Jump to content
nikola.shagy

Auris 1.6 vvt

Recommended Posts

Pozdrav od novopečenog sina vlasnika Toyote Auris 2015 1.6 

Nakog dugogodišnjeg druženja sa Peugeot308 2015 dobio sam priliku da provozam i ovu bebicu i vec imam neke diy ideje obzirom da je u pitanju tera paket opreme. :rolleyes:

Sto se tice vozila, a obzirom na paket, za sada mogu reci da sam fasciniran motorom koji je perfektan.

  • Like 1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao! Sta imas u planu da cackas na autu? :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Dobro dosao! Sta imas u planu da cackas na autu? :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Misliš da će te nadmašiti?
Jedino ako bude radio šiber krov ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Misliš da će te nadmašiti?
Jedino ako bude radio šiber krov ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Nista, radim panoramu onda

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , nikola.shagy said:

Pozdrav od novopečenog sina vlasnika Toyote Auris 2015 1.6 

Nakog dugogodišnjeg druženja sa Peugeot308 2015 dobio sam priliku da provozam i ovu bebicu i vec imam neke diy ideje obzirom da je u pitanju tera paket opreme. :rolleyes:

Sto se tice vozila, a obzirom na paket, za sada mogu reci da sam fasciniran motorom koji je perfektan.

Čestitke i da Te lepo i dugo služi bez greške !!!

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav od novopečenog sina vlasnika Toyote Auris 2015 1.6 

Nakog dugogodišnjeg druženja sa Peugeot308 2015 dobio sam priliku da provozam i ovu bebicu i vec imam neke diy ideje obzirom da je u pitanju tera paket opreme. :rolleyes:

Sto se tice vozila, a obzirom na paket, za sada mogu reci da sam fasciniran motorom koji je perfektan.

Auto je ekstra, sretno

Jest doduše, neki imaju cvrčke u kontrolnoj tabli ,ali... družiti ćemo se

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota nam je u porodici vec 12 godina. Prva je bio Auris 1,4 d4d luna i posluzio je odlicno, na oglase je stavljen samo radi goina, inace motor i danas kao casa, doduse za toyotu je presao samo 237k pravih, takodje kupljen kod nas.

Opsti utisak da je kvalitet enterijera prve lune daleko iznad enterijera novog ljubimca. Ja licno vozim 308 iz 2016 vec par godina i mogu reci da je na visem nivou sto se tice opcija, ali kvalitet Toyotice opravdava cenu (+ francuz i kompijuter nisu drugari). 

 

Kako na mom nemam bas prostora za upgrade (osim da ubacujem neka led svetla, cega nisam ljubitelj, toyota mi je preokupacija :)))

Porucio sam kozu za volan, tempomat, ogledala za mrtve uglove u prvoj nedelji...

Sad vec merkam multimedije, maglenke, parking senzore i kamericu za rikverc...

kontam vec da ce kostati vise nego da nadjem luna enterijer u startu :-))) ali to bi bilo bez prakse...

Mada imao sam mali peh vec, odvezao sam na montazu letnjih guma auto i magarac je pogresno postavio dizalicu i blago podigao levu sajtnu kod vozacevih vrata, pa pitanje da li je neko imao iskustva sa ovim pehom?

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

To nije peh nego ima da ti to riješi mgarac. Šta ti je rekao vulkanizer za to?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Toyota nam je u porodici vec 12 godina. Prva je bio Auris 1,4 d4d luna i posluzio je odlicno, na oglase je stavljen samo radi goina, inace motor i danas kao casa, doduse za toyotu je presao samo 237k pravih, takodje kupljen kod nas.

Opsti utisak da je kvalitet enterijera prve lune daleko iznad enterijera novog ljubimca. Ja licno vozim 308 iz 2016 vec par godina i mogu reci da je na visem nivou sto se tice opcija, ali kvalitet Toyotice opravdava cenu (+ francuz i kompijuter nisu drugari). 

 

Kako na mom nemam bas prostora za upgrade (osim da ubacujem neka led svetla, cega nisam ljubitelj, toyota mi je preokupacija Viber_viber1.png))

Porucio sam kozu za volan, tempomat, ogledala za mrtve uglove u prvoj nedelji...

Sad vec merkam multimedije, maglenke, parking senzore i kamericu za rikverc...

kontam vec da ce kostati vise nego da nadjem luna enterijer u startu :-))) ali to bi bilo bez prakse...

Mada imao sam mali peh vec, odvezao sam na montazu letnjih guma auto i magarac je pogresno postavio dizalicu i blago podigao levu sajtnu kod vozacevih vrata, pa pitanje da li je neko imao iskustva sa ovim pehom?

Meni se desilo to sa sajtnom ali odmah mi je ispravili, malo virila sajtna od prednjeg krila i ostali deo sajtne, minut posla.

 

Ako nadjes maglenki pisi jer i ja zelim da stavim medjutim problem je sto plastika oko maglenki samo kosta 150 evra... Dakle za obe 300 evra a nema ih kao replika samo original... Kod mene tempomat se nije aktivirao, kad stigne ako ga uspes aktivirati samo sa plug&play ili kako god obavezno mi reci.

 

Ja sam stavio i led u poziciji medjutim jutros izvadio, montirao kao bolje zadnja generacija ali ispali losije nego prosle i na kraju vratio pojacane halogene koje su bile vrhunske, sutra da ih provere na tehnickom i teram sa istih.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 11 minuta, cdyane said:

Mada imao sam mali peh vec, odvezao sam na montazu letnjih guma auto i magarac je pogresno postavio dizalicu i blago podigao levu sajtnu kod vozacevih vrata, pa pitanje da li je neko imao iskustva sa ovim pehom?

Meni je to vukanizer uradio pri podizanju prednjeg levog točka. Domačinski nagnječio, jer je promašio mesto za dizanje. Limar me je najpre strašio, da to neće moći da se ispravi osim da se "raspetrla sajtna" ( "otvori" dole na dnu ) ili "sa kukicama" (da se spolja privremeno na jedno ili dva mesta zavari kukica, da bi moglo da se izvuče ). Srećom, na mestu gde mi je bilo zgnječeno, iznutra, iz kabine, bila je rupa sa unutrašnje strane praga (kada se skine unutrašnja oplata praga), kao i sa prednje strane, od točka ( kada se skine plastično potkrilo), pa je sa te dve strane sve to lepo izgurao ka napolje, bez bilo kakvog sečenja, varenja ili nečeg sličnog. Ispravio je to "za desetku", a da mi maltene nije oštetio boju i antikorozivnu zaštitu.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Meni se desilo to sa sajtnom ali odmah mi je ispravili, malo virila sajtna od prednjeg krila i ostali deo sajtne, minut posla.  
Ako nadjes maglenki pisi jer i ja zelim da stavim medjutim problem je sto plastika oko maglenki samo kosta 150 evra... Dakle za obe 300 evra a nema ih kao replika samo original... Kod mene tempomat se nije aktivirao, kad stigne ako ga uspes aktivirati samo sa plug&play ili kako god obavezno mi reci.
 
Ja sam stavio i led u poziciji medjutim jutros izvadio, montirao kao bolje zadnja generacija ali ispali losije nego prosle i na kraju vratio pojacane halogene koje su bile vrhunske, sutra da ih provere na tehnickom i teram sa istih.
 
Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
 
 
Ti nemaš original tempomat u opremi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Meni je to vukanizer uradio pri podizanju prednjeg levog točka. Domačinski nagnječio, jer je promašio mesto za dizanje. Limar me je najpre strašio, da to neće moći da se ispravi osim da se "raspetrla sajtna" ( "otvori" dole na dnu ) ili "sa kukicama" (da se spolja privremeno na jedno ili dva mesta zavari kukica, da bi moglo da se izvuče ). Srećom, na mestu gde mi je bilo zgnječeno, iznutra, iz kabine, bila je rupa sa unutrašnje strane praga (kada se skine unutrašnja oplata praga), kao i sa prednje strane, od točka ( kada se skine plastično potkrilo), pa je sa te dve strane sve to lepo izgurao ka napolje, bez bilo kakvog sečenja, varenja ili nečeg sličnog. Ispravio je to "za desetku", a da mi maltene nije oštetio boju i antikorozivnu zaštitu.
Kod mene ne znam kako je nastalo, verovatno sam neku rupu pogodio ili prilikom silazenja sa trotoara, pre je bio udaren ali samo plastike t.j. branik, far, drzaci branika kao i maska a limarija nije bila taknuta. Bukvalno su samo malo udarili krilo odozdo i sve se isravilo bez problema.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ti nemaš original tempomat u opremi?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Nemam nazalost, osnovna oprema t.j. Terra je u pitanju. Uzeo sam ali nije hteo da se aktivira dok drugi forumas na istom autu i optemu je aktivirao, samo plug&play. Zato me zanima kako ce kolega istog aktivirati, samo mi jos to fali, doduse ne prelazim puno tek sam 21200km ali ipak ne bi bilo lose da se ima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tempomat je dobra stvar. Kako si to ugradio,jel problem? Kuoio na Aliju ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da da na Aliju. Kolega ovde isto kupio na Alija i uspelo mu i kao aj da probam al corak. :D Mozda treba da se aktivira preko dijagnostike ali nije mi do toga doslo jos.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

kako si ga uglavio u volan? otvarao si sve ili?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vadi se airbag i poklopac sa strane, dobijes par strafova i to je to, naravno i ustekas dzek tamo gde je predvidjeno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moraš otkopčati akumulator pretpostavljam? Koliko dolara to košta?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, moras preventivno. Ma nije bas preterano skupo, oko 20ak evra.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na odgovorima. Sta da kazem sivonji, bio u cajtnotu da yamenim gume i molio ga da ostavi otvoreno da sredim to pred put u Bosnu. Dali ste mi super ideje ya vikend cu pogledati to ya sajtnu.

Tempomat na Aliju sa isporukom cca 6.5 eur, vidim staila ga masa ljudi na Yt, tebi je moyda neispravan tempomat stigao. Gledao sam maglenke iy Minhena da mi donesu ali nema ispod 90...100e. Pa cu sacekati malo ako nadjem sa instalacijom ovde polovne. Da li neko yna da li i tu postoji fabricka neka instalacija ili ne, ako je otvarao?

Takodje porucio sam neka fancz ogledala za mrtvi ugao na Aliju sa logom Aurisa... Slikam cim se bacim na posao.

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg, ja dao 3 kile eura više radi tempomata,a cdyane ga kupi za 20 dolara

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 11 sati , nikola.shagy said:

Da li neko yna da li i tu postoji fabricka neka instalacija ili ne, ako je otvarao?

Ja mislim da se proizvodjačima ( kod modela kod kojih tempomat nije deo stanradne opreme u svim paketima opreme) ne isplati da rade posebne papučice kvačila i kočnice, sa i bez "senzora" koji si tiču tempomata (ili, sa i bez senzora na papučici gasa, u vezi limitera). Mislim da svaki automobil dole na papučicama ima potreban "hardver" i instalacije (kao i kontrole sijalice na instrument tabli), a sve što ti nedostaje je sam "prekidač" (komanda tempomata/limitera), kao i aktiviranje softvera. Ja sam tako za smešne pare na 308 iz 2009. naknadno ugradio tempomat. OEM komande+aktivacija tempomata/limitera su me došli manje od 40 evra, a sav posao je trajao oko 15 minuta.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Jbg, ja dao 3 kile eura više radi tempomata,a cdyane ga kupi za 20 dolara

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Ma ja, dao za tempomata koji ne radi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×