Jump to content
Aron

Auris problem sa menjacem

Recommended Posts

Pozdrav ljudi

Imam Toyotu Auris (2010) 1.4 d4d 6.brz

Imam problem sa menjacem, u toku voznje kada hocu da ubacim iz 4. u 5. brzinu menjac nece odmah da upadne u brzinu vec moram malo da spustim ka 6. pa onda lepo udje u 5. brz, takodje u poslednje vreme kada iz 5.brz vracam u 4. takodje nece, kao da menjac udari u neki zid, takodje moram malo ka 3. pa tek onda u 4. Predpostavljam da je u pitanju sinhron menjaca, zvao sam par servisa koji kazu da su Aurisi (menjac 6 brz) poznati po tom problemu. Da li je jos neko imao ovakav problem sa tim menjacem? 

Da li mi neko moze dati savet gde bi mogao da resim taj problem. Da li da skidam menjac pa da nosim kod nekog u Beogradu ko radi menajce ili neki dobar servis u Beogradu koji radi sve komplet da ne moram ja da skidam menjac pa da nosim.

 Takodje  imam jos jedan problem. kada iz nizih obrtaja pritisnem gas i krene polako da dize obrtaje kada dodje oko 1900-2000 obrtaja auto dobije vibracije (najbolje se oseti u 5.brzini) cim predje te obrtaje vibracije skoro nestanu, da li moze imati veze sa menjacem jer sam ja sumnjao na nosace motora ali kad sam odvezao auto u jedan servis kazu da su  nosaci motoro skoro kao novi.

 

Svaki savet i pomoc bi dobro dosla

 

Hvala unapred.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko km ima auto, koliko si dugo vlasnik tog auta?
Pitam radi vibracija

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu samo da ti kazem, da je moj 1.6 2010, vrljav tako sa brzinama od kad je kupljen. Nekako moram sporije da saltam da bi usao bas to sto spominjes, pa sam kao i navikao.

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, LAV-LAV said:

Koliko km ima auto, koliko si dugo vlasnik tog auta?
Pitam radi vibracija

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Auto je presao oko 225000 km, ja sam vlasnik auta malo jace od  1 god (presao sam oko 15000 km). 

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Bax said:

Ja mogu samo da ti kazem, da je moj 1.6 2010, vrljav tako sa brzinama od kad je kupljen. Nekako moram sporije da saltam da bi usao bas to sto spominjes, pa sam kao i navikao.

I ja sma nekako oguglao na tu 5.brz pa se navikao tako da saltam ali sad u poslednje vreme kad je pocela  i 4.brz da stvara isti problem pocelo je opet da mi bode oci. Plasim se da ne krene sve to da se desava i na ostalim brzinama.

Podeli ovaj post


Link to post

Vibracije su i na novim kako si opisao. Nekome je to jače izraženo ,nekome manje.Čak to i nisu vibracije nego više kao neki zvuk. Meni je to bilo šokantno jer ni na jednom autu se to nije događalo.Odmah reklamirao i dobio odgovor da je to normalno i da se to kod mene jedva osjeti jer da je na nekima to jako izraženo.Ali ako inzistiram mogu mi zamijeniti cijeli mjenjač jer imam pravo na to uz opasku da su to jednom klijentu radili pa je ispalo još gore.
Imače, ja to više niti ne primjećujem ,a uglavnom vozim baš na tim okretajima, možda je i nestalo.
Ovo za brzine, ovo je prvi put da netko o tome piše na forumu.A vidim i da kolega u postu iznad isto to spominje...

Ono što mi ubada oči je pitanje kako to nisi primjetio kada si probavao auto prije kupnje?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 4.12.2022. at 16:29, LAV-LAV said:

Vibracije su i na novim kako si opisao. Nekome je to jače izraženo ,nekome manje.Čak to i nisu vibracije nego više kao neki zvuk. Meni je to bilo šokantno jer ni na jednom autu se to nije događalo.Odmah reklamirao i dobio odgovor da je to normalno i da se to kod mene jedva osjeti jer da je na nekima to jako izraženo.Ali ako inzistiram mogu mi zamijeniti cijeli mjenjač jer imam pravo na to uz opasku da su to jednom klijentu radili pa je ispalo još gore.
Imače, ja to više niti ne primjećujem ,a uglavnom vozim baš na tim okretajima, možda je i nestalo.
Ovo za brzine, ovo je prvi put da netko o tome piše na forumu.A vidim i da kolega u postu iznad isto to spominje...

Ono što mi ubada oči je pitanje kako to nisi primjetio kada si probavao auto prije kupnje?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Pa tako nekako izmedju vibracije i zvuka kao neko brujanje. Dugo vozim toyote ali prvi put sam se susreo sad na Aurisu sa takvim problemom. Kada sam kupio auto sve je bilo okej, posle 4,5 meseci je poceo problem sa menjacem. Danas sam opet kontaktirao jednog majstora koji mi je takodje potvrdio da je Auris sa tim menjacem poznat po tim problemima, jos veci problem je sto delovi za menjac uglavnom idu iz originala ( Toyote ) tako da ce popravka lepo kostati. Probacu da vidim dal negde ima polovan kompletan menjac ali i to je mac sa 2 ostrice.

Podeli ovaj post


Link to post

Da li si uočio to brujanje odnosno vibraciju kda si probavao auto?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 22 sati , LAV-LAV said:

Da li si uočio to brujanje odnosno vibraciju kda si probavao auto?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Iskreno nisam, u pocetku je bilo sve ok. Auto sam probao po gradu, a ovo sam primetio tek nakon nekoliko meseci na otvorenom putu

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalombi to biti u redu.Ali mozda najbolje da vidis da li netko ima takav model da ga probas pa usporedis... ili do Toyota servisa da cujes njihovu pricu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , LAV-LAV said:

Trebalombi to biti u redu.Ali mozda najbolje da vidis da li netko ima takav model da ga probas pa usporedis... ili do Toyota servisa da cujes njihovu pricu.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Isao sam u vise servisa niko nije znao da kaze sta je tacno, svaki servis je pricao drugu pricu ( nosac motora, set kvacila, menjac, itd...) a sto se tice menjaca kazu da je to glavna mana na Aurisu i da delovi samo iz originala Toyote ili da se trazi neki polovan menjac a da je ispravan. Cekam odg od jednog majstora koliko bi to kostalo sa orig delovima pa da vidim sta se vise isplati

Podeli ovaj post


Link to post

A sta bi ti popravljao kada se ne zna sta je uurok tom problemu?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Menjac, imam problem i sa menjacem.

Podeli ovaj post


Link to post

Ali taj problem ima i član foruma od prvog dana. Nije valjda da ces rastavljati mjenjač?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa zavisi, mozda da mozda ne. kad je samo bio problem sa 5. nekako sam i oguglao ali sad kad je pocela i 4. pocelo je da me nervira :lol: mada sad kad sam saznao da i drugi vlasnici imaju isti prob pa voze tako, malo mi je i lakse 

Podeli ovaj post


Link to post

ja ne smatram taj problem normalnim i sugurno bi to isao rijesiti. Mozda je stvarno nosač, ali nije ni vazno. Nagrafio bih majstora koji to rijesi.
Javi sta si uspio rijesiti.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja znaci kad negde vozim na otvorenom, obicno kad preticem, pa brzo saltam, nece da mi uleti u brzine, obicno oko 4,5. Nisam pocetnik i to mi se na drugom kolima ne desava, nego nekako moram da se usporim i onda prodje, kad ga kao namikarim.....

 

Oko 1800 obrtajaje obicno neko vreme kad lezajevi i kaisevi ulaze  u rezonancu. Moze biti da je nesto oko razvoda motora....

Neki lancanik, ili spaner ili dotrakao pk kais.....

Mada to onako zavija, kao neki wah wah zvuk...

 

Da li se to cuje i u voznji ili i u leru?

Podeli ovaj post


Link to post

To nije dobro. Ja bih to reklamirao.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I.... to je to?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E ljudi izvinite ja sam nesto bio u guzvi.

Sto se tice tog zvuka, nije zvuk, vise kao neka vibracija. Mozda ima veze sa menjacem jer i sa njim imam problem a mozda i nije do menjaca. Zvao sam par servisa u Beogradu jedan od njih je i ovlascen gde traze oko 1200 1300e i to nije precizna cena dok ne vide sta je tacno. Generalno je to mana na Aurisima taj menjac. Nasao sam nekog lika u Zemunu koji se bavi remontom menjaca pa cu pogledati sa njim sta i kako i kolko bi to kostalo. Za sada vozim ovako navikao sam se ali mi opet ide na zivce. Kada budem imao vise informacija sta i kako, napisacu ovde pa da ako jos neko ima slican problem da znaju ljudi o cemu je rec

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam na mom provalio sa huci menjac na nekih 30.000km, i ne diram....

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nisi sredjivao menjac a imas isto problem sa 4. I 5. Brzinom ?

Podeli ovaj post


Link to post

To sa brzinama i saltanjem nije izrazeno  kao kod tebe, ali kad preticem, cesto ne mogu da ubacim u brzinu, kad brzo saltam.

Pominjem huk koji menjac pravi, prisitan je vec 4 godine.

Sto se mene ja to necu sredjivati, takav je od kad je skoro nov bio....

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
To sa brzinama i saltanjem nije izrazeno  kao kod tebe, ali kad preticem, cesto ne mogu da ubacim u brzinu, kad brzo saltam.
Pominjem huk koji menjac pravi, prisitan je vec 4 godine.
Sto se mene ja to necu sredjivati, takav je od kad je skoro nov bio....
 
 
Opasnomje kad se spremaš za pretjevanje,a ne možeš ga uvaliti u nižu. To je gadan problem.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×