Jump to content
Crni_Sine

Corolla SE 1.5 Luna

Recommended Posts

Hvala hvala

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pade i prvi "peh"...

Poklon od kolega sa posla, ili komsije, nema drugi :viber29:

Neko me je potkacio nadugacko po sred celih vrata, sve do brave na drugim vratima.

Sreca u nesreci je sto nije zagrebana boja nego samo povrsinski, citam po netu da to moze nekim sredstvom za poliranje da se "zamaskira". Pominju cak i WD40 da se naprska, pretpostavljam da radi tako sto "otopi" lak, pa se popune neravnine, mada to ne bih riskirao, zvuci mi cudno...

Da li bi trebalo da odem do servisa za ovako nesto, uopste ne znam kakva je praksa...

Na slikama se mozda i ne vidi bas dobro, blaga je neravnina, vidi se bolje kad se zumira malo.IMG_20230212_184333.thumb.jpg.aef254f40bfe23c233d0b14dada8aaaa.jpg

IMG_20230212_184422.thumb.jpg.6dd4aeaa92dcb9f6bfac0e5ce235c5dd.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

To mi liči kao da je netko prošao s nekakvom torbom i to namjerno primjenjujući silu prema autu

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Steta:mellow:

Lepa boja, nov auto, a neki pametnjakovic se vec nasao. Meni takodje lici da je neko prolazio pored i kao da je neku torbu prislonio i vukao.

Ima sredstvo za ogrebotine, pogotovo te povrsinske,

Ja sam ranije koristio i meni se super pokazao Scratch Doctor 

Podeli ovaj post


Link to post

To moze naravno biti i ona čvrsta jutena vrećica iz Lidla sa onim oštrim rubovima.
Ovo za Scratch doctor... mislim da je davno prije bila reklama za taj proizvod na nekom Top shopu ili tako nekako.
Izgledalo je nestvarno , ako je to to?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , LAV-LAV said:

To moze naravno biti i ona čvrsta jutena vrećica iz Lidla sa onim oštrim rubovima.
Ovo za Scratch doctor... mislim da je davno prije bila reklama za taj proizvod na nekom Top shopu ili tako nekako.
Izgledalo je nestvarno , ako je to to?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ne secam se reklame. Mene su zuljali na parkingu, pa sam pomislio hajde da probam. Ispalo je bolje nego sto sam mislio.

 Product_Image1_ScratchDoctor.png.61990837822717bfef2fe9ed17e21aa4.png

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno da je moj auto ne bih verovatno probao sa tim nekim preparatima iz Lidla i slicno. Verujem da ako uzmes sam da probas rucno da ispoliras taj deo samo da ce se videti neka razlika mozda i hologrami.

Ako imas kasno mozes da prijavis kao nazovi stetu ako budu hteli da prihvate ali opet ako je to poliranje tipa dvoje vrata 100 eur onda ti se ne isplati da aktiviras kasko.

Najbolje idi kod nekoga ko radi poliranje i pitaj koliko je da ti polira dvoje vrata, treba ti jedno slojno poliranje i to je to, kao novo :) 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 7 sati , markols said:

Iskreno da je moj auto ne bih verovatno probao sa tim nekim preparatima iz Lidla i slicno. Verujem da ako uzmes sam da probas rucno da ispoliras taj deo samo da ce se videti neka razlika mozda i hologrami.

Ako imas kasno mozes da prijavis kao nazovi stetu ako budu hteli da prihvate ali opet ako je to poliranje tipa dvoje vrata 100 eur onda ti se ne isplati da aktiviras kasko.

Najbolje idi kod nekoga ko radi poliranje i pitaj koliko je da ti polira dvoje vrata, treba ti jedno slojno poliranje i to je to, kao novo :) 

Hm... Jeste da me malo plasi da namackam ta neka sredstva, i da onda umesto ogrebotine, dobijem ceo novi sloj razmazane boje, ali na kraju krajeva, ako probam i ne uspem sam uvek mogu na kraju na to poliranje.... :))))

 

pre 7 sati , NBG corolla said:

Ne secam se reklame. Mene su zuljali na parkingu, pa sam pomislio hajde da probam. Ispalo je bolje nego sto sam mislio.

 Product_Image1_ScratchDoctor.png.61990837822717bfef2fe9ed17e21aa4.png

A gde si porucio ovo cudo? Online ili kupovina u nekoj radnj? Mogu mozda da ga bezobrazno isprobam na caletovom opelu, pa ako napravim nesto da probam i na toyoti...... :o

Podeli ovaj post


Link to post

Poslusajte savet starijeg coveka: sacekaj da ovo odlezi jedno 2 meseca pa ako ti i dalje bude smetalo onda tek preduzimaj neke mere

Podeli ovaj post


Link to post
Poslusajte savet starijeg coveka: sacekaj da ovo odlezi jedno 2 meseca pa ako ti i dalje bude smetalo onda tek preduzimaj neke mere
Baš tako
Kad bih svaku tačkicu specijalno tretirao, ode koža na štap.
Imam za ovih godinu i po milion ogrebotina, udaraca od vrata po parkinzima. Na mnogima nije ni moglo da se polira jer je osim laka skinut i sloj boje. E tu sam onim "lakom za nokte" u Toyota boji malo zamazao i ispolirao - šisto baš da ne bode oči
Viša sila

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
pre 17 sati , Crni_Sine said:

Hm... Jeste da me malo plasi da namackam ta neka sredstva, i da onda umesto ogrebotine, dobijem ceo novi sloj razmazane boje, ali na kraju krajeva, ako probam i ne uspem sam uvek mogu na kraju na to poliranje.... :))))

 

A gde si porucio ovo cudo? Online ili kupovina u nekoj radnj? Mogu mozda da ga bezobrazno isprobam na caletovom opelu, pa ako napravim nesto da probam i na toyoti...... :o

Taj sa slike sam kupio bratu

Ja sam koristio jedan drugi, ako mozes da ga nabavis nije los uopste. Na slikama je taj proizvod, sa slikama pre i posle tretmana. Oba sam kupio napolju,a li mozda vredi malo googlati i videti da li mogu da se nadju.

 

1111.jpg

2222.jpg

3333.jpg

4444.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na savetima, cisto da javim da nista nisam preduzimao oko ogrebotine, narocito iz razloga sto sam dobio jos jednu novu paralelno ispod postojece...... :(

Komsija iz zgrade koji parkira ispred mene (nissan qashqai) je isto prosao, po sred vrata, tako da umesto da resavamo ogrebotine, odlucili smo da postavimo video nadzor, sazvali skupstinu stanara i to se sad resava, kamere unutra i vani gde je parking. Sreca pa je izvodljivo da se kamera postavi i vidi ceo parking, posto je samo za nekoliko vozila iz zgrade.

Nevezano za probleme, rekoh taman kratki update posle otprilike pola godine voznje?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Zabrljao sam prilikom pisanja prethodnog posta, to nije trebalo da bude pitanje a zakasnio sam sa editom, tako da evo nastavak:

- auto ide kao zmaj :)

- preso sam oko 4000km, prosecna potrosnja za taj period, prema analitici, 6.8. Uzmite u obzir da od kako je zima dosla i postavio zimske gume, nisam isao na duza putovanja, uglavnom suva gradska voznja i posto sam se opustio malo, vozim kao sivonja, tako da mi je prosli mesec ciste gradske voznje, potrosnja cak 9l, dok je letos kad sam vozio prestravljen (citaj: onako kako bi trebalo da se vozi) na istoj relaciji po gradu  u mesecu kad nisam izlazio na duza putovanja, potrosnja bila oko 6.5l. Naravoucenije - ne budite ja.

- Jeste li videli da LUNA paket sad kosta skoro 26.000 E? To je van svake pameti.....

 

@cdyane Vezano za onaj problem sa kisom na bocnim staklima, uzeo sam taj kao neki rain protect sto si ti koristio, bas je kao sa tvoje slike na postu - skupljaju se kapljice. Ali ipak, to mi je mnogo bolja varijanta nego kad imam reku na prozoru, a i teze se hvata voda nakon sto spustim prozor i "ocistim ga", tako da je u sustini to pomoglo. Hvala!!! :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
Zabrljao sam prilikom pisanja prethodnog posta, to nije trebalo da bude pitanje a zakasnio sam sa editom, tako da evo nastavak:
- auto ide kao zmaj
- preso sam oko 4000km, prosecna potrosnja za taj period, prema analitici, 6.8. Uzmite u obzir da od kako je zima dosla i postavio zimske gume, nisam isao na duza putovanja, uglavnom suva gradska voznja i posto sam se opustio malo, vozim kao sivonja, tako da mi je prosli mesec ciste gradske voznje, potrosnja cak 9l, dok je letos kad sam vozio prestravljen (citaj: onako kako bi trebalo da se vozi) na istoj relaciji po gradu  u mesecu kad nisam izlazio na duza putovanja, potrosnja bila oko 6.5l. Naravoucenije - ne budite ja.
- Jeste li videli da LUNA paket sad kosta skoro 26.000 E? To je van svake pameti.....
 
[mention=5110]cdyane[/mention] Vezano za onaj problem sa kisom na bocnim staklima, uzeo sam taj kao neki rain protect sto si ti koristio, bas je kao sa tvoje slike na postu - skupljaju se kapljice. Ali ipak, to mi je mnogo bolja varijanta nego kad imam reku na prozoru, a i teze se hvata voda nakon sto spustim prozor i "ocistim ga", tako da je u sustini to pomoglo. Hvala!!!
 
Ma nema na cemu. Ja sam sad ovo stavio, ovo se stavlja na staklo gde vidis retrovizora:
https://a.aliexpress.com/_mNZH4jk
A ovo na staklo od retrovizora:
https://a.aliexpress.com/_mLlrCT8

Nije da ne radi mada videcemo kolko izdrzi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ga bas od pre nekih 15ak minuta, bio par dana na planini nagore nadole i sad ga oprao radi odrzavanja cisto. Evo o cemu pricam. Ovako lose ne izgleda. Nisam ga jos po neku kisurinu vozio sa ovim, mozda jesam al ne pamtim.

29a8dcaf4b46317c6409334baaeaa24d.jpgf4b405562995ab79bbbe7a3cac611b40.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 17. 2. 2023. at 11:41, Crni_Sine said:

Jeste li videli da LUNA paket sad kosta skoro 26.000 E? To je van svake pameti.....

Možeš da vidiš na dilerskim oglasima Toyote na sajtu "Polovni automobili" da nova salonska Corolla Luna košta 21.990 (nemetalik boja) i 22.490 (metalik boja).

Podeli ovaj post


Link to post
Možeš da vidiš na dilerskim oglasima Toyote na sajtu "Polovni automobili" da nova salonska Corolla Luna košta 21.990 (nemetalik boja) i 22.490 (metalik boja).

Ovo je sa sajta toyote cenovnik. Ili je neazuran toyotin sajt, ili sajt polovni automobili....  

Kad sam pazario auto prosle godine, cena mi se poklapala sa zvanicnom, mada ne mora da znaci da je to i sada slucaj.

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

71702b98b58b2e717552560c631e2446.jpg

Podeli ovaj post


Link to post
On 15. 3. 2023. at 10:23, biciklista said:

Možeš da vidiš na dilerskim oglasima Toyote na sajtu "Polovni automobili" da nova salonska Corolla Luna košta 21.990 (nemetalik boja) i 22.490 (metalik boja).

Ovo su cene za modele koje su vec poruceni. Cene na sajtu su aktuelna ponuda. Kako bih rekao - videli izgleda da ima budala

Podeli ovaj post


Link to post

Pisao sam skoro o ogrebotinama, pa reko da podelim i sledece:

Selio se komsija skoro, bese neka kisa i sa terase sa zgrade mu sklizne neka tepih-staza od dva metra natopljena vodom teska ko tuc... (one stare debele staze, sto prakticno ne mogu da se saviju, a sa donje strane imaju neki tvrdi grubi materijal, da ne kazem smirglu....)

To se prostre preko auta pa sklizne nadole, i odsmirgla mi skoro pola krova, bocni stub, dobar deo gepeka, zadnja vrata....... a ja bio u autu, samo sto sam krenuo da se isparkiravam.

Naravno iako sam prethodne ogrebotine iskulirao, ovo je bilo katastrofa, nije jedna linija nego citava povrsina, izgledalo je uzasno.

Sve u svemu, otisao u servis, oni kao da probaju da vide sta mogu da urade, mozda da se ispolira, naravno javljaju mi se u toku dana sa resenjem da sve sve prefarba ispocetka, jer oni drugacije da rese ne mogu. Znaci farbanje krova, gepeka, vrata, zadnje bocne strane.... Rekoh ljudi vi niste normalni, pa necu ispocetka pola novog auto da farbam. Sreca  nesreci je sto nigde nije skinulo boju, uglavnom je odsmirglan lak pa je izgledalo haoticno, izuzev na krovu gde je bilo malo muski, posto ga je tu sastrugalo kako je klizao nadole celom duzinom.

 

Kolega mi preporuci neki servis koji se bavi cicenjem, odrzavanjem, stavljaju one keramicke zastite, poliraju. Ostavih kola, ispolirase sve, cak i ovo od ranije sto je bilo, ukupni trosak 50 evra. Mazali su neka cuda, nisam ni pitao sta, dobro su odradili posao, ostecenja su se jedva videla u garazi kod njih pod reflektorima, napolju na dnevnoj svetlosti je skoro neprimetno. Cak i boja deluje svuda jednobrazno, ocekivao sam da ce se mozda primetiti neka razlika zbog poliranja ostecenih delova.

Razmatram ponovo stavljanje tog "keramickog" premaza, da sam ga odma odradio, sad mi ne bi gulili lak poliranjem, i imao bih dodatni sloj do boje... Ne'am pojma....

 

Mislim smesno, tepih izgrebao kola, k'o na americkom filmu......

Podeli ovaj post


Link to post

Sad nakon poliranja obavezno stavi keramiku jer je sloj ocito deblji i to bezbojnog skinut...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Pisao sam skoro o ogrebotinama, pa reko da podelim i sledece:
Selio se komsija skoro, bese neka kisa i sa terase sa zgrade mu sklizne neka tepih-staza od dva metra natopljena vodom teska ko tuc... (one stare debele staze, sto prakticno ne mogu da se saviju, a sa donje strane imaju neki tvrdi grubi materijal, da ne kazem smirglu....)
To se prostre preko auta pa sklizne nadole, i odsmirgla mi skoro pola krova, bocni stub, dobar deo gepeka, zadnja vrata....... a ja bio u autu, samo sto sam krenuo da se isparkiravam.
Naravno iako sam prethodne ogrebotine iskulirao, ovo je bilo katastrofa, nije jedna linija nego citava povrsina, izgledalo je uzasno.
Sve u svemu, otisao u servis, oni kao da probaju da vide sta mogu da urade, mozda da se ispolira, naravno javljaju mi se u toku dana sa resenjem da sve sve prefarba ispocetka, jer oni drugacije da rese ne mogu. Znaci farbanje krova, gepeka, vrata, zadnje bocne strane.... Rekoh ljudi vi niste normalni, pa necu ispocetka pola novog auto da farbam. Sreca  nesreci je sto nigde nije skinulo boju, uglavnom je odsmirglan lak pa je izgledalo haoticno, izuzev na krovu gde je bilo malo muski, posto ga je tu sastrugalo kako je klizao nadole celom duzinom.
 
Kolega mi preporuci neki servis koji se bavi cicenjem, odrzavanjem, stavljaju one keramicke zastite, poliraju. Ostavih kola, ispolirase sve, cak i ovo od ranije sto je bilo, ukupni trosak 50 evra. Mazali su neka cuda, nisam ni pitao sta, dobro su odradili posao, ostecenja su se jedva videla u garazi kod njih pod reflektorima, napolju na dnevnoj svetlosti je skoro neprimetno. Cak i boja deluje svuda jednobrazno, ocekivao sam da ce se mozda primetiti neka razlika zbog poliranja ostecenih delova.
Razmatram ponovo stavljanje tog "keramickog" premaza, da sam ga odma odradio, sad mi ne bi gulili lak poliranjem, i imao bih dodatni sloj do boje... Ne'am pojma....
 
Mislim smesno, tepih izgrebao kola, k'o na americkom filmu......
Kako si to riješio s komšijom? Još je živ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 22 sati , cdyane said:

Sad nakon poliranja obavezno stavi keramiku jer je sloj ocito deblji i to bezbojnog skinut...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Ja sam narucio nesto za kucnu upotrebu, keramicki premaz, pa kad ga isprobam ostavljam utiske

Podeli ovaj post


Link to post
Kako si to riješio s komšijom? Još je živ?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Pustio sam zenu na njega. Oci 'tede da mu izvadi, lakse bi mu bilo da su ga tukli :)

Dao je tih 50 evrica, ako nista.....

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ja sam narucio nesto za kucnu upotrebu, keramicki premaz, pa kad ga isprobam ostavljam utiske
Ali prvo ga dekontaminiraj bar hemijski inace dzaba si krecio. Jer na laku se stvara prljavstina koju mislis da si je uklonio sa pranjem medjutim zapravo nisi. Zato pre poliranja recimo se radi prvo hemijska dekontaminacija pa zatim fizicka sa glinom(claying bar process) da moze zastita lepo da se sujedini sa lakom i da sto duze traje.
Ja pre svaku zastitu radim hemijsku dekontaminaciju. Sad za Toyotu koristom Fusso iz Soft 99 vosak koji kao traje i do 12 meseci.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 17 sati , cdyane said:

Ali prvo ga dekontaminiraj bar hemijski inace dzaba si krecio. Jer na laku se stvara prljavstina koju mislis da si je uklonio sa pranjem medjutim zapravo nisi. Zato pre poliranja recimo se radi prvo hemijska dekontaminacija pa zatim fizicka sa glinom(claying bar process) da moze zastita lepo da se sujedini sa lakom i da sto duze traje.
Ja pre svaku zastitu radim hemijsku dekontaminaciju. Sad za Toyotu koristom Fusso iz Soft 99 vosak koji kao traje i do 12 meseci.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala sto si mi rekao.

Imas li neki link za ceo proces kako se radi?

Ja sam mislio raditi stakla i probati na vratima.

Podeli ovaj post


Link to post

×