Jump to content
Zeleni Zub

Auris, 2015 benzin, indikatori za kaiš i pritisak u gumama

Recommended Posts

S vremena na vrijeme mi se dešava da mi se, kad startujem auto nevezan, indikator pojasa ne prikazuje. Takođe, na ljetnjim gumama nemam senzore pritiska, senzor pritiska se ne prikazuje.

Indikator pojasa kod suvozača radi normalno.

Nakon nekoliko paljenja, sve proradi. Radi neko vrijeme pa prestane..... Zna li neko o čemu se radi?

Podeli ovaj post


Link to post

Kako se ponašaju senzori pojasa na zadnjoj klupi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

probaj testirati u vožnji kad se otkopčaš da li registruje

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probao, ne registruje.

Nije mi to veliki problem, ali se plašim da je to pokazatelj neke veće falinke, kao na primjer da je nešto u vezi sa kompjuterom.

Podeli ovaj post


Link to post

Vidjeti cu ja kod sebe. Mislim da sam prije godinu-dve i ja primjetio nešto čudno. Ne sjecam se više,ali mislim da je na kraju sve bilo ok.

Ti si to primjetio sada ili jos prije?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Primijetio sam to još otkako sam ga kupio, prije godinu dana, ali nisam pitao nikoga.... Volio bih to da riješim.

Podeli ovaj post


Link to post

vidiš, svima bi bilo lakše kada bi ljudi napisali kakvih sve zapravo problema imaju.
pisao sam to vec u jednoj temi.
bilo bi lakše i rijesiti i postaviti se prema servisu. nisi ti jedini s tim, sigurno.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda je neki konektor u pitanju, ima ih gomila ispod vozacevog i suvozacevog sedista. Mozda kad je bio unutra ciscen ispod sedista se nesto sa usisivacem pomerilo. Proveri to ako mozes, dakle sedista skroz napred i ispod tepiha ima poseban otvor proveri dali su svi dzekovi u redu.



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala. Provjeriću i definitivno javljam jesam li šta sredio.

Podeli ovaj post


Link to post

Update: Probao, tapacirung ne može lako da se skine pa sam odustao. Nekad ću ga kod električara odvesti.

Podeli ovaj post


Link to post

Išao sam provjeriti. Sve radi ok. Mislim da sjedala imaju u sebi nekakav senzor težine i kada "osjete" težinu onda se probude.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam davno kod volva kako je bio jednostavno rešen mikroprekidač u samom sedištu suvozača i kako je prepoznavao da je neko seo na to sedište ( bio je klizni prekidač "na istezanje" ). A i mikroprekidači u prednjim kopčama za pojaseve ( maltene banalni kao mikroprekidači na B stubu kod prastarog "keca", za paljenje/gašenje unutrašnjeg svetla za osvetljenje u kolima ). U samom sedištu vozača nije postojao bilo kakav mikroprekidač, već se on aktivirao već na samo davanje kontakta ključem (i odmah bi "blinkalo", osim ako si "ubo pojas u kopču" ). Dakle, taj u sedištu suvozača je imao očigledan mikroprekidač, a tu je, naravno, bilo i kablova odozdo ( ako se dobro zagledaš ).

Ali, recimo, kod 308 SW, pozadi, tri ista odvojena ( i klizna, a i preklopna ) sedišta, svako možeš da staviš na koju god hoćeš poziciju (ili da bilo koje izbaciš iz kola "u sekundi"). Nigde nema kabla (pri čemu je sedalni deo sedišta sa donje strane potpuno zatvoren plastičnom oblogom). A ipak ima sistem na upozorenje nevezanog pojasa pozadi (za svako sedište ). Nikada nisam razumeo kako on detektuje osobu na sedištu,, niti kako prepozna da pojas nije vezan. A funkcionisalo je. To mi je ostalo enigma do poslednjeg dana.

Izvinjavam se ako deluje kao O.T. Samo mi je ta tema interesantna, a nedokučiva.

Podeli ovaj post


Link to post

@biciklista

mislim da je na zadnjem sjedištu isti princip kao na prvom...
Evo, ja bacim tešku jaknu na zadnji sic i on prepozna da je netko "sjeo"... nakon malo vožnje skonta da je to "nešto drugo"..i prestane svjetliti.

Još jedan primjer...auto sjedalica za dijete... očito je skontao da je to "tara" i "nulirao vagu"... inače bi stalno svjetlila lampica za pojas kad dijete ne sjedi u sjedalici.

U početku radi, kasnije se ugasi...

Ako se dijete veže... i otkopča pojas u vožnji odmah počne zujiti i blinkati.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 20.10.2021. at 11:43, Zeleni Zub said:

S vremena na vrijeme mi se dešava da mi se, kad startujem auto nevezan, indikator pojasa ne prikazuje.

A, da probaš da očistiš unutrašnji deo kopči za pojas ( "ženski deo" kopče ), da ga dobro usisaš i "izduvaš", možda čak i da ga probaš očistiti štapićima za čišćenje ušiju, pa da onda taj deo podmažeš sa WD-40? Možda zapravo imaš problem sa mikroprekidačem u kopči. Da on zbog naslaga prašine ili drugih nečistoća ostaje "zaglavljen" u položaju kao da je pojas "uboden" u njega. Kod volva, taj mehanički mikroprekidač funkcioniše uz pomoć malenog federa, koji nije ništa veći ili jači od onoga koji se koristi u hemijskim olovkama. I to bi moglo "da zaglavi" uz neku mehaničku nečistoću ili da se zbog nečistoće ne ostvaruje dobar kontakt.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Abdejt:
Podmazao "ženski" dio WDom i za sad radi.
Indikator pritiska u gumama ne radi i dalje (iako se uredno pali lampica startovanjem automobila)

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno ti je neko softverski podesio da se ne uključuje ( vlasnik pre tebe )  . Čim imaš letnje gume bez senzora . 

Podeli ovaj post


Link to post

to je ono o čemu sam pisao da se možda može u servisu... očito se može

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, ne . Ne rade se takve stvari u ovlašćenom servisu . Imaš majstore koje se time bave . 

Podeli ovaj post


Link to post

Нисам појаснио, вјероватно. Дакле, некад се пале, а некад не (сензори за притисак у гумама). Већ него вријеме не раде. Данас мијењам гуме, враћам зимске, које имају сензоре.

Podeli ovaj post


Link to post

Ej ljudi.... danas se parkiram točnomispod neke lampe... i vidim nešto ... pa jbt , vidi se smeđa spužva na tapacirungu zadnjih stupova uz zadnju šajbu...
Netko je spomenuo loše odrađene prednje stupove (ona sva izvitoperena plastika...) E danas shvatim da ni na zadnjim stupovima nije ništa bolje...
Vidio sam to jer je pala svjetlost taman " kako treba"....
Inače,tako je i na drugoj strani... samo treba dobar kut svjetlosti...fe2dcade81c500585de29189b2e99475.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Код мене се не види споља, а усликао сам изнутра. Јеси ли први власник?

00000IMG_00000_BURST20211106130648473_COVER.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi vlasnik, ovo sigurno nitko nije dirao. Ja to nisam primjetio pune 4 godine... bila je jaka neonka iznad i pod tim kutem imam što vidjeti. Iznutra se ne vidi ništa,ali se može opipati kako je loše završen kraj. Sve bijelo, i stub i "nebo", ali kraj kao da su mislili da će pokriti ono crno oko šajbe. Ovo smeđe je zapravo taj spužvasti materijal ispod bijelog "neba".

Isto je i na drugoj strani... ja svima kažem da se ne zagledam puno i opet mi samo naleti neka glupost...a šta da tek gledam!?



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma, dobro. Kapiram da se to sve da srediti kod limara. Jednostavno digne to i prepakuje.

Podeli ovaj post


Link to post

×