sredili.

Jedino sto mi iskreno fali su parking senzori i njih bih bas voleo da ugradim pa sam otvoren za sve predloge od iskusnijih clanova koji su mozda isto to odradili.

Sve u svemu sam prezadovoljan autom. Okacio sam par slika, iako nisam neki fotograf i radujem se clanstvu u klubu :) 

IMG_20211019_102643.jpg

IMG_20211019_102649.jpg

IMG_20211019_102714.jpg

IMG_20211019_102721.jpg

IMG_20211019_102738.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao!
Ovo sa vraćanjem prozora kad zatvoriš prozor do kraja... u čemu je bio problem i koliko bi se prozor vratio kada se do dešavalo?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala :D

Pa problem je bio nekako cudan. Kada pritisnem prozor da se automatski zatvori ili ga drzim manuelno on se nekako "odbije" od vrha i vrati na otprilike jednu trecinu. Morao sam da drzim manuelno do pred kraj i onda da ga opet pritisnem da se skroz zatvori. Jako cudan problem. Koliko sam shvatio bio je neki problem u motoru koji pokrece podizanje i spustanje. 

Sad je sve reseno i nisam vise imao taj problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalo je nešto mijenjati ili su samo "poštelali" to?
Da li ti se dešavalo da ti prozor "propada" kad ga malo otvoriš? (da se spusti sam ili da ga možeš rukom spustiti kao da nema otpor?)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam siguran za ovo prvo, ali je trajalo oko sat vremena i video sam da su morali da skroz otvore unutrasnju stranu vrata. Sto se tice ovog drugog nisam imao takav problem.

Podeli ovaj post


Link to post
Nisam siguran za ovo prvo, ali je trajalo oko sat vremena i video sam da su morali da skroz otvore unutrasnju stranu vrata. Sto se tice ovog drugog nisam imao takav problem.
Za ovo prvo... vjerojatno si po cijeni mogao zaključiti da li je šta mijenjano ili ne... iako bi valjda rekli da je nešto bilo za zamjenu.
Koliko je koštalo to rješavanke problema?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×