Jump to content
Djele87

Plav dim na 1.4 D4D

Recommended Posts

Od juce prilikom paljenja auta (kada je hladan) na auspuh izlazi plavi dim. Motor ne radi ravnomerno, sto se cuje i po zvuku a i vidi po nacinu na koji izbacuje dim na auspuh. U toku voznje nema dima, a nema ga ni na leru kada se auto zagreje, ostaje malo bucniji rad motora ali u mnogo manjoj meri nego kada je hladan. Da li je neko imao ovakav problem? 

U pitanju je Toyota Corolla 1.4 D4D, 2006 godiste

Podeli ovaj post


Link to post

Imam od skora sličan problem na Yaris Versu 1,3 i to benzincu, ponovilo se dvaput. Prvi put posle neke vožnje kreni stani sa Ade pa onda se to desilo sledećeg dana, prvo je malo štucao i počeo sa plavim dimom, posle nekih 4-5 minuta to prestaje. Sutradan ujutru upalim i sv normalno, sledći dan ponovo normalno a onda juče  upalim a pretdonda dva dana nisam palio i ponovo plavi dim i posle par minuta se sve sredi. Mislim da situacija nije dobra da meša možda ulje i vodu, nemam pojma nije mi mse pregrevao i sl. Jedna stvar se istovremeno desila a to je da mi je podizač stakla na vozačevim vratioa prestao da radi, odvezli smo se nekih 5-6km parkirali i posle 90min vratili se u kola i podizač je počeo da radi. Da li ima veze jedno sa drugim ne znam, liči kao da je kod mene neki problem sa strujom ali ne verujem.

Znam da taj plavi dim može da bude i od gumica ventila ali ko zna, to je u svakom slučaju bolja varijanta.

Izmenjeno od goranm

Podeli ovaj post


Link to post

×