Jump to content
slavko.ivanovic

Nekom će zatrebati, problem sa displejom

Recommended Posts

Zdravo,
Vlasnik sam Yarisa 1.3 od 2005. godine. Auto je odličan i nisam imao ozbiljnih problema.  Pre tri meseca je "nestao" deo displeja, nema pređenih kilometara i pokazivača nivoa goriva. Pokušao sam da nađem polovan  ali nisam uspeo.
Moj je "francuz" i kako su mi rekli, ti su retki a ne odgovara sa "japanca"i. Našao sam polovan od "francuza" benzinca ali iakoje bio potpuno jednak nije radio (oznake su se razlikovale).  Pokušao sam i da ga popravim ali jedan od tih
majstora nije uspeo  a servis kod bežanijske ulice ga ne popravlja. Pokušao sam i da poručim iz inostranstva (prema oznakama) ali svi koje sam našao nisu više bili na stanju. 
Juče sam našao junaka koji ga je popravio. To je servis "Ševa" na uglu Takovske i Draže Pavlovića u Beogradu. tel: 063/692-768.
Inače displej se jako lako vadi, skine se okvir, odvrnu četiri šrafa i otkače četiri džeka, pet minuta posla a od alata treba tanak šrafcigere i krstasti.   
Da li je "japanac" ili "francuz" vidite u saobraćajnoj po broju šasije (JTD ili VNK).
Ovo je moje iskustvo, napisao sam ovo u najboljoj nameri da nekom pomogne, ako sam nešto pogrešio oprosite.
 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam problem na mom Jarisu 2006. Meni ne radi desni deo displeja, tačnije onaj bord. Nosi kod par majstora ovde u Arandjelovcu ali slaba vajda. Jel imao neko ovakav problem i uspeo da ga reši?
Pozdrav

Sent from my SM-A325F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Zdravo,
Vlasnik sam Yarisa 1.3 od 2005. godine. Auto je odličan i nisam imao ozbiljnih problema.  Pre tri meseca je "nestao" deo displeja, nema pređenih kilometara i pokazivača nivoa goriva. Pokušao sam da nađem polovan  ali nisam uspeo.
Moj je "francuz" i kako su mi rekli, ti su retki a ne odgovara sa "japanca"i. Našao sam polovan od "francuza" benzinca ali iakoje bio potpuno jednak nije radio (oznake su se razlikovale).  Pokušao sam i da ga popravim ali jedan od tih
majstora nije uspeo  a servis kod bežanijske ulice ga ne popravlja. Pokušao sam i da poručim iz inostranstva (prema oznakama) ali svi koje sam našao nisu više bili na stanju. 
Juče sam našao junaka koji ga je popravio. To je servis "Ševa" na uglu Takovske i Draže Pavlovića u Beogradu. tel: 063/692-768.
Inače displej se jako lako vadi, skine se okvir, odvrnu četiri šrafa i otkače četiri džeka, pet minuta posla a od alata treba tanak šrafcigere i krstasti.   
Da li je "japanac" ili "francuz" vidite u saobraćajnoj po broju šasije (JTD ili VNK).
Ovo je moje iskustvo, napisao sam ovo u najboljoj nameri da nekom pomogne, ako sam nešto pogrešio oprosite.
 
svaka čast ovo će sigurmo biti nekome od pomoći. Kako su oni to riješili? Stavili drugi ili ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Treba mi pomoć kako da popravim pokazivač goriva na Toyoti Yaris 1,3vvti 2004 godište, francuz, u poslednjih pola godine ne radi mi pokazivač goriva na displeju, on radi ali samo kada je pun rezervoar i dok se ne pređe nekih 200 kilometara, tada počinje da brlja i da snižava podeoke dok se ne upali zadnja lampica da blikna non stom kao da nema goriva u rezervoaru bez obzira što u rezervoaru ima i više od 25 litara goriva. Kada se ugasi auto i on malo ostoji pri novom paljenju pokaže stvarnu količinu goriva ali ubrzo posle pređenih nekoliko kilometara ista padne na rezervu. Isto važi i za mali bord kompjuter koji pokazuje koliko još može da se pređe, čas je 300 km, o kroz koji minut padne na nulu. Ima li neko iskustva sa ovom greškom. Hvala unapred

20230323_115757.jpg

Izmenjeno od igor1970

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo,
Prva mogućnost je nađeš drugi displej. Lako se menja, ko zna sa koje strane se drži šrafciger, može sam da zameni. Problem je naći odgovarajući. 
Pokušavao sam mesecima. Vlasnici autootpada su mi rekli da su "francuzi" retki, dođe im jedan od pedeset i prvo skidaju kilometražu. 
Sat od japanca izgleda isto ali ne može da se koristi.
Druga varijanta je da se popravi. Našao sam servis koji je uspeo:  "Ševa" na uglu Takovske i Draže Pavlovića u Beogradu. tel: 063/692-768.
Radi više od dve godine bez problema.
Ova cifra na satu: 444939 je baš dobra. 

Podeli ovaj post


Link to post

Da nije problem do plovka u rezervoaru ?

Podeli ovaj post


Link to post

Zvao sam servis Ševa i sam majstor tvrdi da nije do displeja nego do plovka, sada sam naručio plovak sa pumpom (idu zajedno  u sklopu) pa kada ugradim, javiću kakav je rezultat. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da ću do kraja godine da ispunim 500000 km. :tlogo:

Podeli ovaj post


Link to post

Uspeo da rešim, bio je kvar u plovku. Neko ga je pre mene krpio sa vezicom (slika). Zamenio i sada radi savršeno. Stigli smo do 449000km.

Hvala svima na savetu. 

20230506_124322.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Najbitnije da si to "sredio".

Podeli ovaj post


Link to post

×