Jump to content
Lawyer

Jos jedan clan kluba...

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Od prosle nedelje sam vlasnik Corolle 1.6 Luna 2015.g. S' obzirom da mi je ovo prva Toyota svaki savet i preporuka za pocetnika su dobrodosli.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

dobrodošao

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

:welcometcs:

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 26.10.2022. at 20:20, Lawyer said:

Od prosle nedelje sam vlasnik Corolle 1.6 Luna 2015.g. S' obzirom da mi je ovo prva Toyota svaki savet i preporuka za pocetnika su dobrodosli. 

Cestitke!!!

Izbaci neke slicice, da obogatimo FORUM :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Cestitke!!!
Izbaci neke slicice, da obogatimo FORUM
Cim se dokopam kompa :) mozda i napisem prve utiske.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi utisci su odlicni pre ovoga sam vozio Pezo 308 2008. godiste 1.6 benz+plin. Jako udoban auto ali pregazilo ga je vreme. Tojota mi bolje vuce i generalno mi se bas svidja u voznji. Neke sitnice mi fale ali jbg kod japanaca koliko cujem su uvek bili skrti na opremi. U ovoj Luna znate i sami nema pozadi podizace stakala i ne razumem jer je to bas sitnica koja bi mnogo znacila. Mnogo mi fali automatsko podizanje stakala kada se zakljucava auto duzim drzanjem tastera za zakljucavanje sto sam imao kod Pezoa. Kvacilo dosta visoko hvata i burazer koji vozi Tojotu misli da je to do toga da ce uskoro morati da se menja ali videcemo navikao sam se. Na autoputu sam je vozio na tempomatu na 130kmh sa klimom i pokazivao mi je potrosnju 5.8. Posle dve nedelje gradske voznje pokazuje mi 7.4 l. Moracu na tenane onu knjizicu da proucim da pohvatam sve bitne stvari.

I jedno mozda glupo pitanje: kad prebacujem u rikverc podizem onaj prsten na gore pa prebacim, a kad vracam da li samo da gurnem rucicu nazad ili i tada da podizem prsten?

Evo nekih slicica:

 

Tojota 1.jpeg

Tojota 4.jpeg

tojota 4 (2).jpeg

Podeli ovaj post


Link to post

Moj Luna paket iz 2017 ima automatske (jedan klik ).na sva cetiri stakla. Nema ono kao sto si rekao za Pezoa da se moze zatvoriti prozor duzim drzanjem.

Obo za kvacilo... Svi su na forumu rekli da je kvacilo neobicno nisko (i ja sam se jedva navikao), znaci tako je na novoj Corolli. Kod tebe je ocito kvacilo pri kraju.

Ovo za vraćanje iz rikverca nije glupo pitanje. Ali priznajem da nisam razmisljao o tome. To radim automatski, mislim da jednostavno vratim u ler bez podizanja onog prstena. Provjeriti cu hhahha

Koliko imas prijeđenih kilometara u tih 7 godina? Auto izgleda zaista ušminkan

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Lawyer

Još sam nešto primjetio da tvoja Luna nema TSS ili je to drukčije izvedeno na tom starijem modelu.Moja ima na šajbi nekoliko senzora i kamera. To je u Luna paketu. Trebal bi imati i ekran u boji.
Ovo mi izgleda kao Terra oprema,ali nisi postao sliku iznutra.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 10 sati , LAV-LAV said:

Moj Luna paket iz 2017 ima automatske (jedan klik ).na sva cetiri stakla. Nema ono kao sto si rekao za Pezoa da se moze zatvoriti prozor duzim drzanjem.

Obo za kvacilo... Svi su na forumu rekli da je kvacilo neobicno nisko (i ja sam se jedva navikao), znaci tako je na novoj Corolli. Kod tebe je ocito kvacilo pri kraju.

Ovo za vraćanje iz rikverca nije glupo pitanje. Ali priznajem da nisam razmisljao o tome. To radim automatski, mislim da jednostavno vratim u ler bez podizanja onog prstena. Provjeriti cu hhahha emoji3.png

Koliko imas prijeđenih kilometara u tih 7 godina? Auto izgleda zaista ušminkan emoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

 

pre 9 sati , LAV-LAV said:

@Lawyer

Još sam nešto primjetio da tvoja Luna nema TSS ili je to drukčije izvedeno na tom starijem modelu.Moja ima na šajbi nekoliko senzora i kamera. To je u Luna paketu. Trebal bi imati i ekran u boji.
Ovo mi izgleda kao Terra oprema,ali nisi postao sliku iznutra.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Sta je Tss? Auto je 2015.g. ali je prvi put registrovan aprila 2016.g. presao je 53.000 km. Unutra je kao nov. Evo slike enterijera da tako kazem.

 

Tojota 5.jpeg

Podeli ovaj post


Link to post

TSS je cini mi se Toyota Safety System verovatno, sistemi tipa prepozna pesake, znakove, zakoci sam kad auto proceni da je situacija takva.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cdyane je upravo odgovorio šta je TSS (toyota safety sense) , prepoznaje znakove i to očita na ekranu u boji, koči sam ako mu iskoči zec na cestu (meni je večeras istrčao vepar!), daje znak upozorenja kada pređeš u drugi trak bez davanja žmigavca, mijenja duga- kratka svjetla kada staviš na AUTO svjetla.
I sve radi besprijekorno



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Lawyer ovaj tvoj je definitivno Terra paket, a ne Luna
Izgleda super očuvan , sretno !


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kako bih to mogao da proverim? U oglasu i u ugovoru pise Luna. Ne verujem da bi smeli sa tim da se igraju.

Podeli ovaj post


Link to post
Kako bih to mogao da proverim? U oglasu i u ugovoru pise Luna. Ne verujem da bi smeli sa tim da se igraju.
Od koga si kupio auto? Od fizičke ili pravne osobe?

Tvoj auto je bazni (osnovni) model, Terra.

Nije Luna .

Ne vjerujem da se taj tvoj model prodavao kao Luna oprema te godine.

Najbolje da odeš u Toyotu, oni će ti reći šta voziš.

Čim si spomenuo da nemaš zadnje podizače na struju... e to je neka jeftina Toyota... nakon toga sve ovo...
Usput vidi je li to 1.6 ili 1.33 motor.
To bi trebalo tačno biti upisano u saobraćajnoj.


Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@ Lawyer

 

Koliko si platio ovaj auto? To bi pomoglo u tvom pitanju.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

1.6 benzinac. Platio 12.200.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije to malo para,ali i cijene su išle gore. Dobar si auto kupio, malo kilometara, čini se očuvan.

Je li ti to prodala neka firma ili neki pojedinac?



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ipak je Luna, ima dvozonsku automatsku klimu(terra ima obicnu), ima multimediju(terra ima obicni ekran), ima komande na volanu(ima i terra ali samo sa leve strane ili uopste poneke nemaju). E sad mozda TSS je kao standardni paket u Luna opremi isao nakon redizajna.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Nije to malo para,ali i cijene su išle gore. Dobar si auto kupio, malo kilometara, čini se očuvan.

Je li ti to prodala neka firma ili neki pojedinac?



Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Cene su otisle katastrofa gore. Sve ono sto je pre korone imalo jednu cenu sada je 2-3k € skuplje i 2-3 godine starije. Kupio sam od aufo salona zato ne verujem da su lagali.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 26.10.2022. at 20:20, Lawyer said:

Pozdrav svima,

Od prosle nedelje sam vlasnik Corolle 1.6 Luna 2015.g. S' obzirom da mi je ovo prva Toyota svaki savet i preporuka za pocetnika su dobrodosli.

 

Čestitke !!!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 7 sati , Lawyer said:

Cene su otisle katastrofa gore. Sve ono sto je pre korone imalo jednu cenu sada je 2-3k € skuplje i 2-3 godine starije. Kupio sam od aufo salona zato ne verujem da su lagali.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Cene su totalno podivljale. Novih i polovnih.

Novi Yaris 1,5 Stella sam u julu (preko lizinga) uzeo za 16.190, a sada je 17.990.

Ili, ovako. Februara 2020. sa prodao polovan pežo 308 SW (iz 2009.) po dosta jakoj ceni za taj model tog godišta ( jer je bio baš očuvan, a ja prvi vlasnik), a danas taj model iz 2009. ( posle više od proteka dodatne 2,5 godine ) ima i veću cenu nego početkom 2020. godine. Totalna imbecilija.

Podeli ovaj post


Link to post

@Lawyer @cdyane Moja Luna je nebo i zemlja razlika od ove. Možda su paketi opreme imali neke drukčije opcije.
Vjerojatno još netko ovdje ima takvu iz te godine.


Imam negdje prospekt kada sam ja kupovao svoju pa ako ga pronađem staviti ću slike i razlike iz te godine. Svašta je moguće.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Lawyer Ne sekiraj se, na pravom si mjestu da saznaš puno o svom autu, zato i služi ovaj forum.
I šta je najbolje, stariji članovi svašta saznaju od novih članova kao što je sad tvoj slučaj

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Lawyer

Definitivno voziš Lunu, @cdyane je izguglao činjenice .
Očito se u to vrijeme od 2014 pa nadalje prodavala sa takvom nešto nižom opremom, kasnije su je napucali kao što je moja , a isto paket Luna. Moja je onda trebala biti Style

Sve je pod kontrolom

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×