Jump to content
bosanac

Radi ostanice

Recommended Posts

2016.g. 2,0 D 105 kw Avensis

Od prije par dana mi ne hvata radio stanice na FM kanalima. Ako nešto i uhvati to bude kratko i jedva par stanica.


Da li netko ima ideju šta bi moglo biti? Znam da je opis problema štur u najbolju ruku, ali ako imate pitanja bolje da vi pitate nego da ja pišem bedastoće koje nisu uopće bitne!

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi električar me odhebao kad sam mu rekao problem.

Kod drugog (mlađi), mi je u suštini objasnio. Radio pošalje 12V prema anteni, no međutim pojačalo nikad ne primi tih 12V i nakon nekog vremena ugasi se. Desno od radia ide žica prema anteni i tu se negdje nalazi žica koja je u prekidu.

S obzirom da nema volje kopati po zračnim jastucima i upitno da li je to ikad radio, predložio mi je da "izbaci" pojačalo iz igre. I sad mi radio hvata stanice. Ukratko i po sjećanju opisano sa moje strane.

Podeli ovaj post


Link to post

znači riješeno? a to s pojačalom, kako ga je "odstranio" ?


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

To sam inicijalno i ja pomislio da ga je izvadio, no pokazao mi je na mobitelu sliku u kojoj samo uočio "crni kabl na ploči". On je samo prebrikao i pojačalo se više ne koristi.

Podeli ovaj post


Link to post

Znači izvadio radio i to napravio. A da li to pojačalo ima nekakvu namjenu ako ga je izbacio?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je pojačalo u anteni - shark antena mislim da je zovu.

Po njegovom, osim što mi pojačava signal, također on hvata i smetnje koje uhvati.  Da li ono još nečemu služi to ne bih znao.

Podeli ovaj post


Link to post
Meni je pojačalo u anteni - shark antena mislim da je zovu.
Po njegovom, osim što mi pojačava signal, također on hvata i smetnje koje uhvati.  Da li ono još nečemu služi to ne bih znao.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nastavak:

nisam bio zadovoljan pa sam otišao u ovlašteni i zamjenio antenu. To također nije donijelo poboljšanje, nego pogoršanje.
Na kraju sam uspio preko kolege otiči kod majstora kojeg mi je preporučio (neovlašteni). Majstor je nakon mog objašnjenja, rekao da je najvjerojatnije došlo do prekida žice (s obzirom kad upalim auto nađe radio stanicu).
500 kn ( naplatio mi 2 sata rada), malo mi je kukao da se podosta zadržao na njemu. Na kraju je odlučio da ne traži gdje je došlo do prekida iz razloga što bi mu to oduzelo previše vremena, nego je provukao novu žicu do antene.

P.S. Majstor mi je na kraju rekao da antena uopće nije bila prikopčana (ovlašteni servis :censored: )!

Izmenjeno od bosanac
Višak riječi

Podeli ovaj post


Link to post

×