Jump to content
VukVuk

Toyota Corolla 1.5 SOL

Recommended Posts

Po magli malo promene boju okruženja pa je za nijansu bolje nego bez njih, a kada je loša osvetljenost (kiša, neosvetljena ulica...) - kao da ih nema. Jer to nisu farovi već led zezalice...

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Sta mislite, da li je moguca, zamena multimedie?


Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , Big_Mazzy82 said:

Ok, hvala.
Znaci, u odnosu, na pre godinu dana, dobijas navigaciju, I novu multimediu.
Cena ide nenormalno, i pitanje je, da li ce se ikada vratiti, na neku "normalnu".
Mene je moja izasla, 19300, u tu cenu je ulazio i Toyota protect, plus neki pokloni, patosnice gumene...
Navigacija mi nije bitna, nova multimedia, odmah na prvu, dosta bolja.
Ja i dalje ne mogu da prezalim, sto nisam doplatio za paket tech, oko 1200 je bio.


Sent from my SM-G780G using Tapatalk
 

I sada je tech paket bio isto 1200

Podeli ovaj post


Link to post
pre 40 minuta, Big_Mazzy82 said:

Sta mislite, da li je moguca, zamena multimedie?


Sent from my SM-G780G using Tapatalk
 

P amozes ptati kod dilera..ali nesto mi deluje da nije moguce..jedino ako nisu spremili update za staru multimdiju..to bi bilo dobro

Podeli ovaj post


Link to post

Pitacu sutra, posto imam zakazan prvi servis.
Cisto sumnjam, ali ajde.
Mislim da kroz update, nema sanse da bilo sta dodje.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitke!
Prelepo izgleda crna corollica!

Ovo je novi model felni 17-ica, konacno da ih vidim na normalnoj slici, odlicne su.

Taman se ohladim od tih felni i sad ovo vidim, ljubomoran sam.... ;)

U zdravlje da se vozis!

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 12 sati , djpesic said:

Ja sam 2020te uz Luna dobio sve farove u LED. U luna opremi. Navigacija je tad bila jedan iznad SOL. Doduse, moguce da su razlicito paketirali hibrid u odnosu na benzin, posto ja imam hibrid.

Da, u istoimenom paketu hibrid uvek ima dosta bolju opremu. Npr. SOL hibrid i SOL nehibrid se baš razlikuju. Kod svakom modela, a ne samo kod Corolle.

Podeli ovaj post


Link to post

Pitao sada u Toyoti, nema zamene multimedie.
To je, sto je.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pitao sada u Toyoti, nema zamene multimedie.
To je, sto je.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 18 sati , Big_Mazzy82 said:

Pitao sada u Toyoti, nema zamene multimedie.
To je, sto je.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
 

A kako je prosao sevis,predpostavljam da je redovni..cene,iskustvo

Podeli ovaj post


Link to post

Da, redovni servis.
Oko 17.000.
Mislim da je trajao oko sat vremena, mozda i krace.
Sve standardno.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Šta ti je tačno od filtera zamenjeno za te pare? Koji sve filteri? I koji je servis u pitanju ?

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da pustim buvu: 2. servis je skoro 33k din pa je ovo mala maca

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
Samo da pustim buvu: 2. servis je skoro 33k din pa je ovo mala maca

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока


Kako toliko??? Sad gledam kod mene. Prvi servis 21500 u MAG Centru, filter vazduha, filter ulja, ulje, zaptivka i rad. Drugi servis za 2500 skuplji jer su mi sipali ono sredstvo za brizgaljke. Radjen u Cacku, 24000 dinara.

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Pajser China said:

Samo da pustim buvu: 2. servis je skoro 33k din pa je ovo mala maca

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 

Možda je to kod njega neka starija Toyota ?

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma, ovaj podatak imam iz aplikacije za drugi servis. Kada sam radio prvi, cena na kraju je bila kao u aplikaciji a5c3dae9e7e4e55df5b7ff28b95fce82.jpg

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala ti puno..evo vec porucene i stizu do kraja septembra
Jel stigle sijalice?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 5 sati , cdyane said:

Jel stigle sijalice? emoji846.png

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Jos nisu stigle:mellow: Trebalo krajem septembra,ali ih jos nema...Bas sam nekako poceo da sumljam da li ce uopste stici

Podeli ovaj post


Link to post

Auh kod tebe mesec i jace proslo. Meni stizale za max 3 nedelje i ranije.
Probaou medjuvremenu i xenone i to skupi kit medjutim nije to to, ne svetli kako treba, neka kao jaca halogena od 6000K belo svetli ali sr*anje cisto. Da ne pricam kolko sam potrosio na sve to. Kad sam vratio halogene pojacane preporod. Ovo desava u razmaku od 10ak dana. Znaci nek budu i zutije ali preglednost nema cenu, mislim da su Philpsove najbolje iako sam jos na Piaa. Steta sto ih nema na zalihu, bile su 30ak funti par a vrhunske sijalice.

Stici ce medjutim ovo ispada kao preko Alija da si ih porucio, mada i od tamo skuplje stvari tipa 30+ evra mi stizale za max mesec dana.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 8 sati , cdyane said:

Auh kod tebe mesec i jace proslo. Meni stizale za max 3 nedelje i ranije.
Probaou medjuvremenu i xenone i to skupi kit medjutim nije to to, ne svetli kako treba, neka kao jaca halogena od 6000K belo svetli ali sr*anje cisto. Da ne pricam kolko sam potrosio na sve to. Kad sam vratio halogene pojacane preporod. Ovo desava u razmaku od 10ak dana. Znaci nek budu i zutije ali preglednost nema cenu, mislim da su Philpsove najbolje iako sam jos na Piaa. Steta sto ih nema na zalihu, bile su 30ak funti par a vrhunske sijalice.

Stici ce medjutim ovo ispada kao preko Alija da si ih porucio, mada i od tamo skuplje stvari tipa 30+ evra mi stizale za max mesec dana.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Ne znam sta je razlog,sacekacu jos malo pa cu im pisati..po prvom obavestenju je trebalo 22.septembra da stignu..kada stignu i,ako stignu,montiram pa javljam

Podeli ovaj post


Link to post

Javljaj pa da porucujem i ja :D 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sijalice stigle:twothumbsup: Posle 45 dana od narucivanja..Verovatno je carinska procedura bila duza...Na kraju cena dve sijalice oko 6000 i carina 2000:mellow:

Efekat primetno bolji,snop je dosta cistiji,a narocito se primeti raylika kada je kisa..Estetski nesto belje svetlo u odnosu na originalne

unnamed.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

I par utisaka posle predjenih 2000 km..

Toyota ispunila sva ocekivanja...Uzivanje potpuno u voznji...Malo treba da se navikne uvo na tricilindra ali u voznji nema limita,kada treba da povuce,povuce vrlo lagano i pitko..Moja voynja je preko 80% Beogradskog spica i 20 % autoput..Prosecna potrosnja 7 litara u gradu na autoputu 5,8 tempomat na 130 ,na magitsralnom putu 5,2!Mislim da je to sasvim korektno..posto sam vozio Aurisa 1.6 pre corolle,potrosnja je bila za 1.5 do 2 visa...

Iz ove perspektive mislim da je bolje,ko ima mogucnosti nesto skuplje platiti Sol opremu,u trenutku kupovine ta razlika je bila 2000 e,ali sve ono sto se dobija vredi.Parking senzori napred i pozadi rade odlicno..mnogo mi znace obzirom na procenat gradske voznje,navigacija radi odlicno,Bezicni apple Car takodje,a i estetski momenat,mislim da mu 17 felne odlicno pristaju.Upravo montirane zimske gume Henkok wintwr RS3,videcemo utiske kada padne sneg..prvi utisak,nisu uopste bucne.

I da,najveca zamerka:toyo: Gde su pregrade!!U odnosu na aurisa bega i sirotinja:mellow: Malo sale,ali definitivno plitka pregrada ispod naslona i fioka kod suvoyaca nekako mi malo,a i ove u vratima nisu bas za veliku pohvalu.

Podeli ovaj post


Link to post



Sijalice stigle:twothumbsup: Posle 45 dana od narucivanja..Verovatno je carinska procedura bila duza...Na kraju cena dve sijalice oko 6000 i carina 2000:mellow:
Efekat primetno bolji,snop je dosta cistiji,a narocito se primeti raylika kada je kisa..Estetski nesto belje svetlo u odnosu na originalne
unnamed.thumb.jpg.2205e60d291591089d7ccf1ba4881f1b.jpg


Imaj na umu samo da ove pojacane imaju duplo kraci rok nego obicne halogene sa kojim stize auto oko 300h, dakle koriscenje samo u nocnim uslovima. Razlika je izmedju obicne i pojacane nebo i zemlja, druga dimenzija. Doslovno kao xenon da vozis, samo steta sto mi sa HIR2 smo uskraceni dosta kad je ponuda a i cene u pitanju za razliku od ostalih tipa H7 itd...


I par utisaka posle predjenih 2000 km..
Toyota ispunila sva ocekivanja...Uzivanje potpuno u voznji...Malo treba da se navikne uvo na tricilindra ali u voznji nema limita,kada treba da povuce,povuce vrlo lagano i pitko..Moja voynja je preko 80% Beogradskog spica i 20 % autoput..Prosecna potrosnja 7 litara u gradu na autoputu 5,8 tempomat na 130 ,na magitsralnom putu 5,2!Mislim da je to sasvim korektno..posto sam vozio Aurisa 1.6 pre corolle,potrosnja je bila za 1.5 do 2 visa...
Iz ove perspektive mislim da je bolje,ko ima mogucnosti nesto skuplje platiti Sol opremu,u trenutku kupovine ta razlika je bila 2000 e,ali sve ono sto se dobija vredi.Parking senzori napred i pozadi rade odlicno..mnogo mi znace obzirom na procenat gradske voznje,navigacija radi odlicno,Bezicni apple Car takodje,a i estetski momenat,mislim da mu 17 felne odlicno pristaju.Upravo montirane zimske gume Henkok wintwr RS3,videcemo utiske kada padne sneg..prvi utisak,nisu uopste bucne.
I da,najveca zamerka:toyo: Gde su pregrade!!U odnosu na aurisa bega i sirotinja:mellow: Malo sale,ali definitivno plitka pregrada ispod naslona i fioka kod suvoyaca nekako mi malo,a i ove u vratima nisu bas za veliku pohvalu.


Tri cilindra ocito rade svoje oko potrosnje. Kazes i 1.6 si vozio, kakva su ubrzanja kad usporedis ova 2 motora? Neki kazu da ovaj novi 1.5 iako na papiru slabiji zna bolje da povuce od 1.6. Kod 1.6 jedino bukvalno samo start je tromiji dakle prva e posle ako se vozi kako treba ide za sve pare.
Korola je brutalna, ja bih jedino jos igrao klasika sa zmigavcima, led napred i pozadi i nema sta tu vise da se dira.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 minuta, cdyane said:


 

 


Imaj na umu samo da ove pojacane imaju duplo kraci rok nego obicne halogene sa kojim stize auto oko 300h, dakle koriscenje samo u nocnim uslovima. Razlika je izmedju obicne i pojacane nebo i zemlja, druga dimenzija. Doslovno kao xenon da vozis, samo steta sto mi sa HIR2 smo uskraceni dosta kad je ponuda a i cene u pitanju za razliku od ostalih tipa H7 itd...




Tri cilindra ocito rade svoje oko potrosnje. Kazes i 1.6 si vozio, kakva su ubrzanja kad usporedis ova 2 motora? Neki kazu da ovaj novi 1.5 iako na papiru slabiji zna bolje da povuce od 1.6. Kod 1.6 jedino bukvalno samo start je tromiji dakle prva e posle ako se vozi kako treba ide za sve pare.
Korola je brutalna, ja bih jedino jos igrao klasika sa zmigavcima, led napred i pozadi i nema sta tu vise da se dira. emoji2.png

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

 

Bas tako,start,nizi obrtaji velika prednost trocilindrasa,a visi obrtaji nema razlike

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×