Jump to content
Popaj

Corolla TS hybrid

Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove foruma :)

Prvo da vam kazem da mene automobili kao automobili ama bas nikada u zivotu nisu nesto posebno zanimali. Neke druge stvari me daleko vise interesuju, izmedju ostalog motori i jedrenje. U maju prosle godine sam kupio auto sa hibridnim pogonom i tek od tada mi je voiznja automobila postala nesto interesantnija. Hibrid mozes da vozis bez razmisljanja kao i svaki drugi auto, ali draz u voznji hibrida je upavo u tome sto mozes stalno da budes ukljucen, da pratis sta se desava, analiziras i predvidjas, bas kao da igras video igricu :).

Autom sam presao 77 000 km, na godisnjem nivou prosecna brzina je 25 km/h ; EV time 78% ; EV distance 64% ; potrosnja 3,7 l/100km .  Prosecna potrosnja u toplijem delu godine (od aprila do kraja oktobra) mi je 3,4 l/100km (u maju i oktobru je bila 3,3 l/100 km)

Nakon predstavljanja da predjem i na kritiku, bolje reci sugestiju :)
 Dakle uopste mi nije jasno to da na ovom forumu ne postoji neki podforum vezan generalno za hibridna vozila ???  Obzirom da se puno Toyotinih modela (ako ne i svi) vec radi sa hibridnim pogonom, zar ne mislite da bi sve ideje, problemi, nedoumice, servisiranje baterije,... trebali da budu na jednom mestu, a ne da ih clanovi traze ili postavljaju redom po celom forumu?

To cisto da razmislite, a u vezi toga da kazem da sam napisao dva teksta:    Voznja hybrida - retrospektiva nakon 50 000 km  i  Toyota hibridi - skriveni problem, moguce resenje i jos neke ideje                

Iste cu da postavim u podforum Corolla, ali mislim da bi verovatno bili interesantni i vozacima Priusa, RAVa, Camrya,...

Izmenjeno od Popaj

Podeli ovaj post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post

pre 11 minuta, TcS said:

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Hvala :)

Podeli ovaj post

pre 22 sati , Popaj said:

Obzirom da se puno Toyotinih modela (ako ne i svi) vec radi sa hibridnim pogonom, zar ne mislite da bi sve ideje, problemi, nedoumice, servisiranje baterije,... trebali da budu na jednom mestu, a ne da ih clanovi traze ili postavljaju redom po celom forumu?

Odlična ideja.

Otvaraj takvu temu :)

Podeli ovaj post