Jump to content
Hideo

Corolla Cross Hybrid

Recommended Posts

Zdravo svima,

Zna li neko nešto o ovome, kada će početi prodaja, šta će biti u ponudi od motora, orjentacione cene?

Negde sam naišao na info da će biti dostupna od septembra, ali ne mogu to sada da nađem :( Samo sam ovo našao: https://www.toyota.rs/discover-toyota/corollacross

Ako neko zna nešto više, neka javi :)



 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo

Bio u TCB. Rekoše mi ...ništa pre proleća...a ni onda se ne zna koliko će se čekati...

Kupio sam drugi automobil.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako nije tajna, šta si odabrao kao "zamenu" ?

Podeli ovaj post


Link to post

Hyundai Tucson 1.6T sa lagera :rolleyes:

Ono odmah dostupan je bio presudan i stvaran!

Probna vožnja u utorak 16.8, plaćanje, carina i u četvrtak 25.8 sam dobio ključeve!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke !

Koji je to motor ( 150 ili 180 ) i koji paket opreme ?

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam i ja, neka te dobro sluzi!
Kolega koji se razmisljao o Corolli Cross, zvao Toyota Centar - rekli mu u od oktobra, samo Hybrid, cena krece od 36000e. :angry: Posle toga se i on razmislja o Tucsonu ~ 27000e.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa, i Tucson kao hibrid startuje sa 36.490.

Ne treba tako prosto porediti cenu hibrida ( Corolla Cross ) i nehibrida ( Tucson sa 150 ks i to u baznoj opremi )

Podeli ovaj post


Link to post

Nije niko poredio, kazem sta je kolega odlucio. Za mene licno je cena iznenadjenje, jednostavno za auto koji se zove Corolla (kao moj) pa bio i Cross i Hybrid, da cena krece od 36000 mi je malo mnogo, ali svakom njegovo - sigurno ima i onih kojima nije mnogo ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam jos letos pričao sa ovima iz Čačka kada sam bio na servisu i rekoše da treba da im stigne krajem septembra probna Corolla Cross hybrid. Nisu znali da mi kažu da li će biti i benzinaca ili samo hibrida. Meni pomenuše cenu za hibride od 30k. Pa osnovni RAV4 hybrid startuje od 38k, a CC je klasa niže. Mislim da su ovi iz TC lupili cenu, bar se nadam. U USA se prodaje CC benzinac za 28k dolara tako da me ne čudi da ovi nasi lesinari ne dignu cene u oblake.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 19 sati , Hideo said:

Cestitam i ja, neka te dobro sluzi!
Kolega koji se razmisljao o Corolli Cross, zvao Toyota Centar - rekli mu u od oktobra, samo Hybrid, cena krece od 36000e. :angry: Posle toga se i on razmislja o Tucsonu ~ 27000e.

Hvala na čestitkama!

Podeli ovaj post


Link to post
pre 22 sati , biciklista said:

Čestitke !

Koji je to motor ( 150 ili 180 ) i koji paket opreme ?

Hvala na čestitkama!

Paket je Premium, 1.6 turbo, 110.1 kW, 177KS

Podeli ovaj post


Link to post
pre 10 sati , peppone said:

Ja sam jos letos pričao sa ovima iz Čačka kada sam bio na servisu i rekoše da treba da im stigne krajem septembra probna Corolla Cross hybrid. Nisu znali da mi kažu da li će biti i benzinaca ili samo hibrida. Meni pomenuše cenu za hibride od 30k. Pa osnovni RAV4 hybrid startuje od 38k, a CC je klasa niže. Mislim da su ovi iz TC lupili cenu, bar se nadam. U USA se prodaje CC benzinac za 28k dolara tako da me ne čudi da ovi nasi lesinari ne dignu cene u oblake.

Hm, to je sada vrlo interesantna informacija. Ako bi hybrid bio od 30k evra umesto 36, to bi vec bila druga prica. Recicu mu da zove u Cacak da se raspita, hvala za info.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Hideo said:

Hm, to je sada vrlo interesantna informacija. Ako bi hybrid bio od 30k evra umesto 36, to bi vec bila druga prica. Recicu mu da zove u Cacak da se raspita, hvala za info.

Cena ide za 2.0 hybrid fwd od 35.500 eur

Podeli ovaj post


Link to post

Cena od 35.500 uopšte ne bi loše delovala za 2,0 hibrid, da nije uobičajene Toyotine politike da su bazne verzije po nekim pitanjima dosta ogoljene. I to je tajna relativno niske ulazne cene Toyote. Hajde pogledajte koliko košta hibridni Yaris Cross 1,5 od 116 ks koji je opremljen i parking senzorima i kamerom za parkiranje. To dolazi tek od paketa Sport Adventure ( četvrti nivo opreme ), za 33.990 ( dok nehibrid od 125 ks to ima od  Elegant opreme, tu je opet četvrti nivo, za 26.990 ). Yaris Cross ima 418 cm. A npr. Honda HRV hibrid 1,5 od 130 ks ( duga 434 cm ) to ( senzori + kamera ) ima već u baznom paketu, za 31.990. A isti je "problem" i sa RAV-om. Da bi dobio "proklete" senzore i kameru, ti moraš kod Toyote da ideš na dosta visoke pakete opreme i to sve u 2022. godini, što je meni smešno. To je ono što me jako dugo odbija od Toyote. To "cicijašenje" oko nekih smešnih elemenata opreme kod Toyote i to danas, kada kod "proklete" Dačije dobiješ sve senzore i kameru za jedva 300 evra, meni je šamar razumu. Kada sam krajem 2019. ozbiljno razmišljao o Corolli karavan 1,2T, u predzanjem ( "Sport" ) paketu opreme ( kod koga sam i tada opciono bio prinudjen da dodajem senzore ), ta Toyota ( uz navodni popust od 3.500 ) je meni nudjena za 26.500. Strašno me iritira da mi neko izvlači magareće uši na tako neke banalne elemente opreme. Zato sam pri kupovini poslovnog Yarisa  i odustao od senzora, jer bi me to koštalo dodatnih neverovatnih 2.100 evra ( 1.000 da predjem na SOL (jer na Stellu nije moglo da se doplati za senzore ) i 1.100 tada za opciju koja uključuje park. senzore ).

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post

Ja znam da corolla sol iz 2019 nije imala parking senzore a 2020 je imala isto u sol opremi.

Kad se setim da pre god dana rav4 4x4 u bas dobro opremi je bio 39-40K eur onda mi je mnogo za corollu cross dati 36+ K eur. Ali sad su takve cene a verujem da ce jos rasti.

Podeli ovaj post


Link to post

Parking senzore mogu i aftermarket da se urade, barem zadnji. Kamera je vec problematicna u takvoj izvedbi (po nekom mom iskustvu). Na mojoj koroli TS hibrid (2020to godiste), dobio sam kameru u drugom paketu opreme (LUNA), a tada su se parking senzori ili doplacivali ili su isli uz najvisi paket opreme i neki sistem automatskog parkiranja. Ja sam kasnije ugradio prednje parking senzore, nakon sto sam par puta cesao druga kola u manevrisanju na parkingu ispred falkenstanera (novi beograd).

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , markols said:

Ali sad su takve cene a verujem da ce jos rasti.

Ma ovo sa cenama je katastrofa... Ne znam dokle ce vise ovako da ide... Ljudima u Srbiji je i do sada bilo skupo da kupuju novo vozilo, a sad postaje smesno. Evo Corolla Cros, kosta skoro koliko Rav prosle godine...

Izmenjeno od Crni_Sine

Podeli ovaj post


Link to post
pre 17 minuta, Crni_Sine said:

Ma ovo sa cenama je katastrofa... Ne znam dokle ce vise ovako da ide... Ljudima u Srbiji je i do sada bilo skupo da kupuju novo vozilo, a sad postaje smesno. Evo Corolla Cros, kosta skoro koliko Rav prosle godine...

Svi cemo preci na polovnjake :)

Podeli ovaj post


Link to post
pre 32 minuta, djpesic said:

Svi cemo preci na polovnjake :)

Pa zar sad, kad je trebalo da razbijem taj zacarani krug? :)

Mozda u buducnost ulete neke bolje subvencije za hibride i EV i ostale olaksice u dazbinama....

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam stvarno razmišljao za Cros, nebitno da li je benzin ili hibrid najviše zbog visine auta. Ovaj sedan mi je bas nizak, zezaju me ledja opasno. Kako stvari stoje tolike pare za Cros ne dajem pa ne znam sta da je. Gledcu onda opcije Tucson ili Sportage u benzin ili dizel varijanti.

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , djpesic said:

Parking senzore mogu i aftermarket da se urade, barem zadnji. Kamera je vec problematicna u takvoj izvedbi (po nekom mom iskustvu). Na mojoj koroli TS hibrid (2020to godiste), dobio sam kameru u drugom paketu opreme (LUNA), a tada su se parking senzori ili doplacivali ili su isli uz najvisi paket opreme i neki sistem automatskog parkiranja. Ja sam kasnije ugradio prednje parking senzore, nakon sto sam par puta cesao druga kola u manevrisanju na parkingu ispred falkenstanera (novi beograd).

Meni su u MAG-u rekli da za novog Yarisa nema bilo kakvih aftermarket parking senzora. Kod prošlog yarisa su samo zadnji mogli da se doplate ( i ja doplatio ), ali, za ovaj ne. Za ovaj mogu samo fabrički, ali, samo kao deo opcionog paketa od 1.200 evra ( na SOL ) ili 900 ( na pakete iznad ), pri čemu poslednja dva paketa ni u teoriji ne mogu da imaju parking senzore ni kao opciju. Zamisli da kupiš yarisa sa atmosferskim 1,5 za 26.790 ( dakle, nije u pitanju hibrid ) i nemaš parking senzore. A ne možeš ni da ih doplatiš za taj paket. Ali, ako bi uzeo treći paket sa gornje strane, onda možeš da doplatiš. Pa, da se "ubiješ".

Izmenjeno od biciklista
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne moras da se ubijas, ugradis za 100 evra OEM parking senzore i resen problem. Ja nisam ni pitao u Toyoti, ugradio za 200 evra zadnje i to je to, niti utice na garanciju niti nista. Samo sam to dao profesionalcima da odrade a ne kao drugar ugradjivao sad multimediju, raskupusali mu instalaciju pa otisao na doradjivanje kod druge da mu srede sve to.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledah danas cene u Nemačkoj, gde su dostupna samo dva paketa opreme ( u CH tri paketa ), a koje cene se za 2WD varijantu kreću u rasponu 38.600 do 43.200, dok su u AWD varijanti cene veće za po 2.000 evra ( 40.600 i 45.200 ). 

Podeli ovaj post


Link to post

Čuh danas da kod ns stiže prvi kontigent krajem novembra ili početkom decembra, a da cena startuje sa 38,5.

Ali, kako trenutno stoje stvari (da su u budžetu RS potrošene pare koje su bile za ovu godinu planirane za subvencije ), kupci koji ih kupe do kraja 2022 ne mogu da računaju na eventualne subvencije od 2.500.

Podeli ovaj post


Link to post

×