Jump to content
SLAVENAB

Pomoć

Recommended Posts

Od nedavno sam vlasnik Corolle Luna 1.5 sedan, pa bih molio ako neko zna kako se tačno koristi opcija upozorenja na pješake i bicikliste te upozorenja na mogući sudar.

Kupljena nova prije mjesec dana.

Hvala unaprijed

Izmenjeno od SLAVENAB

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo Slavene,

Koliko ja znam ako je ta opcija ukljucena a zove se skraceno PCS wP/D radi tako sto koristi kameru i radar koji se nalazi u toyota znaku na braniku. U slucaju da se detektuje pesak ili biciklista prvo se oglasi zvuk i na ekranu pise "brake" a zatim ako vozac ne koci, auto bi trebao sam da zakoci.

Ako se procita uputstvo pise da u nekim slucjevima i nece raditi verovatno od polozaja radara i slicno takodje i brzina utice. Ova opcija ne radi na svim brinama.

Ovde je video koji to sve objasnjava: https://www.youtube.com/watch?v=ooOz69CEtJ0&ab_channel=CHHProjects

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo
Potvrđujem
Meni ova opcija ume da zasmeta ako prolazim pored auta koji je npr delom na trotoaru a delom na kolovozu - iako mi je blago u putanji ono upali upozorenje.
Tada se sklanjam (u levo) jer je sledeći korak da me zakuca u mestu.
Letos dam se prilično uplašio kada je pri brzini od 140 ovako odreagovao na auto u zaustavnoj traci (i malim delom u traci u kojoj sam bio).
Znači, opcija je automatska i ne može da se isključi

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledao sam video, na njemu auto nije stao sam. Osetio sam bar jedanput - zakucava u mestu

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Zna da bude baš zajebano nekada, da "izgineš" zbog tog automatskog kočenja.

Podeli ovaj post


Link to post

Sve sam uključio, ali očito nisam imao m....da testiram sistem. Ono sa radarom radi perfetno kada se vozi u koloni, to je istestirano, ali ovaj PCS mi se još niti jednom nije javio.

Hvala svima na odgovorima, znači sistem ispravan.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se zbog pešaka sistem jednom "javio". Sistem me je bukvalno "presekao", posebno psihički, a i automatski zatezač pojasa me i fizički "zadavio" čim se sistem aktivirao.

Podeli ovaj post


Link to post

Slične situacije sam imao i ja, jednom pešak, a jednom neki krelac me isekao na kružnom toku.
Jeste neprijatno, iako je bila mala brzina (oko 30) ali mislim da je vredelo jer bi nesreća bila sigurna.
Znači, ne isključujem...

Послато са SM-S908B помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam sve ukljucio i osetljivost je na max :D Do sad nisam imao problema sem povremeno obavestenje da kocim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Procitao sam mehanicki da si sve poiskljucivao :D 

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

To je odlična opcija. Nekoliko puta mi se auto doslovno ukopao u mjestu, spriječena sigurna nezgoda.
Jednom mi se počela iznenada spuštati rampa na Naplatnim kučicama... i auto se ukopao u mjestu
Drugi out mi izletio jelen , stisnuo sam kočnicu,ali je sustav prepoznao da je to nedovoljno i doslovno potopio papučicu i stao u milimetar
Ima toga još.

U uputstvima piše u kojem slučaju ne radi taj sustav... meni je taj sklop u šajbi pa ako je prljava šajba ili ako pomaknem volan (auto misli da sam to napravio da izbjegnem nezgodu... ima toga još)



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Inace su taj sustav isprobavli na onom poligonu u BG tako da su stavili kartonske kutije i auto je svaki put stao. Kazu mi u servisu da sustav nijednom nije zatajio.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×