Jump to content
NBG corolla

Toyota Corolla 1.6

Recommended Posts

Pozdrav

Da predstavim moju korolu 1.6 iz 2019-te

Veoma sam zadovoljan sa njom. Lepo radi, pouzdana mi je, nadam se da necu imati problema sa njom.

Motor je tih, mora da se zavrti da povukao, sto mi je opet OK. Prosle su me godine kada sam jurio.

Malo je veca buka, ne znam da li od vazduha ili tockova, od one na koju sam navikao u predhodnim vozilima, ali nije strasno.

Takođe, neki se zale na farove, meni su oni za sad OK. Ako nekada pozelim da ih pojacam, uzecu Extreme vision i ubaciti, ali za sad nije problem.

Imam nameru da radim upgrade multimedije, da bih dobio navigaciju kad mi zatreba.

 

corolla 01.jpg

corolla 05.jpg

corolla 02.jpg

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke!

Prelepa. Mada je ta crna i veoma zahtevna. :) 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , biciklista said:

Čestitke!

Prelepa. Mada je ta crna i veoma zahtevna. :) 

Jeste, zato je i uslikam u retkim trenucima kad je savrseno cista :rolleyes:

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ohoho, lepotica!!!

Lepo da se vozis! :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

sretno sa novim strojem

Izgleda super , koliko je presla km?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam :-)

mislim da corolla iz 2019 nije imala android auto i apple car. U ovlascenom servisi trebaju da ti urade upgrade i dobices android auto i apple car tako da ti ne treba navigacija :-)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 4.11.2022. at 18:44, LAV-LAV said:

sretno sa novim strojem emoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Izgleda super , koliko je presla km?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Sad sam na 45k, a obzirom na cenu goriva, nece bas puno prelaziti :rolleyes:

Podeli ovaj post


Link to post
On 4.11.2022. at 23:28, markols said:

Cestitam :-)

mislim da corolla iz 2019 nije imala android auto i apple car. U ovlascenom servisi trebaju da ti urade upgrade i dobices android auto i apple car tako da ti ne treba navigacija :-)

Dobro mislis, nemaju, ali upgrade se uradi pa moze da se koristi google navigacija

Podeli ovaj post


Link to post
Sad sam na 45k, a obzirom na cenu goriva, nece bas puno prelaziti :rolleyes:
Ahaaaa, ti je nisi kupio da je voziš nego da selo poludi od zavisti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 35 minuta, LAV-LAV said:

Ahaaaa, ti je nisi kupio da je voziš nego da selo poludi od zavisti emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

:lol:....Da puknu od muke, a i mehanicari pride

Podeli ovaj post


Link to post

I, kakvi su utisci posle mesec dana voznje? :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 1.12.2022. at 18:26, Crni_Sine said:

I, kakvi su utisci posle mesec dana voznje? :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 

Pozdrav

Izvinjavam se za malo zakasnjenje.

Ono gde mi se Corolla cini najjacom je da vozna ne umara, da covek moze lako da je vozi, laganao i bez zurbe. Cini mi se da bih je mogao voziti ceo dan bez nekog umora:yes: Adaptibilni tempomat, kao i zastita od sudara, cine voznju laganom na duze staze, a one krace i ne osecam. Isprobavao sam lane assist funkciju i to mi je ok, pogotovo na monotonim putovanjima auto putevima.

Nije to nesto startna masina, ali posto ni ja nisam vise zainteresovan da "lepim u sediste", sasvim je pristojan porodican auto.  Moram priznati da mi se i potrosnja dopada, nije mi nesto visoka obzirom, da se retko zavlacim u krug dvojke. Sedista su mi udobna, nazad se jos niko nije zalio da mu nedostaje mesta, a sve komanda su na dohvat ruke. Gepek je sasvim dovoljan da potrpam sta je potrebno za odmor.

Ono gde bih stavio minus je nivo buke u kabini. Da li od tockova ili vetra ili sve to zajedno, mislim da je malo bucnioji od konkurencije. Motor je tih, osim kad ga zavrtim u vise obrtaje, ali tad i treba da se cuje ;)

Meni je veoma upravljiv i kocnice regauju bas lepo. U pocetku sam mislio da mu stavim nesto jace u farove neki Philps, ali za sad nemam tu potrebu.

Generalno, imam zelju da se druzim sa mojom Corollom jos dugi niz godina. 

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Negde sam vec natrčao na probleme, tipa komšijske ogrebotine na autu.

Pošto su i mene častili ti ogrebotina, odlučio sam kupiti K2 mleko za ogrebotine. Nije čudotvorac, ali dobar deo ogrebotina sam uspeo ukloniti. Da sam radio mašinski, učinak bi sigurno bio još bolji, a i moje rame bi mi bilo zahvalno. 

Nešto nisam vičan sa slikanjem, ali bolje išta nego ništa

 

Posle01.jpg

Pre01-1.jpg

Pre03-1.jpg

Posle03.jpg

Pre02-1.jpg

Posle02.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Najbitnije je da si ti zadovoljan uradjenim.

Ne shvati me pogrešno, ali, veliko je olakšanje nakon što ti prvi put izgrebu kola. Posle toga više uživaš u posedovanju vozila, jer manje strepiš da li će neko da ga izgrebe.

Podeli ovaj post


Link to post
On 27. 3. 2023. at 14:07, NBG corolla said:

Negde sam vec natrčao na probleme, tipa komšijske ogrebotine na autu.

Bole me kao da su moje....:( Te prve ogrebotine na novim kolima se tragicno dozivljavaju..... Bar je kod mene to bio slucaj :viber14:

Ali evo, sad kad mi je komsijska nemar u drugom navratu osmirglala pola auta od krova pa nadole i zaglavio sam u servisu, sad se osecam super samopouzdano po pitanju novih slicnih situacija, prakticno sam nedodirljiv.

U svakom slucaju, drago mi je da si uspeo da resis stvari tim "mlekcetom". :)

Izmenjeno od Crni_Sine
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×