Jump to content
Crni_Sine

Corolla SE 1.5 Luna

Recommended Posts

Wiener Städtische ali je sve vezano sa Toyota - zovem njih za sve

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Za ovo se raspitaš baš u Toyoti. Imaju te akcije u suradnji s nekim osiguranjem. Odlična stvar,a uvijek bude neko ozbiljno osiguranje,nije zezancija

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 14 sati , Pajser China said:

U Toyota kasko osiguranju garantuju full odštetu (npr. krađa) u roku od 3 godine ali za cenu po kojoj smo kupili. To me je i opredelilo da uzmem njihovo.
Znači, ćape mi auto, vratiće mi 17390 eur kolika je bila akcijska cena kada sam uzeo.
Sada vidim nema tih akcija (nova trenutna cena je 21390eur - sada je Luna najjeftiniji paket) niti beskamatnog finansija na 48 ili 60 rata...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Nisam cuo da ima ta opcija, znam da ako se desi u prvoj godini dobija se iznos koliko je placen po fakturu. A ako se desi posle onda se obracun vrsi po katalogu , starosti vozila i zapremini motora i umanji za ucesce u steti.

Ako si dobio takav kasko ona to je bas dobra ponuda.

Ovde su uslovi kasko osiguranja.
https://we.tl/t-LKfXe8KNPJ

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ga insert iz ugovora - ispalo je za nijansu skuplje od drugih kuća ali jedino Toyota premium + je nudila ovo557d3d9348281da7e16f9cf7619a6ad9.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , Pajser China said:

Evo ga insert iz ugovora - ispalo je za nijansu skuplje od drugih kuća ali jedino Toyota premium + je nudila ovo557d3d9348281da7e16f9cf7619a6ad9.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Pa to je super, nema bolje ponude. Regularno bi bilo neko umanjenje za 3 god od oko 72% vrednosti.

Podeli ovaj post


Link to post

Malo "džukački" opšti uslovi, čini mi se.

Ako pogledaš čl. 45, tabelu, pri obračunu visine premije koja se plaća za osiguranje, kao osnovicu za vozila starosti. primera radi, 3-4 godine, uzimaju 87% od novonabavne vrednosti.

Ali, u smislu čl. 30, u slučaju naknade totalne štete, pod uslovom da se obeštećenje isplaćuje Toyota dileru u cilju kupovine novog vozila, za vozilo starosti 3-4 godine, će biti priznato 62% novonabavne vrednosti.

Podeli ovaj post


Link to post

Verujem da je kod svih isto ili slicno.

Meni su iz wienera rekli da wiener/toyota daju bolje uslove za vrednost auta kako godine prolaze za 5-7% od drugih ali nisam proveravao.

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo svima!

Nema me neko vreme, ali tu sam, citam tudje postove "u ilegali" i cekam dolazak mahine.... :)

Pre nekih mesecak dana, svratio u toyotin salon ovde, pozvali me da vidim corollu od drugog kupca, bio je neki dogovor da odem do njih da je vidim posto sam se lomio oko boje, a ta u salonu sto je stigla bile je iste boje kao moja dolazeca - crvena. Da skratim pricu, otisao tamo, bilo kao predvece nit dan nit noc, po salonu upaljena neka svetla, gledam onaj auto, nijansa je bila ok, ali obrada mi se ucini kao mnogo losa sve nesto brazdasto, tu se malo smorim, rekoh sta je bre ovo, je...ala me crvena boja...

I skoro pricam sa kolegom, i on ce meni "a pa to ti je narandzina kora", prvi put u zivotu cujem... Kao na novijim autima koji se proizvode u zadnje vreme, a i pre, ima tih neravnina kao zbog laka, nacina nanosenja istog i boje i sta sve ne, i onda pocnem kao neki ludak da zagledam auta na ulici, kad ono stvarno ima tih kao "reljefastih neravnina", u zavisnosti od auta u vecoj ili manjoj meri... Kontam da to ne bih ni primetio da je auto bio napolju na suncu, al brate, bas se videlo....

Moje pitanje je, ima li iko predstavu o cemu pricam, i jel primetio neko to na svom vozilu? :)))))

Ako se bude mnogo primecivalo kao moze da se polira da nema toga, ali ne bih sad drao lak sa novog auta.....

Znam da ce neko reci da sam pi...ajzla, ali sta cu, jace je od mene, kad vec ne mogu da vozim kolca, onda mogu da razmisljam o istim :D

Evo i prigodne slicice sa neta, da steknete utisak o cemu pricam:

Orange-Peel-vs-Smooth.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Taj u salonu je možda i udaren na kamionu pa šprican naknadno.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 minut, LAV-LAV said:

Taj u salonu je možda i udaren na kamionu pa šprican naknadno.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

I to li rade?

Ajd mi jos samo kazi da prskaju boju preko boje, pa da ih polijem benzinom i kolektivno zapalim.

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Crni_Sine said:

Zdravo svima!

Nema me neko vreme, ali tu sam, citam tudje postove "u ilegali" i cekam dolazak mahine.... :)

Pre nekih mesecak dana, svratio u toyotin salon ovde, pozvali me da vidim corollu od drugog kupca, bio je neki dogovor da odem do njih da je vidim posto sam se lomio oko boje, a ta u salonu sto je stigla bile je iste boje kao moja dolazeca - crvena. Da skratim pricu, otisao tamo, bilo kao predvece nit dan nit noc, po salonu upaljena neka svetla, gledam onaj auto, nijansa je bila ok, ali obrada mi se ucini kao mnogo losa sve nesto brazdasto, tu se malo smorim, rekoh sta je bre ovo, je...ala me crvena boja...

I skoro pricam sa kolegom, i on ce meni "a pa to ti je narandzina kora", prvi put u zivotu cujem... Kao na novijim autima koji se proizvode u zadnje vreme, a i pre, ima tih neravnina kao zbog laka, nacina nanosenja istog i boje i sta sve ne, i onda pocnem kao neki ludak da zagledam auta na ulici, kad ono stvarno ima tih kao "reljefastih neravnina", u zavisnosti od auta u vecoj ili manjoj meri... Kontam da to ne bih ni primetio da je auto bio napolju na suncu, al brate, bas se videlo....

Moje pitanje je, ima li iko predstavu o cemu pricam, i jel primetio neko to na svom vozilu? :)))))

Ako se bude mnogo primecivalo kao moze da se polira da nema toga, ali ne bih sad drao lak sa novog auta.....

Znam da ce neko reci da sam pi...ajzla, ali sta cu, jace je od mene, kad vec ne mogu da vozim kolca, onda mogu da razmisljam o istim :D

Evo i prigodne slicice sa neta, da steknete utisak o cemu pricam:

Orange-Peel-vs-Smooth.jpg

Čitao sam pritužbe na taj problem ( "kora pomorandže" ) za potpuno nova kola. Da zna da se desi. I nema veze sa brendom.

Baš ću da pitam mog farbara, ako se setim. Ja kupio novu Hondu i otišao do njega, on počeo da je gleda odmah je našao par falinki sa farbanjem i lakiranjem. Šta ti je profesionalna deformacija. Što je najgore, u pravu je 100%. Na prednjoj haubi imam dve sitne "greške", a i nešto na desnom B stubu. A kola bila nova :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
I to li rade?
Ajd mi jos samo kazi da prskaju boju preko boje, pa da ih polijem benzinom i kolektivno zapalim.
Redovno se događa da se isporuči vozilo koje je prethodno imalo šminkanje radi takvih stvari. Mislio sam da znaš da se to događa.

Znam dosta takvih slučajeva, zadnji je bio isporuka novog auta autolakireru koji je u roku odmah vidio fuš unutar vrata i znao je šta su napravili... a najveća fora je u tome što je rekao prodavaču da im slučajno ne bi palo na pamet da mu pokušaju uvaliti razbijen auto... i baš ga njemu pokušali uvaliti (
moj kolega kupovao Nissan)



On je to elegantno riješio...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Zdravo svima!
Nema me neko vreme, ali tu sam, citam tudje postove "u ilegali" i cekam dolazak mahine....
Pre nekih mesecak dana, svratio u toyotin salon ovde, pozvali me da vidim corollu od drugog kupca, bio je neki dogovor da odem do njih da je vidim posto sam se lomio oko boje, a ta u salonu sto je stigla bile je iste boje kao moja dolazeca - crvena. Da skratim pricu, otisao tamo, bilo kao predvece nit dan nit noc, po salonu upaljena neka svetla, gledam onaj auto, nijansa je bila ok, ali obrada mi se ucini kao mnogo losa sve nesto brazdasto, tu se malo smorim, rekoh sta je bre ovo, je...ala me crvena boja...
I skoro pricam sa kolegom, i on ce meni "a pa to ti je narandzina kora", prvi put u zivotu cujem... Kao na novijim autima koji se proizvode u zadnje vreme, a i pre, ima tih neravnina kao zbog laka, nacina nanosenja istog i boje i sta sve ne, i onda pocnem kao neki ludak da zagledam auta na ulici, kad ono stvarno ima tih kao "reljefastih neravnina", u zavisnosti od auta u vecoj ili manjoj meri... Kontam da to ne bih ni primetio da je auto bio napolju na suncu, al brate, bas se videlo....
Moje pitanje je, ima li iko predstavu o cemu pricam, i jel primetio neko to na svom vozilu? :)))))
Ako se bude mnogo primecivalo kao moze da se polira da nema toga, ali ne bih sad drao lak sa novog auta.....
Znam da ce neko reci da sam pi...ajzla, ali sta cu, jace je od mene, kad vec ne mogu da vozim kolca, onda mogu da razmisljam o istim :D
Evo i prigodne slicice sa neta, da steknete utisak o cemu pricam:
Orange-Peel-vs-Smooth.jpg.4f2494a905f978ce022c57d11dd05836.jpg
Narančina kora... čuo sam dva mišljenjao tome... kaže jedan lakirer da se sada tako šprica i da je taj "nabor" zapravo zaštita od UV zračenja...

kaže drugi da je to fuš i da tako ne smiie ispasti boja,da je to rezultat lošeg nanošenja i pripreme...

Ja iskreno ne znam ,ako netko zna više neka se javi

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 54 minuta, biciklista said:

Čitao sam pritužbe na taj problem ( "kora pomorandže" ) za potpuno nova kola. Da zna da se desi. I nema veze sa brendom.

Baš ću da pitam mog farbara, ako se setim. Ja kupio novu Hondu i otišao do njega, on počeo da je gleda odmah je našao par falinki sa farbanjem i lakiranjem. Šta ti je profesionalna deformacija. Što je najgore, u pravu je 100%. Na prednjoj haubi imam dve sitne "greške", a i nešto na desnom B stubu. A kola bila nova :)

 

Oprostio bih mu sve stubove, ali ovaj u salonu bese ceo "hrapav". Ajde da je negde, negde greskica, ali izgleda da su ga celog nacapali, namerno ili slucajno ne znam... Imam u komsiluku neke corolle, vidi se i na njima, ali znacajno manje, da ne zagledam kao blesav ne bih nikad primetio. Moram da priznam da yariss cross i CHR sto su bili tog dana u salonu, a i ovako sto ih vidjam, dosta bolje izgleda ta boja.

E sad dal oni fusare na corolli da bi ustedeli da bude jeftinija ili pak to namerno rade zbog bolje zastite ne'am pojma.

Imam utisak da na corolli namerno zakidaju na nekim materijalima, enterijeru i tako to, da bi spustili cenu pri tom zadrzavajuci kvalitet mototehnickog dela vozila...

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda dobro poliranje to moze da ispegla.

Meni je povrsina bas glatka.

Podeli ovaj post


Link to post
Mozda dobro poliranje to moze da ispegla.
Meni je povrsina bas glatka.
Ma razmisljam se ako i meni stigne tako "udesena", da je jednostavno i ne preuzimam, pa necu valjda sad krive drine da ispravljam na novom autu?
U svakom slucaju ne bih polirao, mozda samo onaj toyota protect da nacapam preko :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ma razmisljam se ako i meni stigne tako "udesena", da je jednostavno i ne preuzimam, pa necu valjda sad krive drine da ispravljam na novom autu?
U svakom slucaju ne bih polirao, mozda samo onaj toyota protect da nacapam preko Viber_viber1.png

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Ne zamaraj se s tim.
Sve ce biti u redu. Vjerojatno ces imati nešto drugo za reklamaciju obzirom da se zagledaš u detalje (takav sam i ja tako da te razumijem).
Uostalom , onaj tko kupujeToyotu znači da očekuje savršenstvo... a svašta će ti upasti u oči.
Auto kad je prljav, onda boja nema greške


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije ovo prava pomoranžina kora koju sam video danas na nekom audiju. Crne mat boje, sa ovim efektom izgleda ludilo. Ovo mi izgleda kao jeftina varijanta nekog budženja i nikako nije normalna za auto, pogotovo ne na celoj površini.
Možda je cela priča bespotrebna, možda stigne normalna boja - pre neki dan videh crvenu, to nema veze sa ovom glupom bojom: savršena je i glatka

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Crni_Sine said:

Ma razmisljam se ako i meni stigne tako "udesena", da je jednostavno i ne preuzimam, pa necu valjda sad krive drine da ispravljam na novom autu?
U svakom slucaju ne bih polirao, mozda samo onaj toyota protect da nacapam preko :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Slazem se. Ali nije nista novo da ljudi poliraju nova vozila iz salona.

Cekaj prvo da ti stignu pa ces videti stanje.

Podeli ovaj post


Link to post

Pitah danas mog farbara za "koru pomorandže" na potpuno novom vozilu. 

Kaže da se to dešava ako je pri farbanju boja suviše gusta. I da tu pravila nema, svakom brendu to zna da se desi. Poliranjem to može da se reši, ali, takvo poliranje mora biti dubinsko, da bi se neutralisale te silne neravnine i to skida dosta debeo sloj boje.

Podeli ovaj post


Link to post
On 14.5.2022. at 23:15, biciklista said:

Pitah danas mog farbara za "koru pomorandže" na potpuno novom vozilu. 

Kaže da se to dešava ako je pri farbanju boja suviše gusta. I da tu pravila nema, svakom brendu to zna da se desi. Poliranjem to može da se reši, ali, takvo poliranje mora biti dubinsko, da bi se neutralisale te silne neravnine i to skida dosta debeo sloj boje.

Hvala za info!

U sustini kako stvari stoje, ako dobro razumem tu pricu, maltene zavisi od "proizvodne serije", ili cak od primerka do primerka, koji je kako odradjen, negde ce biti ovako, negde onako....

Nadam se da cu da prodjem bolje nego onaj iz salona sto videh....

S druge strane, dobra vest je da ce izgleda isporuka biti u junu umesto u julu, tako mi bar javise skoro (nek im je na dusu ako me lazu), tako da pozitivna nervoza raste :)

Podeli ovaj post


Link to post

Opušteno, kao kod zubara :)
Danas videh jednu crvenu - ni traga od ovog tipa boje - lepa, glatka, sjajna!

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Crni_Sine said:

Hvala za info!

U sustini kako stvari stoje, ako dobro razumem tu pricu, maltene zavisi od "proizvodne serije", ili cak od primerka do primerka, koji je kako odradjen, negde ce biti ovako, negde onako....

Nadam se da cu da prodjem bolje nego onaj iz salona sto videh....

S druge strane, dobra vest je da ce izgleda isporuka biti u junu umesto u julu, tako mi bar javise skoro (nek im je na dusu ako me lazu), tako da pozitivna nervoza raste :)

Biće to OK. Videćeš. Razmišljaj pozitivno !

:)

 

Podeli ovaj post


Link to post
Opušteno, kao kod zubara Viber_viber1.png
Danas videh jednu crvenu - ni traga od ovog tipa boje - lepa, glatka, sjajna!

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока


Već je polirana ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala za info!
U sustini kako stvari stoje, ako dobro razumem tu pricu, maltene zavisi od "proizvodne serije", ili cak od primerka do primerka, koji je kako odradjen, negde ce biti ovako, negde onako....
Nadam se da cu da prodjem bolje nego onaj iz salona sto videh....
S druge strane, dobra vest je da ce izgleda isporuka biti u junu umesto u julu, tako mi bar javise skoro (nek im je na dusu ako me lazu), tako da pozitivna nervoza raste
Ne sekiraj se, do juna će kako stvari stoje i faliti boje za lakiranje tako da neće imati za rasipanje

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×