Jump to content
TcS

Ulje za motor

Preporučite marku motornog ulja  

65 members have voted

  1. 1. Koje ulje koristite za vaš auto ?

    • ENEOS
      27
    • MOTUL
      3
    • CASTROL
      11
    • TOTAL
      7
    • MOBIL
      4
    • ESSO
      1
    • ELF
      0
    • SELENIA
      0
    • BP
      0
    • TOYOTA ulja
      7
    • LEXUS ulje
      0
    • LIQUI MOLY
      3
    • VALVOLINE
      0
    • SHELL
      1
    • TEXACO
      0
    • HAVOLINE
      0
    • MODRIČA
      1
    • LUKOIL
      0


Recommended Posts

Kantica 4L Eneos 5w30 PH je kod nas oko 30€, fantastično ulje

Total sam ja koristio jednu turu, dobio na poklon i mogu reći da sam fino bio iznenađen, odlično ulje.

Mobil nikad više, razlog verovatno 90% ćeš da natrapaš na kopiju kao i ja što sam po svemu sudeći.

 

Motul ulje fenomenalno, po meni bolje od Eneos.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo mi je izaslo za ulje Eneos, hvala na komentarima. b83a7b3258a0edfb2f74550ac3cc6627.jpg

 

Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ces Eneos uzmi premium hyper, sustina je mnogo skuplja ako me secanje dobro sluzi..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sve navedeno je o.k.

Ipak, zašto menjati tim koji dobija? Total MC3 je zaista odlično ulje, a cena mu je umerena (među najnižim od navedenih).

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zahvaljujem na odgovoru.

 

Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni, šanse da je ovo ulje koje se isporučuje Toyota servisima su gotovo ravne nuli.

Prvo cena je smešna, drugo, onaj ko prodaje to ulje mora nešto i da zaradi (naravno, osim ako nije ukradeno, odnosno kupljeno "po nabavnoj ceni").

Cene su ovlašćenim servisima svih proizvođača automobila su previsoke i tu je ogromna zarada servisa (GM ulje koje se pakuje je Aral, koje košta oko 4,5 eura u gradaciji 5w30 - to isto ulje u Opel servisu košta 1400 RSD za litru).

Moje mišljenje je da kupovinu ulja preko oglasa treba zaobići u širokom luku. Zbog uštede od 1.000 RSD može se napraviti šteta od par stotina EUR.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je cena u Nemackoj pa da imas neku orjentaciju, e sad dal je ovo original.. 3f0d4d833dd090679023307dabdb55d1.jpg

 

Poslato sa BLA-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari,

 

Koje ulje mi preporucujete da sipam u mom Versu 2005 je. Upitanju je benzinac 1.8 sa 129 ks i predjenih 192000 km oznaka motora je 1zz-fe ?!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala

 

Koje uzeti od ova tri, po preppruci eneosa tj weba

 

1 ENEOS Premium Hyper X 5W30

2 ENEOS Sustina 5W30

3 ENEOS Premium Ultra 5W30

Podeli ovaj post


Link to post

Premium hyper je sasvim ok. Vecina bas ovo ulje koristi.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

Sledeći mjesec bi trebao zamijeniti ulje. Čitajući vaše komentare probao bih sa M1, ali kako razlikovati orginal od kopije?

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Tsesko :) samo kupovina od proverenog dobavljaca.
Ja sam jednu zamenu sipao Mobil, ali sam se posle vratio na Eneos. Sa Eneosom motor ima lepsi i tisi rad.

Sent from my F3311 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da li neko zna koje ulje da sipam u corollu E12 1.4 D4D 2005. godište? U uputstvu koje sam dobio sa autom piše da su specifikacije 5w30 ACEA B1 API CF. Gde god sam pitao nemaju to ACEA B1. Auto sam kupio pre par dana tako da ne znam koje je ulje u njemu trenutno.

Podeli ovaj post


Link to post

Poštovani,

Teško ćete naći ACEA A1/B1 ulja, jer je ova specifikacija izbačena posle 2012. (nema je u ACEA 2016).

Nju pokriva ACEA A5/B5 (a i ranije je) što je praktično "nadskup" A1/B1 (teorijski ne mora biti ali je u praksi skoro 100%).

Takva ulja su npr. Total Quartz 9000 Future NFC 5W-30, Kroon Duranza LSP 5W-30 i slična.

Najbolje je po kupovini automobila koristiti njegov default pa tek posle videti da li ići na neki od alternativnih izbora.

Više objašnjenja na mom tekstu:

https://www.total-serbia.rs/sr/saveti-i-preporuke/ekako/koje-ulje-da-sipam-u-polovno-vozilo.html

Pozdrav!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno na odgovoru. Probaću sa Totalom pa ću videti kako će se pokazati. Razmišljao sam o Eneos Premium Hyper Multi 5w30 ( jer ga na ovom forumu dosta hvale) ali ako je Total Vaša preporuka onda ću njega probati.

Pozdrav.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Doslo vreme za mali servis ... VELIKA DILEMA koje ulje ?
Predhodni vlasnik sipao MOTUL 8100 sintetiku 5w-30 , Mobil 5w-40...
Jedan lokalni mehanicar mi kaze da zbog starosti motora i kilometraze (195000) predjem na ulje 10w-40
Dok u ovlascenom servisu Toyote kazu da ostanem na 5w... 
Radi se o Rav 4 2.0 D4D 
Takodje me interesuje gde bi trebao da odem po delove inace iz BEOGRADA sam . :)

Podeli ovaj post


Link to post

Sipaj ulje koje je preporuka od Toyote.

Za delve, isčitaj forum detaljnije, toliko ima tema vezana za kupovinu delova i servisiranje.

Podeli ovaj post


Link to post

Мало сам читао мануал од Ауриса 2008 и на крају нађох препоруку за уље, па ако неком затреба...fa01b9c0314568957eddaed791fc7faf.jpg6eb445871dd0d9089b08a0c9dd9878fa.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Дупли пост, ако може да неко избрише, не умијем са овим. Хвала.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

I u Srbiji je oko 5 evra po litru i to ne bi bilo ništa čudno da nije u pitanju full sintetičko ulje. Eneos 10W40 tj polusintetika košta od 4,5-5 evra, a sintetika nekih 7,5e pa naviše (mislin na Eneos).

Podeli ovaj post


Link to post

Ako netko zna razliku u ovim uljima...

Shell 208 Ultra S 5W 30 C3

Shell 209 Helix HX8 ECT C3 5W 30

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako netko zna razliku u ovim uljima...

Shell 208 Ultra S 5W 30 C3

Shell 209 Helix HX8 ECT C3 5W 30

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×