Jump to content
VukVuk

Toyota Corolla 1.5 SOL

Recommended Posts

Postovani forumasi,evo i ja da vam se prikljucim i da vam se zahvalim na svim postovima koje sam pazljivo citao  proteklih cetiri meseca.Elem,pre 4 meseca sam kaparisao moju novu Toyotu Corollu u sol paketu opreme,u crnoj metalik boji,zy otplatu preko Toyota finansiranja 50-50%.Ocekivani rok isporuke je bio avgust ,tj do kraja avgusta,sto ynaci cetiri meseca cekanja i citanja ovog odlicnog foruma,gledanje recenzija na YT...Popsto sam kao i svi vi bio najvise  nepoverrljiv prema novom motoru,posto kada sam dosao da testiram auto nisu imali nijednu corolu sa ovim motorom,vec sam ga testirao na Yaris crosu i za neku moju filozofiju i nacin voznje je ya pocetak zadovoljio kriterijume.Takodje su mi mnogo znacili tutorijali oko multimedije i raznih poveyivanja.

I tako ,posle cetiri meseca tihovanja i iscekivanja dosao je dan za preuzimanje novog auta...Na moje i na odusevljenje mog sina od 9 godina sa kojim sam isao na preuzimanje.Generalno sve je bilo kako smo se i dogovorili.Uz auto sam dobio gumenu gepek patosnicu i tepih patosnice za unutra i ostali su duzni priveske,posto ih nemaju na stanju.Auto je odmah pobrao sve moje simpatije u svakom smislu reci,svidja mi se kako mu stoji crna boja,tu sam bio najveci skeptik,posto je supruga birala boju,takav bio dogovor..Ono sto me je iznenadilo da je ugradjena nova multimedija,koja je dosta drugacija u odnosu na staru,tako da svi moji pregledi yt a su pali u vodu.Ali kao i sve ,lako se covek navikne,mada na netu nema previse tuorijala o njoj.Deluje mi dosta intuitivnija i brya od stare.Apple car radi bez kablica,dok je za Android i dalje potrebno povezivanje preko uzba.Za sada se razmisljam da li jos da dodam donje bocne lajisne i da li da radim Toyota proteck karoserije,pa se nadam da cete mi tu pomoci.Za pocetak toliko i evo malo neka slika

IMG_20220831_122708.jpg

IMG_20220831_122721.jpg

IMG_20220831_122728.jpg

IMG_20220904_082812.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Super! Puno bezbrižnih km za volanom lepotice

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Brutalno dobra! Sad samo uzivajte!

Bolje da uradite kod ditejlera keramiku na lak, kako sam citao nista posebno nije ta toyota protect.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , cdyane said:

Brutalno dobra! Sad samo uzivajte!

Bolje da uradite kod ditejlera keramiku na lak, kako sam citao nista posebno nije ta toyota protect.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvla na savetu..to sam i ja mislio,to ce izgleda cekati prolece..nesto zahladnelo ovih dana pa mi se vec vrzmaju zimske gume po glavi

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , indigo said:

Super! Puno bezbrižnih km za volanom lepotice

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk
 

Hvla ,nadam se da ce ih biti puno

Podeli ovaj post


Link to post

I da,jedina za sada veca zamerka na Corollu su definitivno svetla i funkcionalnoo i estetski..Znam da je ta tema vec puno puta razradjivana na forumu,ali moram to da pomenem..jace od mene..

I po tom pitanju treba def nesto uraditi..Naravno u Toyoti preporucuju Optiwait,ne znam da li je neko koristio..Moj prijatelj auto elektricar se kune u led..pa videcemo

Podeli ovaj post


Link to post
I da,jedina za sada veca zamerka na Corollu su definitivno svetla i funkcionalnoo i estetski..Znam da je ta tema vec puno puta razradjivana na forumu,ali moram to da pomenem..jace od mene..
I po tom pitanju treba def nesto uraditi..Naravno u Toyoti preporucuju Optiwait,ne znam da li je neko koristio..Moj prijatelj auto elektricar se kune u led..pa videcemo
Nemoj led. Ja sam koristio hir2 i tvoje su verovatno iste. Kratko svetlo je odlicno ali dugo ne osvetljuje u distanci nego u "sirini" dakle isto sija kao i kratko samo osvetljuje sa strane nazalost. Optiwhite nemoj, preskupe su ispod 100 evra nemas u ovlascenom. Ja sam uzeo PIAA Hypper Arros +120 cini mi se, sad mi je drugi par na autu a bili su oko 32 funti. Posle ih nije bilo pa sam isto preko ebay-a uzeo 2 para Philips Xtreme Vision +150%, bolji su od Optiwhite-a a isti su po boji, 3700 Kelvina sto mu dodje ne toliko zuto kao halogene. Uzmi ove, ide po jedna sijalica narucis po 2. Za tih 100 evra za koji deru u ovlascenom uzmes ovakvih 2 para(4 sijalice) i imas jedne za rezervu. Obzirom da imas led dnevne trebalo bi godinu dana da traju mozda i vise.

https://www.ebay.com/itm/393521217436?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=M56R26TpR1m&sssrc=2349624&ssuid=v7hjqnapqvy&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Hvla na savetu..to sam i ja mislio,to ce izgleda cekati prolece..nesto zahladnelo ovih dana pa mi se vec vrzmaju zimske gume po glavi
 
To ti je najbolje sad da uradis jer ce tad morati i da poliraju auto, ako ga ne peres na cetke jednoslojno poliranje, pa tek onda ide keramika. Mada ipak gume cuvaju glavu tako da meni bi to bilo prioritet.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, cdyane said:

Nemoj led. Ja sam koristio hir2 i tvoje su verovatno iste. Kratko svetlo je odlicno ali dugo ne osvetljuje u distanci nego u "sirini" dakle isto sija kao i kratko samo osvetljuje sa strane nazalost. Optiwhite nemoj, preskupe su ispod 100 evra nemas u ovlascenom. Ja sam uzeo PIAA Hypper Arros +120 cini mi se, sad mi je drugi par na autu a bili su oko 32 funti. Posle ih nije bilo pa sam isto preko ebay-a uzeo 2 para Philips Xtreme Vision +150%, bolji su od Optiwhite-a a isti su po boji, 3700 Kelvina sto mu dodje ne toliko zuto kao halogene. Uzmi ove, ide po jedna sijalica narucis po 2. Za tih 100 evra za koji deru u ovlascenom uzmes ovakvih 2 para(4 sijalice) i imas jedne za rezervu. Obzirom da imas led dnevne trebalo bi godinu dana da traju mozda i vise.

https://www.ebay.com/itm/393521217436?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=711-127632-2357-0&ssspo=M56R26TpR1m&sssrc=2349624&ssuid=v7hjqnapqvy&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala ti puno..evo vec porucene i stizu do kraja septembra

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala ti puno..evo vec porucene i stizu do kraja septembra
Tako se to radi! Imaces ekstra svetala, bog zna koliko puta bolji nego fabricke koje su ocajne. Ja jos imam one PIAA prosle godine drugar kad smo isli za Grcku pita me jbt kakva su ova svetala ubijaju kolko su dobra. Mogu misliti kako je sa Philipsom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Odličan! Čestitke!!!
Baš mu stoji i crna - bio sam ubeđen da je crvena savršena, ali sad već je "mrtva trka".

Sad i ja kao i ti, pogledah na YT novu multimediju - odlična je!

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam na novom auto :) Crna boja ce biti malo teska za odrzavanje ali dobro sad. Ne bih ti preporucio ugradnju LED after market jedino eto te pojacane sijalice koje dosta krace traju ali dosta bolje i sisaju.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitam!

O D L I Č N A!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 8 sati , markols said:

Cestitam na novom auto :) Crna boja ce biti malo teska za odrzavanje ali dobro sad. Ne bih ti preporucio ugradnju LED after market jedino eto te pojacane sijalice koje dosta krace traju ali dosta bolje i sisaju.

Kada budu stigle sijalice ,napisacu iskustvo,jer def to je nesto sto nam svima bode oci..Navikla nas Toyota da nem kompromisa:rolleyes:A za boju i odrzavanje..ovo mi je treci auto u istoj boji,pa sam nekako navikao:rolleyes:

Podeli ovaj post


Link to post
pre 10 sati , Pajser China said:

Odličan! Čestitke!!!
Baš mu stoji i crna - bio sam ubeđen da je crvena savršena, ali sad već je "mrtva trka".

Sad i ja kao i ti, pogledah na YT novu multimediju - odlična je!

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Hvala...malo su je umili i deluje malo intiutivnije nego prosla verzija...dobro je to sto Apple car radi bey kabla..mada iskreno receno posto u ovom paketu ima navigacije 4 godine,nekako nemam ni potrebu da ga ukljucujem...Ya sada sto sam testirao navigaciju radi veoma dobro

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke za auto i dobro da te služi prvih milion km posle može da zeza desni podizač. Koliko sam shvatio sada u Sol opremi ide i navigacija ili si doplatio? Ako nije tajna koja mu je sada cena? Javi za sijalice, bas me zanima pošto su stvarno fabričke katastrofa. Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican auto!
Prelep!
Reci mi, jel to sada, uz Sol paket, ide i navigacija?
Nejasno mi je, zasto opet kabl, za Android auto.
Mislio sam, da ce uz novu multimediu, sve to biti bezicno.
I na kraju, ako nije tajna, koliko je izasao auto?
Zanima me, posto sam pre godinu dana, uzeo Corrolu, u istoj boji, i Sol paketu.


Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , peppone said:

Čestitke za auto i dobro da te služi prvih milion km posle može da zeza desni podizač. Koliko sam shvatio sada u Sol opremi ide i navigacija ili si doplatio? Ako nije tajna koja mu je sada cena? Javi za sijalice, bas me zanima pošto su stvarno fabričke katastrofa. Pozdrav

Sjamska ponuda je bila 22000,uz Toyota finansiranje 50:50...Kaparu sam dao krajem aprila i zavrsio papirologiju sa bankom..Sada kada sam preuzimao auto,vidim da su cene otisle u nebo i da vise nema toyota finansiranja...

U sol opremi ide navigacija,smart kljuc ,digitalni displej ispred vozaca,17 ice 225/45,sklopivi retrovizori,bezicni punjac za mobilni...razlika luna i sol mislim da je bila 2000,tako da mi delovalo kao bolja opcija uzeti sol..Kad stignu sijalice javljam

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Big_Mazzy82 said:

Odlican auto!
Prelep!
Reci mi, jel to sada, uz Sol paket, ide i navigacija?
Nejasno mi je, zasto opet kabl, za Android auto.
Mislio sam, da ce uz novu multimediu, sve to biti bezicno.
I na kraju, ako nije tajna, koliko je izasao auto?
Zanima me, posto sam pre godinu dana, uzeo Corrolu, u istoj boji, i Sol paketu.


Sent from my SM-G780G using Tapatalk
 

Evo sad napisah u postu oko cene :rolleyes: Nije mi jasno sto su ostavili za android kabal,ali ostavili:o Mora nesto da ostane i za sledecu restilizaciju:rolleyes: Apple car play odlicno radi bezicno..Mada sada kada ima navigacija,nesto nisam primetio da mi je poteban anndroid auto,za sada koristim bezicno vezivanje telefon i za pustanje muzike sa yt a.

Podeli ovaj post


Link to post

Dajte neku preporuku za zimske gume..jos malo pa ce i to da dodje na trosak

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, hvala.
Znaci, u odnosu, na pre godinu dana, dobijas navigaciju, I novu multimediu.
Cena ide nenormalno, i pitanje je, da li ce se ikada vratiti, na neku "normalnu".
Mene je moja izasla, 19300, u tu cenu je ulazio i Toyota protect, plus neki pokloni, patosnice gumene...
Navigacija mi nije bitna, nova multimedia, odmah na prvu, dosta bolja.
Ja i dalje ne mogu da prezalim, sto nisam doplatio za paket tech, oko 1200 je bio.


Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam 2020te uz Luna dobio sve farove u LED. U luna opremi. Navigacija je tad bila jedan iznad SOL. Doduse, moguce da su razlicito paketirali hibrid u odnosu na benzin, posto ja imam hibrid.

Podeli ovaj post


Link to post

Ima li nekog rešenja za maglenke, da ne budu samo za ukras?

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam imao prilike, da testiram maglenke.
Toliko su lose?



Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×