Jump to content
Crni_Sine

Corolla SE 1.5 Luna

Recommended Posts

Veliki pozdrav svima!

Vec neko vreme planirao sam kupovinu novog automobila, i posle duge potrage, pala je odluka za kupovinu navedene COROLLE SEDAN 1.5 u Luna paketu opreme.

Auto je vec porucen, isporuka je planirana tek u julu... U JULU!!! (za one koji citaju u buducnosti, sada je februar, da ne morate da trazite datum posta....  ;) ).
Navodno, auto je sad u proizvodnji, bar tako kazu ovi iz salona. Mnogo cekanja, bas mnogo, bilo je varijanti da se uzme neki drugi automobil, najvise zbog tog roka isporuke, ali eto, nisam odustao!!! :tlogo:

Do tad, zahvaljujuci fantasticnim ljudima sa foruma, opskrbljujem se informacijama, citam uputsvo i tiho patim cekajuci.

Ali evo, imam par pitanja, cisto da odlucim dok ne stigne mahina.

1. Toyota protect
Prema informacijama sa foruma, svi su zadovoljni, i na kraju sam se bio odlucio za tu zastitu, bar ovu za spolja, i kad sam porucivao auto, u salonu su me bukvalno odgovorili stavom da je to bacanje para. Koliko sam razumeo, auto ne stize sa tim premazom, vec to rade oni kad dodje ovde, a s obzirom da me toliko razuveravaju, pocinjem da mislim da ne treba da budem uporan, vidim da je procedura nanosenja za te keramicke zastite malo ozbiljnija i da oni ovde to mozda ni ne znaju da nanesu kako treba... Da li mozda da to odradim u Beogradu, tipa dodjem za vikend, obidjem rodbinu i resim to u toyoti tamo, mozda su opravniji malo? Ja sam inace u Nisu.

2. Veci naplatci i KASKO osiguranje
Dogovarao sam sa salonom da mi nabave 17-stice, one sa SOL paketa, meni licno su malo lepse, ali prica mi prodavac kako je to nezgodno za KASKO. Navodno na vratima automobila pise da su tockovi na LUNA paketu 16' (onde gde pise koliki treba pritisak da bude u gumama), i sad kao ako ne daj boze bude neka veca steta na autu, osiguranje moze da tvrdi kako je do nezgode doslo usled koriscenja nepropisanih tockova (u mom slucaju 17' umesto 16'). Nisam do sad uzimao KASKO, vozio sam polovnjake, pa rekoh mozda neko ima neku informaciju u vezi navedenog?
Iskreno to mi deluje malo nelogicno, posto je do skoro LUNA paket nudio 17' felne kao dodatnu opremu, kako to sad moze da bude problem?

Izmenjeno od Crni_Sine

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao!

Vezano za veličinu točkova... dobti ćeš s autom papir na kojem je homologacija i onda ćeš vidjeti koje su sve dimenzije guma i točkova dozvoljene od proizvođača.

Po tom dokumentu ti moraju na tehničkom unijeti te podatke u saobraćajnu i onda je sve regularno.

Moja ti je preporuka da ostaviš ove felge i kupiš druge original koje želiš kada sve to obaviš. Od 16 cola ti mogu biti za zimske gume,a ove od 17 za ljetne.
Ali tek kada dobiješ auto! I jeftinije ti je da kupiš druge nego da doplatiš ove je je to u pravilu skuplja priča.

Kasko obavezno uzmi jer je to prava stvar ! Kasko neće osporiti ništa što odobrava proizvođač tako da nemaš brige.

Ovo s Toyota protect, nisam to radio jer mislim da je to prazna priča kod nekih dealera kao što ti je i taj prodavač htio reći između redaka. Možda bolje to napraviti kod nekog drugog ,ali nemam iskustva.
Ima ovdje forumaša koji su imali odlična iskustva s tim postupkom.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Srećna kupovina druže.
Što ti je Lav rekao kasko pod obavezno i mislim da nikakve veze nema veličina točkova sve dok su odobrene od proizvođača. Možda problem bude ako staviš felnu od 20 cola koja nije odobrena.
Ja sam radio Protect u Beogradu, Mag Centar I prezadovoljan sam, radio sam spolja i felne. Opereš auto za 5 minuta, a voda sama sleće sa lima.
Možda u Nišu ne rade kako treba, mada ne verujem, pre će da ih mrzi da rade. Ima tu posla oko pola dana ako ne i vise.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , LAV-LAV said:

Dobrodošao!

Vezano za veličinu točkova... dobti ćeš s autom papir na kojem je homologacija i onda ćeš vidjeti koje su sve dimenzije guma i točkova dozvoljene od proizvođača.

Po tom dokumentu ti moraju na tehničkom unijeti te podatke u saobraćajnu i onda je sve regularno.

Moja ti je preporuka da ostaviš ove felge i kupiš druge original koje želiš kada sve to obaviš. Od 16 cola ti mogu biti za zimske gume,a ove od 17 za ljetne.
Ali tek kada dobiješ auto! I jeftinije ti je da kupiš druge nego da doplatiš ove je je to u pravilu skuplja priča.

Kasko obavezno uzmi jer je to prava stvar ! Kasko neće osporiti ništa što odobrava proizvođač tako da nemaš brige.

Ovo s Toyota protect, nisam to radio jer mislim da je to prazna priča kod nekih dealera kao što ti je i taj prodavač htio reći između redaka. Možda bolje to napraviti kod nekog drugog ,ali nemam iskustva.
Ima ovdje forumaša koji su imali odlična iskustva s tim postupkom.



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Pricao sam bas sa njima u salonu oko tog "sertifikata o saobraznosti" ili COC obrasca kako ga zovu jos, na kome stoje samo 16' felne za LUNA model, nisu pominjali homologaciju. Bas mi je pokazivao taj COC obrazac od neke Corolle koja je bila u salonu i cekala vlasnika i ono stvarno pise samo za 16'....

A navodno na tojotinom sajtu stoji da oni izdaju razne potvrde i koja je njihova cena (tipa neka saglasnost za zatamnjivanje stakala, taj COC obrazac, i jos gomila nekih drugih), ali ne izdaju homologaciju. Doduse, mozda je ovo sto ja gledam samo nesto sto se naknadno uzima, a ta homologacija stize uz auto ko sto kazes, tako da se onda ja samo gubim bez razloga, ali naplasili su me tamo u salonu. :viber14:

U svakom slucaju dobar savet hvala puno, ja vec krenuo da ugovaram te 17' sa njima za letnje, a ove 16' sam hteo da iskoristim za zimske :), s obzirom na to kako stvari stoje, mozda ipak da sacekam da stigne auto i da vidim sa tim specifikacijama, pa onda to da resavam.

A mozda se i javi neko ko vec ima tu potvrdu ili obrazac sa podacima i sta pise na njemu, pa da jos malo rasvetlimo ovo pitanje. :)

Izmenjeno od Crni_Sine

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da ima je to komplikovano da na Lunu stavljaju felne sa Sol opreme odnosno 17 cola. Ja imam Sol, piše da ide sa felnom od 17,a trenutno vozim 16 felnu sa zimskom gumom. Kasko ne zanima koje gume imaš dok su u okviru dozvoljenih. Ja mogu, pa i ti, da stavim 18 cola što ide na Executive opremu i open nam ne mogu ništa. Moje mišljenje je da im se ne radi, mrzi ih.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Mislim da ima je to komplikovano da na Lunu stavljaju felne sa Sol opreme odnosno 17 cola. Ja imam Sol, piše da ide sa felnom od 17,a trenutno vozim 16 felnu sa zimskom gumom. Kasko ne zanima koje gume imaš dok su u okviru dozvoljenih. Ja mogu, pa i ti, da stavim 18 cola što ide na Executive opremu i open nam ne mogu ništa. Moje mišljenje je da im se ne radi, mrzi ih.

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

Pa da, moguce je da ih malo mrzi da rade te stvari, narocito za protect zastitu. Jos ako treba da izgube pola dana da to sve namazu, a tu im i nije neka zarada, a oni su jedini ovlasceni servis u Nisu koji ima na desetine hibridnih toyotinih taksi vozila koje servisira.

Ali dobro, da ne budem bas negativan, ipak su bili prijatni sve vreme kupovine, bar ovi iz prodaje, za servis cemo tek da vidimo. Viber_viber1.png

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke !

Slatko je to čekanje :) Vreme nikako da prodje :) 

Oko veličine točka, ja mislim da ti na tehničkom pregledu moraš da imaš onu dimenziju/colažu koja ti je na nalepnici na stubu.

Što se tiče kaska, vozim 34 godine, promenio sam i par automobila kupljenih novih (jedan sam kupio i pre manje od dve godine), i kasko nikada nisam imao privatno. Imam ga na službenim kolima i to samo zato jer su na lizing, pa mora zbog lizing firme. A  kada bh sabrao sve štete koje sam imao tokom prethodne 34 godine, a koje sam ja platio ( jer, neke su platili drugi, oni koji su bili krivi ), te je višestruko manje ( neuporedivo manje ) od ukupnog iznosa koji bih na ime premija osiguranja platio za 34 godine ( to ti je, otprilike, u zbiru vrednost jednog potpuno novog automobila, toliko bih "dao" osiguranju ).

Podeli ovaj post


Link to post

Cestiram na novom autu, jos samo da dodje :) 

Sto se tice dimenija felni kao sto su ovde neki pomenuli mozes i 18" da stavis kasko to i ne gleda. Bitno je da imas zimske ili letnje gume to gledaju. Ja sam uzeo wiener preko toyote i zadovoljan sam.

Sto se tice keramicke zastite, ja sam je dobio besplatno (kao poklon) ali mislim da je uradjeno traljavo i da nije ni naneseno kako treba. Proslo je vise od god ipo dana i mislim da se izgubilo to "sletanje vode" i lako odrzavanje. Ako odlucis da to radis, po pravilu auto se opere, osusi i nasese se zastita i to se susi par sati mislim da auto ne sme da se pere 1-2 dana.

Sa keramickom zastitom dobijas lakse odrzavanje i malo se auto vise sija i to je to. Nema zastite od kamencica ili grebanje, sloj keramike je bas bas tanak.

Pre bih ti preporucio zastitnu foliju na haubu, prednji branik i farove. Moj branik vec ima 10ak udaraca od kamencica neke je cak i farba skinuta.

A ako bas zelis keramicki zastitu to mozes i sam da uradis nikakva pamet, imas na YT koliko hoces primera kako se to radi, sto bi rekli ne mozes da uprskas :D

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke za mašinu i boju!
Evo šta piše u mom dokumentu pošto je reč o istom autu - osim pomenute razlike u boji :(eb4039dcafda11308ad8f39a674f0c8c.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Znači po ovome čak i ja kršim kasko jer sada imam čelične felne 16x6.5j et38.5 umesto alu 16x7j et40 - zna li neko?
U dokumentu se uopšte ne pominju ostale moguće veličine točkova

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Da li se radi homologacija?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U uputstvu pise sledece.

Screenshot_2022-02-07-21-41-06-48_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f~2.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, znam za ove podatke, i šta je zaključak, hoće li zezati za kasko ili ne? Ili na servisu zbog garancije jer non stop svetli žuta lampica zbog nedostatka senzora? Apsolutno se ne razumem pa pitam. Inače pomenute felne su takođe od Corolla-e ali prethodni model i sedaju ko guza na nošu.
Crni - sorry što ti kvarim temu - svi učimo, verujem da ne smeta

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

kod mene su 16 cola gume, pumpam na 2.5 jer mi pise da je do 160 km/h 2.3 , a na160km/h 2.6 ...
Nije kao u ovoj tablici,ali je prethodni model pa mozda radi toga.
Uvijek pomislim da bi pri brzini od 150-160 bilo malo 2.3 , a nikad ne znaš kada će da te pogodi pesma da ga stisneš

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 13 sati , Pajser China said:

Ok, znam za ove podatke, i šta je zaključak, hoće li zezati za kasko ili ne? Ili na servisu zbog garancije jer non stop svetli žuta lampica zbog nedostatka senzora? Apsolutno se ne razumem pa pitam. Inače pomenute felne su takođe od Corolla-e ali prethodni model i sedaju ko guza na nošu.
Crni - sorry što ti kvarim temu - svi učimo, verujem da ne smeta

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Po meni, ako su dodatne felne iskazane u samoj fakturi za vozilo, a kasko se obračuna na bazi te fakture ( a ne na bazi cene takvog modela iz kataloga ), biće kasko osigurano vozilo sa takvom dodatnom opremom. 

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je malo nelogično, znači gubim kasko ako sam stavio čelične felne za zimske gume?

Vozilo npr. udario kamion na parkingu, uništeno, kakve to veze ima razlikom u dimenziji felne?

Ima li neko konkretnog iskustva da pretpostavljamo šta bi bilo kad bi bilo?

Pa i Toyota oficijelni prodavac regularno prodaje felne koje su čelične a ne onakve kakve pišu u dokumentu vozila (aluminijumske) pa se razlikuju ET i J jer mora (razlika alu i čelična) - nisu mi ništa nagovestili kada sam se raspitivao za cenu jer oni i danas prodaju te "zimske" pakete.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, ne radi se o tome. Već, ako bi ti neko npr ukrao kasko osigurano vozilo, a pri zaključenja ugovora o osiguranju suma osiguranja i premija bila odredjena prema kataloškoj ceni vozila (a ne prema nekoj većoj, stvarno plaćenoj ceni, u koju su ušle neke skuplje felne ili neka druga dodatna oprema ), tada bi ti osiguravač kalkulaciju iznosa obeštećenja zbog kradje vozila radio prema kataloškoj ceni, a ne prema stvarno plaćenoj ceni. Samo kao primer.

Podeli ovaj post


Link to post

Jasno - mnogo ti hvala!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Uvijek mozes traziti da u kasko policu upisu dodatnu opremu koja nije navedena u katalogu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 22 minuta, LAV-LAV said:

Uvijek mozes traziti da u kasko policu upisu dodatnu opremu koja nije navedena u katalogu.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

To bi mozda bilo najsigurnije.

Ako se felne ne navode u dodatnoj opremi prilikom obracuna osiguranja, a premija osiguranja nije obracunata na katalosku cenu kao sto kaze "biciklista", onda zapravo ispada da tih felni nema nigde, izuzev u uputstvu.... Onda bi najsigurnije bilo da se to nekako provuce kroz taj obracun za kasko kao dodatna oprema, jer ovako mi se cini, da osiguravajuca kuca u slucaju ne daj boze neke velike stete, uvek moze da trazi dlaku u jajetu, samo da bi izvrdali da isplate ceo iznos, a oni imaju obicaj to da rade kad su velike pare u pitanju.

Mozda postoji jos i mogucnost da se vide podaci u homologaciji (nisam bas ni siguran sta sve sadrzi taj dokument) jer u COC obrascu koji su mi pokazivali u salonu za paket luna stoji samo ono sto je "Pajser China" postovao na slici. Ali oni iz toyote navodno ne izdaju tu homologaciju, evo sta stoji na njihovom sajtu (pod uslovom da je sajt azuran):

"Toyota Srbija, kao ovlašćeni predstavnik proizvođača vozila marke Toyota na teritoriji Srbije, u mogućnosti je da, posredstvom ovlašćenih Toyota partnera, na zahtev stranke, izda sledeće potvrde i saglasnosti:
• Sertifikat o saobraznosti (COC) ili Potvrdu o tehničkim karakteristikama
• Saglasnost za prepravku vozila
• Ostale potvrde, koje ne uključuju ustupanje homologacije"

Mozda u homologaciji stoji sve pobrojano za felne, kao sto pise u uputsvu u tom slucaju osiguranje mora da pokrije onda sve ono sto je proizodjac propisao....

Na kraju krajeva, ipak je sve navedeno u uputstvu, ako nema nigde drugde. Ja cu definitivno probati da to nekako ubacim kao dodatnu opremu kad budem radio osiguranje :)

To cu naravno sve da resim za otprilike sto godina, kad mi isporuce auto u julu. X))

Podeli ovaj post


Link to post

Ma ne sekiraj se za to. Kad dobijes auto i racun, dobiti ces i homologaciju koja se radi prilikom uvoza.

Na teh reci da slucajno ne zaborave upisati sve u saobraćajnu (zna se desiti da ne upišu).

Ovo s felnama, da slucajno razbijes felnu na trotoar , osiguranje ce to platiti bez ikakvog natezanja, budi bez brige.
Kad je velika steta, onda se priča bitno mijenja,ali i tada budi bez brige jer kasko danas služi svrsi.

Auto u prvoj godini ima najvisu vrijednost,sve kasnije kataloški pada vrijednost vozila. Zaboravi onaj iznos na računu,ali prije svega se opusti i ne zabrinjavaj se time.
S kaskom mirnije spavaš jer svaka glupost na tom autu košta kao da je od zlata tako da je kasko pametna odluka ako nisi hazarder



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U Toyota kasko osiguranju garantuju full odštetu (npr. krađa) u roku od 3 godine ali za cenu po kojoj smo kupili. To me je i opredelilo da uzmem njihovo.
Znači, ćape mi auto, vratiće mi 17390 eur kolika je bila akcijska cena kada sam uzeo.
Sada vidim nema tih akcija (nova trenutna cena je 21390eur - sada je Luna najjeftiniji paket) niti beskamatnog finansija na 48 ili 60 rata...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , Pajser China said:

U Toyota kasko osiguranju garantuju full odštetu (npr. krađa) u roku od 3 godine ali za cenu po kojoj smo kupili. To me je i opredelilo da uzmem njihovo.
Znači, ćape mi auto, vratiće mi 17390 eur kolika je bila akcijska cena kada sam uzeo.
Sada vidim nema tih akcija (nova trenutna cena je 21390eur - sada je Luna najjeftiniji paket) niti beskamatnog finansija na 48 ili 60 rata...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Koje je to kasko osiguranje, mislim preko koga?

Podeli ovaj post


Link to post

×