Jump to content
Crni_Sine

Corolla SE 1.5 Luna

Recommended Posts

Imam, evo ga negde od 3:35 pocinje proces.



Dakle prvo operes auto lepo ono maksimalno sve da se skine prljavstina, posle uzmes sredstvo za dekontaminaciju, saljem ti na kraju tipa sto i kako, naprskas celog auta sa time dakle sve sto je lakirano i treba da se zastiti i ostavis ga tipa 5-10-15 minuta koliko pise na boci i vidis kako pocinju da se ljiljakove tacke pojavljuju. E to su te cestice koje ostanu na laku.

E sa ovime uklanjas recimo 80% prljavastina sto je dovoljno za zastitu, imas i sa glinom ali to se ne preporucuje jer je to ako se ceo auto polira, jer i nastanu tad jos neke mikroogrebotine koje se viseslojnim poliranjem uklone.

Dakle samo hemijska dekontaminacija, operes nakon toga sa vodom jos jednom auto i posle nanesi sredstvo.

Mozes recimo sa sredstvo za felne(ph neutralno) recimo ovo:
https://carbox.mk/product/extreme-chistac-na-felni-potpoln-efekt-sonax-230200/

Dakle ne Sonax Beast, to je bas agresivno, ili jos bolje neki namenski zovu se Fallout remover.

http://carwash.mk/Sidero

Koristio sam ono Sonaxovo, onako je a i Sidero to je namenski za lak i bilo je odlicno. Opet cu ici sa time samo cekam da se malo vreme sredi da mogu i da ga odmah izvoskiram.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , cdyane said:

Imam, evo ga negde od 3:35 pocinje proces.
 

 


Dakle prvo operes auto lepo ono maksimalno sve da se skine prljavstina, posle uzmes sredstvo za dekontaminaciju, saljem ti na kraju tipa sto i kako, naprskas celog auta sa time dakle sve sto je lakirano i treba da se zastiti i ostavis ga tipa 5-10-15 minuta koliko pise na boci i vidis kako pocinju da se ljiljakove tacke pojavljuju. E to su te cestice koje ostanu na laku.

E sa ovime uklanjas recimo 80% prljavastina sto je dovoljno za zastitu, imas i sa glinom ali to se ne preporucuje jer je to ako se ceo auto polira, jer i nastanu tad jos neke mikroogrebotine koje se viseslojnim poliranjem uklone.

Dakle samo hemijska dekontaminacija, operes nakon toga sa vodom jos jednom auto i posle nanesi sredstvo.

Mozes recimo sa sredstvo za felne(ph neutralno) recimo ovo:
https://carbox.mk/product/extreme-chistac-na-felni-potpoln-efekt-sonax-230200/

Dakle ne Sonax Beast, to je bas agresivno, ili jos bolje neki namenski zovu se Fallout remover.

http://carwash.mk/Sidero

Koristio sam ono Sonaxovo, onako je a i Sidero to je namenski za lak i bilo je odlicno. Opet cu ici sa time samo cekam da se malo vreme sredi da mogu i da ga odmah izvoskiram.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

 

Svaka cast, hvala ti  ;)

Cekam da mi dodje naruceno pa cu ga isprobati 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nema na cemu, samo nek bude kako treba. Koje si sredstvo porucio?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 21. 4. 2023. at 14:46, cdyane said:

Ma nema na cemu, samo nek bude kako treba. Koje si sredstvo porucio?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Za stakla alibaba, neki kinezi, pa cu da vidim na nekom cosku kako radi i koliko drzi. Javljam rezultate kad budem imao misljenje.

Za farbu, prepao si me sa ovom pripremom :rolleyes:

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nemas brige za stakla. Nema sta da se prepadas, naprskas sto je mozno vise na sve povrsine, sacekas 5-10 minuta dok ne pocne da menja boju tipa u ljiljakovu i isperes samo. Ja uzeo sad iz CarPro Perl, to je sredstvo razredi se za spoljasne nefarbane plastike, za gume i za enterijer, samo razredi se zavisi gde zelis da ga stavis. Mislim na sredstvo.

Da se vreme sredi jer malo malo pa kisa, od Sonaxa za felne ne Beast nego ono slabije za dekontaminaciju pa ide Fusso da se zastiti za sezonu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Danas zastitio auto i evo slike cisto da vidis sta kako se radi sa sredstvom za dekontaminaciju. Dakle naprskas celog auta, pocni sa krova, haube i gepeka jer su oni najvise na suncu posle na vrate. Ostavis 10ak ili 15 minuta da deluje sredstvo, ispiras auto i to je to. Crne tackice su te kontaminacije koje se ne vide i sluzi ovo sredstvo.
I da, sve ovo se radi gde nema sunce na hladan lak.


1db7d013157bd9361aa81721627d4a93.jpg19f56a8789a90a10946ffeb26302a38b.jpgd8a8a7054d458e5bf9c77980e451bea4.jpgee72d06b74d31c80aeab33d0312e98c0.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

E da, rekli mi moze i jos bolje Sonax Felgen Beast, em ima vise em kao je bolje tako da ako se odlucis mozes i sa time da pokusas.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moze bilo koji Iron remover proizvod. Pogledate Fx Protect ok je proizvod za cenu, koriste ih neki detaileri svakodnevno.

Podeli ovaj post


Link to post

Primetih ovih dana da mi nesto cudno "cvrci" dok radi klima. Prvo sam pomislio da je u pitanju radio, zato sto je bio utisan do kraja, i culo se kao kad nema stanice pa onaj zvuk frekvencije kada susti....

Ali kada ugasim klimu cvrcanje prestaje, tako da je sigurno do nje....  Definitivno idem do servisa, ali rekoh da pitam jel se desavalo nekom nesto slicno?

 

Auto vozim od jula prosle godine (2022), nema jos ni 10 000 predjenih km, ne verujem da je nuzno odraditi servis klime, po internetu razni saveti, jednom godisnje, za nove automobile u zavisnosti od predjenih kilometara............

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nije normalno to, meni radi evo vec 4 godina bez prestanka leto zima nema problema. Jes da sada imam vetrobrane ali klima radi skoro pa uvek. Ipak vidi do servisa, i da je nesto sredice se u garanciji je auto.
Meni recimo kad je klima upaljena al napolje par sekundi cvrci kao ali to je gumica od auspuha radi sitne vibracijez kad ne radi klima nema toga. Mozda je neka glupost takva.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Meni klima nema zvukova, hvala Bogu da nema jer mi je dosta drugih zvukova.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , cdyane said:

Nije normalno to, meni radi evo vec 4 godina bez prestanka leto zima nema problema. Jes da sada imam vetrobrane ali klima radi skoro pa uvek. Ipak vidi do servisa, i da je nesto sredice se u garanciji je auto.
Meni recimo kad je klima upaljena al napolje par sekundi cvrci kao ali to je gumica od auspuha radi sitne vibracijez kad ne radi klima nema toga. Mozda je neka glupost takva.

Zakazujem vec koliko sutra, danas sam se okasnio.

 

Kad smo vec kod klime, dajte neku "praksu" kako palite i gasite klimu, pa nek ostane i za "buduce narastaje".

Ja obicno nakon sto upalim auto, sacekam minut, nakon toga palim ventilaciju i nakon toga neposredno i klimu (A/C dugmence). Pre zavrsetka voznje ugasim prvo klimu, onda poradi malo ventilacija, vec kad parkiram gasim ventilaciju i onda auto.

To mi je bila neka praksa na prethodnom autu i nije bilo problema, mozda mi je nacin koriscenja i paljenja pogresan, pa sam sam napravio problem....

Izmenjeno od Crni_Sine

Podeli ovaj post


Link to post

Meni radi uvek, nema pravila. Kad se upali auto radi, kad se ugasi i ona se ugasi bez razlike dali je leto ili zima, samo se podesava gde da duva i na kojoj temperaturi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Zakazujem vec koliko sutra, danas sam se okasnio.
 
Kad smo vec kod klime, dajte neku "praksu" kako palite i gasite klimu, pa nek ostane i za "buduce narastaje".
Ja obicno nakon sto upalim auto, sacekam minut, nakon toga palim ventilaciju i nakon toga neposredno i klimu (A/C dugmence). Pre zavrsetka voznje ugasim prvo klimu, onda poradi malo ventilacija, vec kad parkiram gasim ventilaciju i onda auto.
To mi je bila neka praksa na prethodnom autu i nije bilo problema, mozda mi je nacin koriscenja i paljenja pogresan, pa sam sam napravio problem....
Ne radiš ništa pogrešno.
Nekada je bilo pametno (a mislim da je to tako i danas ako je mehanika kompresora ista) da se klima ne pali u vožnji na visokim obrtajima. Ja kad sam u vožnji prebacim u ler da padnu obrtaji i onda i palim i tako gasim klimu.
Pod visokim obrtajima klima (odnosno komponente u kompresoru) imaju veliko opterećenje.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Meni radi uvek, nema pravila. Kad se upali auto radi, kad se ugasi i ona se ugasi bez razlike dali je leto ili zima, samo se podesava gde da duva i na kojoj temperaturi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Puno ljudi radi isto što i ti,ali motor ima lakše paljenje ako se auto pali bez opterećenja ostalih potrošača (klima,svjetla itd.)
Isto tako, akumulator duže traje i lakše upali auto ako se auto pali bez potrošača.

E sad, kod tebe to pravilo pada u vodu jer imaš još uvijek dobar akumulator i sve radi kako treba tako da najbolje da ne mijenjaš način življenja

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene ista prica, paljenje bez opterecenja, iskljuceno sve sto moze da vuce struju. Ista prica sa gasenjem.

Ostala stara navika kad sam morao da pazim na alternator.;)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa i ja vozim auto 43 godina star pa ne smaram se oko alternatora i anlasera, remontovani ocisceni i to im je sto im je.
Inace verovatno ste u pravu ali dosta mi je sto pazim kad palim auto da se lampice prvo pogase pa i jos to da pazim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Pa i ja vozim auto 43 godina star pa ne smaram se oko alternatora i anlasera, remontovani ocisceni i to im je sto im je.
Inace verovatno ste u pravu ali dosta mi je sto pazim kad palim auto da se lampice prvo pogase pa i jos to da pazim.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Ovo s lampicama je meni dojadilo,ali trpim i šutim

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 8. 5. 2023. at 17:21, Crni_Sine said:

Primetih ovih dana da mi nesto cudno "cvrci" dok radi klima. Prvo sam pomislio da je u pitanju radio, zato sto je bio utisan do kraja, i culo se kao kad nema stanice pa onaj zvuk frekvencije kada susti....

Ali kada ugasim klimu cvrcanje prestaje, tako da je sigurno do nje....  Definitivno idem do servisa, ali rekoh da pitam jel se desavalo nekom nesto slicno?

Kratki update za ovo zujanje :)   U sustini, iskrsla mi je bila neka duza voznja, pa nisam zakazao i u medjuvremenu je prestalo samo od sebe, pa nista nisam ni radio... Ionako mi je uskoro servis, pa cu im reci tad da pogledaju oko klime dal je sve ok.....

 

E sad jos jedno glupavo pitanje, posto jelte, postavljam ih cesto :-D

 

Kako cistite bube sa hladnjaka?

Bio sam na godisnjem, vozio vazda po auto putu dosta, stotine hiljada insekata zalepljenih napred, ne mozes ih se spasiti. Mislim operem ih spolja, ali pogledah resetku hladnjaka i ona je puna.....

E sad citao sam negde kako nije bas pametno uperiti mlaz u taj hladnjak, moze da osteti resetku (ako se tako pravilno zove, jelte, mislim na deo koji je zapravo deo sistema za rashladjivanje i nalazi se iza maske, tj iza otvora na prednjem braniku). I sad?

 

Kako vi to resavate? Zunete mlaz vode pri pranju ili sta?

 

Podeli ovaj post


Link to post

To je problem star koliko postoji i auto s hladnjakom.
NI SLUČAJNO ne koristiti mini wash tako da ga uperiš u hladnjak.
To je po mom iskustvu najbolje ili ne dirati i čekati da strune i pretvori se u prah i pepeo ili jednog po jednog vaditi nekim predmetom
(mislim na te bube i komarce)
Možeš eventualno uperiti šlauf jer nema jak pritisak.
Vidio sam šta je kolega napravio kad je išao to prati mini washem, savio sve i jednu lamu na hladnjaku tako da je doslovno zaustavio hlađenje iz vana.
Onda je sve ručno išao ispravljati...

Inače postoji od Wurtha sredstvo za uklanja je insekata,samo pošprivaš i odmah ispereš vodom.Probao, stvarno sve nestane,ali ima problem... meni jeskinulo i boju s reg. tablice hahhha, ostavio par predugo umjesto dasađ odmah oprao. Ima togai na praonama,ali to su blaga sredstva...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 22 sati , LAV-LAV said:

To je po mom iskustvu najbolje ili ne dirati i čekati da strune i pretvori se u prah i pepeo ili jednog po jednog vaditi nekim predmetom

Da, moram bar ove velike da iscackam, izludjuje me od kako sam vido zalepljene tamo kako stoje neke ose i jadne pcelice.....

Podeli ovaj post


Link to post

Jel ima netko od vlasnika Corolle Sedan da se vozio na trajekt sa ovim autom?


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo ljudi, kako preživljavate ovo nevreme? Nadam se da ste svi čitavi :(

 

Uzevši u obzir da garažu nemam, a nisam stigao da odreagujem za grad koji je pljustao kao posledica senzacionalističke novinarske "SUPERĆELIJSKE" oluje, jelte, isti mi je malko napravio stetu...

I sad kako ide, zovem KASKO da "proceni" pa mi oni kazu gde da rešavam, ili odem u servis prvo, ili se servis uopste ne bavi time, posto mi svi pricaju "idi kod tog i tog limara, oni to izvlace". Ne znam dal uopšte smem kod nekog limara da idem ili moram u servis, zbog garancije i to.....

U medjuvremenu googlam ima kao da se poruče ove neke "cerade protiv grada", kao resenje kad bas krene da bije.... Ima li neko iskustva sa njima, ili ste svi udobno u garaži? :-D

Podeli ovaj post


Link to post

×