Jump to content
Zeleni Zub

Auris, 2015 benzin, indikatori za kaiš i pritisak u gumama

Recommended Posts

Ma nema se tu šta raditi. Isto je i naprijed oko retrovizora kad staviš ruku na rub te obloge. Ali se ne vidi izvana (a možda se kod nekih i vidi).Tako je kod svih auta, završna obrada kao da nije završeno.

Inače npr. na samom spoju kontrolne ploče i prednje šajbe se na jakoj svjetlosti pod dobrim kutem može vidjeti "spužvica" .Kod nekih sam vidio kako čak izviruje.
Ali je interesantno da se ne vidi u normalnim uvjetima svjetlosti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam u cemu je fora ali previse nekako glupih sitnica t.j. propusta kod Korole primetim u odnosu na Aurisa. Kod mene recimo nema ni eto sad karikiram to krivljenje "fioku" za naocare, pucketanje kvaka na tapacirima kad ih uhvatis, ovo isto nema sa ovim delom koji sad komentarisemo a radilo se i tu recimo kad sam stavljao folije... Mozda je i do sta znam mesta gde se sklapaju ti auti t.j. zemlja porijekla... A mozda je i do opreme jednostavno nekad, sto manje opreme manje glavobolja. :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Fioku za naočale sam mijenjao 2 puta jer je bila iskrivljena i nakon nekog vremena je počelo zaglavljivati ono svjetlo (prekidač).

Treća sreća, fioka ravna,a prekidači besprijekorno rade.
To su neke serijske greške ili se iskrivi čekajući kupca na parkingu luke Kopar preko ljeta na nekih 890 C bez zaštite...

Evo slikao sam onaj tapacirung iznutra... sve izgleda ok iz tog kuta

680cd946b32b9b450961e4232b1118fd.jpg

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam Corollu 2017. god.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ček malo, ja sam mislio da i Auris ima isto otraga kao Corolla.Eh sad... moja je sedan verzija ,možda je zbog toga razlika. Inače,ne sjećam se da li je bila hatchbek verzija ove Corolle...

 

Jel kod tebe otraga sve u plastici ili je ovako kao na ovoj slici?

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Hatch ove serije Korole je Auris.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Hatch ove serije Korole je Auris.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Tvoja je prototip

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Da, vidim, ti si slikao samo plastiku. Tamo gdje je spoj s "nebom" počinje taj bijeli materijal.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imam problem s senzorima za vezivanje pojsa na zadnjoj klupi.
Oglasava se (i pale lampice) za sediste iza vozaca i srednje. (na mestu iza suvozaca je fixirano decije sediste godinama i to je ok)
Neko je pomeuo da je moguc problem ako se usisava pa nesto ispod sedista potkaci, a neko je pomenuo i neku tezinu koju senzori registruju. Sumnjam na obe stvari. Pre par dana sam usisavao, al problem je poceo i kad je supruga vozila 4 (sitne) dece na zadnjoj klupi. Nisu bila vezana.

Da li da probam da usisam/izduvam utikace za pojas ili WD ili sta god? 

Interesantno je, cini mi se, kada stanem i povucem rucnu da se signal ugasi.

Podeli ovaj post


Link to post

jesi li probao zadnje pojaseve utaknuti i voziti tako da se eliminira greska pojaseva?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

inače, ako staviš neku torbicu ili nešto drugo trebala bi lampica svijetliti dok Toyota " ne shvati" da se ne radi o čovjeku i onda to prepozna kao "taru" i ugasi se. Na tom principu radi senzor kod dječije sjedalice pa idem u tom pravcu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To s ubacivanjem pojaseva nije upalilo.
Ipak, nekako proradili zadnji senzori: naprskao WD, takodje i otvorio tapacir ispod vozacevog sedista i "prodrmao" kabl.
Ali sad ne radi na mestu suvozaca. I to opet posle pranja/usisavanja. Uz to sam i izvlacio neku deciju igracku izmedju suvozacevog sedista i naslona a ruke, bas pri dnu... ima tu neki "kabl-feder"... mozda sam poremetio neki kontakt?! Enigma...

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj pretražiti na youtube da li ima takav problem. Ja sam neki dan našao rješenje zvukova iz kontrolne ploče. Jednostvno,a mudraci u servisu u početku govorili da nikad nisu čuli za taj problem.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

I meni se desava da krcka neki put... i to otkako su stavljali alarm, u ovlascenom naravno.

Podeli ovaj post


Link to post

I meni je to otkad su nešto radili u servisu. U kojem dijelu kontrolne ploče ti krcka?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 5 sati , LAV-LAV said:

I meni je to otkad su nešto radili u servisu. U kojem dijelu kontrolne ploče ti krcka?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Naspram vozaca, izmedju instrument table i leve ventilacije. Kod tebe?

Podeli ovaj post


Link to post

I kod mene tako nekako. Točnije oko kilometar sata, ludnica.
Nekad ništa, nekad ne prestaje.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×