Jump to content
plocica

Buduci vozac Yaris Cross-a

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Prvi put (buduci) vlasnik Toyote.

Odluka je pala na Yaris Cross hybrid varijantu.

Cekamo jul...

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda moćan taj Yaris Koji motor ide u hybrid? Javi dojmove

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 22.1.2022. at 0:44, plocica said:

Pozdrav svima.

Prvi put (buduci) vlasnik Toyote.

Odluka je pala na Yaris Cross hybrid varijantu.

Cekamo jul...

Čestitke !

Znači, uzeo si vozilo iz proizvodnje, sa rokom isporuke od 7 meseci. I meni su rekli to isto, 7 meseci za hybrid i 4 meseca za običan.

Ako si se eventualno odlučio za eko subvenciju za hibrid od 2.500e, možeš li da nam kažeš šta su tebli rekli za proceduru? U kom trenutku tačno ćeš moći da podneseš zahtev?

Pitam jer od ove godine u Uredbi piše da u trenutku podnošenja zahteva za subvenciju vozilo "mora biti na lageru", a razni uvoznici i dileri to tumače na različit način, kada je tačno trenutak kada vozilo postaje "lagersko"? Da li je to dan kada se proizvede i dobije VIN broj ili je to dan kada faktički stigne u Srbiju ( na carinjenje ) ili je to "neki dan izmedju" ( dan kada uvoznik "dobije papire", a posebno COC ) ?

Podeli ovaj post


Link to post
On 23.1.2022. at 18:57, biciklista said:

Čestitke !

Znači, uzeo si vozilo iz proizvodnje, sa rokom isporuke od 7 meseci. I meni su rekli to isto, 7 meseci za hybrid i 4 meseca za običan.

Ako si se eventualno odlučio za eko subvenciju za hibrid od 2.500e, možeš li da nam kažeš šta su tebli rekli za proceduru? U kom trenutku tačno ćeš moći da podneseš zahtev?

Pitam jer od ove godine u Uredbi piše da u trenutku podnošenja zahteva za subvenciju vozilo "mora biti na lageru", a razni uvoznici i dileri to tumače na različit način, kada je tačno trenutak kada vozilo postaje "lagersko"? Da li je to dan kada se proizvede i dobije VIN broj ili je to dan kada faktički stigne u Srbiju ( na carinjenje ) ili je to "neki dan izmedju" ( dan kada uvoznik "dobije papire", a posebno COC ) ?

E ovako su mi rekli za subvenciju, nista dok ne dodje VIN broj, to u Toyoti jedino gledaju. Dalje oni sa svoje strane sredjuju njihove papire, ja sa svoje strane moje papire (da nisam osudjivan i tako to...) ima sve na netu tacno. Ima gde se podnosi kom ministarstvu iskljucivo u pismenoj formi, rekli su mi da ce mi pomoci da sastavim zahtev kada dodje vreme... Subvencije su zvanoicno krenule mislim od 17. januara,ali na cekanju dok ne dodje VIN... Ako vas zanimaju detalji, iskopacu sve tacno..

Podeli ovaj post


Link to post
On 22.1.2022. at 9:30, LAV-LAV said:

Izgleda moćan taj Yaris emoji106.png Koji motor ide u hybrid? Javi dojmove emoji106.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Pozdrav, za hibrid varijantu imaju samo jedan motor 1,5VVT-i Hibridno benzinski sa 116 KS, za 4x4 nisam uzimao doplatu, za realno 90% gradske voznje godisnje mi se ne isplati... Probao sam ga, na testu je vrlo agilan, dobro vuce, upravljivost jako dobra, stabilan u krivinama. Esada, taj 3-cilindricni motor jeste da bruji, ali samo kada se stisne gas, kada ga npr. teras kontilnualno npr 80km/h sasvim je ok tj nema tog brujanja... realno to mi brujanje i ne smeta kao sto su govorili na raznim testovima po netu...

Podeli ovaj post


Link to post

Ova Elegant verzija stize sa 18'' felnama, gledacu samo da ako mogu kupim odmah manje felne da imam za zimu... Hvala svima na cestitkama!

Izmenjeno od plocica

Podeli ovaj post


Link to post
On 28.1.2022. at 23:10, plocica said:

E ovako su mi rekli za subvenciju, nista dok ne dodje VIN broj, to u Toyoti jedino gledaju. Dalje oni sa svoje strane sredjuju njihove papire, ja sa svoje strane moje papire (da nisam osudjivan i tako to...) ima sve na netu tacno. Ima gde se podnosi kom ministarstvu iskljucivo u pismenoj formi, rekli su mi da ce mi pomoci da sastavim zahtev kada dodje vreme... Subvencije su zvanoicno krenule mislim od 17. januara,ali na cekanju dok ne dodje VIN... Ako vas zanimaju detalji, iskopacu sve tacno..

U odnosu na vozila koja se poručuju ( koja fizički nisu u salonu ili na lageru ) ja sam u salonu Honde i u salonu Toyote dobio potpuno protivrečne informacije u kom trenutku (najranije) bih ja imao pravo da podnsem zahtev za subvenciju u svetlu nove ( koja je unela novinu da se može podneti samo zahtev za subvenciju "za vozilo koje je na lageru" ).

Da li bi to bio dan:

a) kada vozilo dobije VIN ( valjda ga dobije tek onog dana kada se proizvede) ili 

b) dan kada diler fizički dobije COC ili 

c) dan kada vozilo fizički udje u Srbiju na carinsko skladište.

Čak su protivrečni i koliko ja treba da platil dileru. Da li plaćam dileru cenu sa 100% ( a posle 15-ak dana od pozitivnog rešenja mog zahteva država meni plati onih 2.500 ) ili ja dileru plaćam 100% "minus" 2.500e, a država dileru onih 2.500e.

U svakom slučaju, šanse nema da će diler isporučiti kola ( i predati fakturu i papire za registraciju ) bez da mu je prethodno isplaćeno svih 100%.

 

Taj Cross paket koji si uzeo, Elegant, baš je dobar.

Ja sam bio u dilemi Honda Jazz ili nešto drugo, možda baš Yariss Cross, ali, u ovom trenutku sam "digao ruke" :)"Viša sila" ( supruga ) :)  Vozio sam tog Jazz-a jedan vikend, prešao preko 300 km i ono ide kao nevreme za jedan onako mali hibrid ( onaj što sam ja hteo, Jazz Executive, ubrzava za 9,5, a subvencijom i popustom bi došao oko 24k).

Tebi svakako srećno bilo !!! Ipak, Toyota je Toyota !!!

 

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post
On 30.1.2022. at 0:25, biciklista said:

Da li bi to bio dan:

a) kada vozilo dobije VIN ( valjda ga dobije tek onog dana kada se proizvede) ili 

b) dan kada diler fizički dobije COC ili 

c) dan kada vozilo fizički udje u Srbiju na carinsko skladište.

Čak su protivrečni i koliko ja treba da platil dileru. Da li plaćam dileru cenu sa 100% ( a posle 15-ak dana od pozitivnog rešenja mog zahteva država meni plati onih 2.500 ) ili ja dileru plaćam 100% "minus" 2.500e, a država dileru onih 2.500e.

U svakom slučaju, šanse nema da će diler isporučiti kola ( i predati fakturu i papire za registraciju ) bez da mu je prethodno isplaćeno svih 100%.

 

Eh, sada si me bacio u dilemu :) Vidi, onako kako su mi u salonu rekli, on krece u proizvodnju u junu, čim dobiju VIN broj, mogu da podnesem subvenciju.

Drugo, pitao sam ih baš to, da li plaćam punu cenu, pa mi posle refundiraju ili kako...?

Doslovno su mi rekli:

1. Dok tebi vozilo stigne, ti ćeš već dobiti subvenciju;

2. Ti plaćaš (50% + 50% na 60 meseci) SA SUBVENCIJOM (dakle ne punu cenu)

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš li da nam objasniš tu tehniku, plaćaš 50% sada, a 50% za godinu dana?

Kakvi se tu papiri rade ? Da li ti formalno (uz pomoć Toyote) uzimaš neki beskamatni kredit od banke (sa kojom Toyota ima dogovor) za tih drugih 50% i ako je tako, koje tu imaš troškove ( npr. koliko su troškovi obrade zahteva za odobrenje kredita i drugo) ?

Ja prosto ne mogu da zamislim da bi diler isporučio kola kupcu, zajedno sa fakturom i ostalom pratećom dokumentacijom ( na bazi koje kupac može odmah da registruje kola na svoje ime), a da mu prethodno cena nije plaćena sa 100%, pa makar:

a) ti dileru pre isporuke platio 50% minus subvencija (minus avans koji si već platio),

b) država pre isporuke platila subvenciju i

c) banka isplatila drugih 50%.

Meni su u Hondi čitali neki mail asocijacije uvoznika, u vezi sa promenama po pitanju subvencija u ovoj godinu u odnosu na prethodnu i jedna od promena je da je nužno da novo vozilo bude neregistrovano samo u trenutku podnošenja zahteva, tj, da može da se registruje odmah posle toga, a pre nego što uopšte bude doneta odluka po zahtevu za subvenciju ( i subvencija isplaćena ako zahtev bude usvojen ). Pošto su i to označili kao promenu i kao korak napred, kao boljitak, meni to takodje govori da kola moraju sa 100% da se isplate pre registracije.

A na kupcu je možda odluka da li će nakon podnošenja zahteva da sa delom cene u visini subvencije sam izvadi pare iz svog džepa, pa on dileru plati i taj deo cene ( i isplatom cene sa 100% preuzme kola iodmah ih registruje), a posle se samo za taj iznos refundira od države ( za možda mesec dana, ili dva, prošle godine je bilo oko dva meseca, tako kažu ) ili će kupac da čeka da najpre država odobri subvenciju i isplati je dileru. Ali, tada će kupac i da čeka na isporuku kola.

Tako sam ja to razumeo.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, ovde ima sve objasnjeno: https://toyotaadria.com/rs/pdf/ponuda/koraci.pdf

Ovde vam je naglaseno sta Vi trebate da nabavite od papira a sta Ovlasceni Toyota Partner.

Pozovite bilo kog predstavnika toyote, daju 50% plaćanje odmah, a 50% na 60 meseci na rate.

Podeli ovaj post


Link to post
Možeš li da nam objasniš tu tehniku, plaćaš 50% sada, a 50% za godinu dana?
Kakvi se tu papiri rade ? Da li ti formalno (uz pomoć Toyote) uzimaš neki beskamatni kredit od banke (sa kojom Toyota ima dogovor) za tih drugih 50% i ako je tako, koje tu imaš troškove ( npr. koliko su troškovi obrade zahteva za odobrenje kredita i drugo) ?
Ja prosto ne mogu da zamislim da bi diler isporučio kola kupcu, zajedno sa fakturom i ostalom pratećom dokumentacijom ( na bazi koje kupac može odmah da registruje kola na svoje ime), a da mu prethodno cena nije plaćena sa 100%, pa makar:
a) ti dileru pre isporuke platio 50% minus subvencija (minus avans koji si već platio),
b) država pre isporuke platila subvenciju i
c) banka isplatila drugih 50%.
Meni su u Hondi čitali neki mail asocijacije uvoznika, u vezi sa promenama po pitanju subvencija u ovoj godinu u odnosu na prethodnu i jedna od promena je da je nužno da novo vozilo bude neregistrovano samo u trenutku podnošenja zahteva, tj, da može da se registruje odmah posle toga, a pre nego što uopšte bude doneta odluka po zahtevu za subvenciju ( i subvencija isplaćena ako zahtev bude usvojen ). Pošto su i to označili kao promenu i kao korak napred, kao boljitak, meni to takodje govori da kola moraju sa 100% da se isplate pre registracije.
A na kupcu je možda odluka da li će nakon podnošenja zahteva da sa delom cene u visini subvencije sam izvadi pare iz svog džepa, pa on dileru plati i taj deo cene ( i isplatom cene sa 100% preuzme kola iodmah ih registruje), a posle se samo za taj iznos refundira od države ( za možda mesec dana, ili dva, prošle godine je bilo oko dva meseca, tako kažu ) ili će kupac da čeka da najpre država odobri subvenciju i isplati je dileru. Ali, tada će kupac i da čeka na isporuku kola.
Tako sam ja to razumeo.
Banka plaća dileru puni iznos,a ti vraćaš banci. To može biti beskamatno i bez ikakvih troškova, klasični leasing uz nekakvu akciju banke u dogovoru sa auto kućom.

Može biti i na 3 godine u 3 dijela.
Dok se ne isplati sve, banka je obično formalno upisana kao vlasnik vozila jer je leasing u pitanju,a ti kao korisnik.
Sve je to ok.
Tako je na zapadu, dobra je to praksa, diler lakšeproda auto,a vlasnik nema osjećaj omče oko vrata za vrijeme tog kredita.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

p.s. a "vlasnik" je u kreditu,ali dišššeeee

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 13 sati , plocica said:

daju 50% plaćanje odmah, a 50% na 60 meseci na rate.

Pa, to sam te u pitao, za taj ostatak od 50%, da li za to potpisuješ:

-ugovor o kreditu (pa su kola odmah registrovana na tebe, od prvog dana ) ili

- ugovor o finansijskom lizingu ( pa su kola odmah registrovana na lizing firmu, a na tebe idu papirološki tek posle 5 godina, isplatom poslednje lizing rate ) ili

- ugovor o operativnom lizingu ( ugovor o rentu ), pa su kola od prvog dana registrovana na zakupodavca, a na tebe samo ako ih po isteku zakupa otkupiš?

Šta si ti potpisao od ta tri ugovora (ili ćeš tek da potpišeš )?

:)

 

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post
On 8.2.2022. at 10:44, biciklista said:

Pa, to sam te u pitao, za taj ostatak od 50%, da li za to potpisuješ:

-ugovor o kreditu (pa su kola odmah registrovana na tebe, od prvog dana ) ili

- ugovor o finansijskom lizingu ( pa su kola odmah registrovana na lizing firmu, a na tebe idu papirološki tek posle 5 godina, isplatom poslednje lizing rate ) ili

- ugovor o operativnom lizingu ( ugovor o rentu ), pa su kola od prvog dana registrovana na zakupodavca, a na tebe samo ako ih po isteku zakupa otkupiš?

Šta si ti potpisao od ta tri ugovora (ili ćeš tek da potpišeš )?

:)

 

Pozdrav, e ovako, dakle daju 50% odmah a 50% ostatak na 60 meseci.

Kako su mi objasnili ovo je beskamatni kredit koji ide preko Credit Agricole banke , bukvalno samo iznos rate se plaća.  Auto je odmah na mene registrovan, nije lizing...

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Uf, iz Toyote su mi javili da rok juli mesec lako moze biti i probijen. Nestašica delova...

:cry:

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, kada si poručivao, rekli su ti 7 meseci? A šta sada tačno kažu?

Meni npr. za novog Yarisa (nehibrid) kažu, ako se odlučim, „ide u proizvodnju u maju, a isporuka je sa 90% šanse juni, a 10% šanse je juli“. Kao i da za običnog Yarisa nema najave kašnjenja. A da je za RAV hibrid u ovom trenutku rok ugovara isporuke od godinu dana.

I reci mi još nešto. Ti si izabrao 50% platiš odmah, a 50% „bez kamate“ kroz 60 rata preko Reiffeisen lizinga?

Koliki ti je dodatni popust nudjen ako bi izabrao bilo koju drugu opciju plaćanja ( neki drugi lizing, kredit ili keš)? Kod običnog yarisa je dodatni popust 800 (ako ne idem na sistem 50% odmah, a 50% „bez kamate“ kroz 60 rata preko Reiffeisen lizinga ).

Podeli ovaj post


Link to post

Jaoo, blago tebi, ako ti stigne do jula. Nisu mi tačno rekli koliko će biti pomeranje, samo da nije sigurno da bude jul :( Nije mi jasno, jel to problem kašnjenja do delova za hibride ili...?

Za izbor neke druge opcije plaćanja nisu isto precizirali, samo sam "između redova" pročitao da bi mogla da se nađe neka popust varijanta za keš...

Raspitivao sam se i kod Opel predstavništva za Mokku u Beogradu, čisto informativno i isto kažu, štagod da naručiš min 7 meseci se čeka a i to je pitanje....

Podeli ovaj post


Link to post

Očito nehibridi imaju manji problem sa rokovima isporuke i eventualnim nedostatkom svih delova potrebnih za proizvodnju.

Podeli ovaj post


Link to post
On 22.3.2022. at 22:36, plocica said:

Jaoo, blago tebi, ako ti stigne do jula. Nisu mi tačno rekli koliko će biti pomeranje, samo da nije sigurno da bude jul :( Nije mi jasno, jel to problem kašnjenja do delova za hibride ili...?

Za izbor neke druge opcije plaćanja nisu isto precizirali, samo sam "između redova" pročitao da bi mogla da se nađe neka popust varijanta za keš...

Raspitivao sam se i kod Opel predstavništva za Mokku u Beogradu, čisto informativno i isto kažu, štagod da naručiš min 7 meseci se čeka a i to je pitanje....

Ima li u medjuvremenu nekih nagoveštaja kada je novi verovatni rok isporuke tvog Yaris Cross-a ?

Podeli ovaj post


Link to post
On 11.4.2022. at 15:50, biciklista said:

Ima li u medjuvremenu nekih nagoveštaja kada je novi verovatni rok isporuke tvog Yaris Cross-a ?

Pozdrav, nazalost zvao sam ih pre neki dan i poslednji odgovor im je bio - "Do kraja godine" :(

Podeli ovaj post


Link to post

Da, moj Yaris je stigao prošlog meseca.

Nadam se da će i tvoj Yaris Cross uskoro.

Podeli ovaj post


Link to post

×