Jump to content
JelenaJ

Unesrećena sa Toyota Yaris 1.3, 2006.

Recommended Posts

Ćao svima, nemam sliku svog novokupljenog auta - JER JE OD PRVOG DANA KOD MAJSTORA!

Kupila sam u BG Toyota Yaris benzin 1.3 sa ugrađenim gasom. Na oglasu je pisalo da nema ništa od ulaganja, samo registracija. Auto je izgledao ok i overili ugovor kod notara, isplata izvršena. Prodavac seo da me odveze do kuće i auto se UGASIO. Uz objašnjenje da je nešto bzv sigurno u pitanju, odšlepala sam je za ZR. Sledeći dan, majstor kaže otišao motor, sve... slike motora iznutra užas. Pokušala sam da vratim svoj novac, ali prodavac ne pristaje, kaže ne zameri...

I tako, samo predračun za mašinsku obradu sa karikama i ležajevima radilice mi je 172.080,00 dinara. Gde je lanac, ostali, delići, ruke majstora...

U očaju sam, preko advokata će proces biti ne manje od godinu dana, a svoj stari auto prodala :( Zbog dužine, moram ga popravljati, jer mi je auto neophodan.

Nisam ovde da nešto loše kažem za ovaj auto, naprotiv i ja znam samo za ok iskustva, zato sam ga i kupila. Za par dana od ekonomiste, postala sam expert za bušenje i ravnjanje bloka, glave motora, dimenzija klipova i svega... Povezala se sa dobavljačima iz raznih gradova Srbije, koliko ću još čekati da to sve stigne.

Auto će biti tip top nadam se kad sve zamenim, ali ću ga prodati jer me sve oko njega dovodi pred nervni slom, nije mi bio suđen.

A prodavcu na čast, nisam verovala da ima takvih ljudi

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno mi je zao sto ti se to desilo, bas nesvakidasnja situacija.

Bas si u nezgodnoj situaciji, to je druga generacija i sigurno da nije malo kostao. Oni generalno imaju malo vise problema u odnosu na prvu generaciju i poznato je da bas i ne trpe plin niti ima neke narucite potrebe za ugradnju istog...

Sta reci zelim ti da to sto pre resis a prodavcu na cast, pokajace se sto je tako postupio.

Slobodno okaci oglas ili informacije ako si uzela sa nekog auto placa.

Izmenjeno od Rajko

Podeli ovaj post


Link to post

Zbog takvih ljudi poželjno je voditi mehaničara sa sobom prilikom kupovine.

Podeli ovaj post


Link to post

Taj prodavač je iskusni prevarant i dobro zna šta je prodao. Ne mari on za sudbinu, on vjeruje u živu lovu od poštenih ljudi, ostalo ga nije briga. Sigurno neki preprodavač. Šupak !

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moje brzeljanje je došlo na naplatu. Iz Bg čekam klipove, karike, ležajeve, lanac, iz Rume sam uzela drugu glavu koju će mi ravnati u ZR, u NS mi se buši i ravna blok. Užasan je osećaj da kupiš auto i da čekaš mesec dana da sedneš u njega, ali jedva čekam taj dan. Zato sam i napisala post, bez majstora nikakva kupovina da Vas ne vuče!

Podeli ovaj post


Link to post

Bas maler :( ljudi koji rade preprodaju kola ili drze auto placeve su dosta namazani i veliki prevaranti (uglavnom).

Ako je auto kupljen na placu napisi koji je plac u pitanju.

Podeli ovaj post


Link to post

Uzas, ljudi su bezobrazni van svake granice....

 

Nazalost, na greskama se najbolje uci, tako da pri sledecoj kupovini operzno!

 

Bilo bi dobro da sacuvas i obavezno trazis racune za sve kupljene delove. Takodje bi bilo pozeljno da od majstora za sve popravke trazis racune, iako ce to malo teze da ide, jer obicno izbegavaju porez tako sto ne daju fiskalni...

To ce biti vazni dokazi na postupku pred sudom, sve ostalo je rekla kazala. Takodje mozes i da trazis da se majstori pojave kao svedoci u postupku, u smislu davanja izjava o stanju vozila, ili bar pisanih izjava ako nece da se pojave, mada ce to isto malo teze da ide, ako je uopste i izvodljivo.

 

Bez racuna o popravkama i racuna za delove, i izjava svedoka, pred sudom ce ti sanse biti manje, a proces ce na zalost svakako da traje....

 

Ali ne odustaj!

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na podršci. Nije kupljen auto na placu, od privatnog lica je. Da li mi neko može napisati koliko okvirno traje sklapanje motora i vraćanje u auto? Majstoru sam sve odnela pre nedelju dana, a pošto je prošlo tačno mesec dana od famozne kupovine auta, već polako postajem nestrpljiva.

Podeli ovaj post


Link to post

7 dana je dovoljno,ali očito radi 5-6 auta paralelno. Mislim da bi trebala poslati nekog muškog da vidi šta radi taj mehaničar jer je činjenica da mehaničari shvaćaju žene jako neozbiljno.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×