Jump to content
djpesic

Corolla TS hybrid 1.8

Recommended Posts

I, je li još uvek "živ" taj naš hibrid ?

Da danas opet kupuješ, da li bi to bilo isto vozilo (corolla TS ili nešto drugo ), taj ili neki drugi motor, taj ili neki drugi paket ?

Ja često volim da kažem ljudima u dilemi oko izbora kola - "Kako god izabereš, kajaćeš se, kad-tad, makar oko paketa oprema ..." :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
On 9.6.2021. at 21:56, biciklista said:

I, je li još uvek "živ" taj naš hibrid ?

Da danas opet kupuješ, da li bi to bilo isto vozilo (corolla TS ili nešto drugo ), taj ili neki drugi motor, taj ili neki drugi paket ?

Ja često volim da kažem ljudima u dilemi oko izbora kola - "Kako god izabereš, kajaćeš se, kad-tad, makar oko paketa oprema ..." :)

 

Sistem, koliko para toliko muzike. Ako mi das vise para, uzeo bih istu verziju, ali sa jacim 2.0 motorom. Ali, i ovoj varijanti sa 1.8 nimalo ne fali snage. Generalno, nemam zamerke nikakve na auto, nakon prvih godinu dana i predjenih 13000km

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo je što si tako zadovoljan.

A, sada, posle toliko predjenih kilometara (koji su ti dali priliku da se u potrebnoj meri upoznaš sa vozilom, njegovim svim vrlinama i eventualnim nevrlinama), kada bi imao tu moć (da si „čarobnjak“ ), da li bi nešto u tehničkom smislu promenio/unapredio na tim kolima ?

Ima li nešto što je po tebi moglo/trebalo da bude izvedeno drugačije, bolje ?

Mislim, ma kakos e svako od nas navikne na neka kola, ipak vremenom postane veoma dobro svestan svih osobina, pa i ako nešto na tim kolima nije baš idealno zamišljeno i izvedeno.

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno ako prevagne zbir pozitivnijih stvari, da nije prelazak "sa konja na magarence"...da je to dovoljan razlog da se bude zadovoljan. Uvek ima nešto što je bilo bolje na prethodnom, realnost ili "suva" navika, to je već drugo pitanje :)

Mada mi je zanimljivo pitanje uvaženog Bicikliste

Sent from my M2101K7AG using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa, mislim da savršeno vozilo ne postoji, bez obzira na brend, model, motor, paket, cenu. Svako vozilo ima i neki "gaf", nešto što je možda moglo da se uradi bolje, kvalitetnije i/ili pametnije.

Na to sam mislio u prethodnom postu, misleći šta bi @djpesic unapredio na svojoj Corolli - kada bi imao tu nadnaravnu moć.

Podeli ovaj post


Link to post
On 1.7.2021. at 16:27, biciklista said:

Lepo je što si tako zadovoljan.

A, sada, posle toliko predjenih kilometara (koji su ti dali priliku da se u potrebnoj meri upoznaš sa vozilom, njegovim svim vrlinama i eventualnim nevrlinama), kada bi imao tu moć (da si „čarobnjak“ ), da li bi nešto u tehničkom smislu promenio/unapredio na tim kolima ?

Ima li nešto što je po tebi moglo/trebalo da bude izvedeno drugačije, bolje ?

Mislim, ma kakos e svako od nas navikne na neka kola, ipak vremenom postane veoma dobro svestan svih osobina, pa i ako nešto na tim kolima nije baš idealno zamišljeno i izvedeno.

Ako bas pitas, turio bi mu malo visi klirens, nego sto je sad. Ako bi imao konfiguraciju kao volvo cross country karavani, onda bi bio idealan. Mada, naviknes se na manji klirens, i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa, eto, uradi zamenu po sistemu "staro za novo" i uzmi "Trek" varijantu i "Bog da te vidi" :)

 

Podeli ovaj post


Link to post
On 29.7.2021. at 16:49, biciklista said:

Pa, eto, uradi zamenu po sistemu "staro za novo" i uzmi "Trek" varijantu i "Bog da te vidi" :)

 

Mozda za par godina :viber29:

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako smem da upitam (možda je suviše indiskretno), šta "softver kaže", koliko je vozilo prešlo do danas i koliki je ukupan životni prosek potrošnje tog hibrida ? 

:) 

Podeli ovaj post


Link to post

i mene jako zanima hybrid... gledao nešto RAV 4... 40 000 € + ... e ne ne ne ne, još ne

Vozio sam samo novog Yarisa hibrida... nije me impresionirao.

Ali sam imao priliku par km probati Aurisa 1.8 hibrida.. e to je već nešto jaaaako dobro

E sad ... mene isto zanima ta potrošnja...kada auto prelazi na benzin? Da li je to prebacivanje na obrtajima ili postoji drukčiji sistem prebacivanja?

Još nešto... neki kažu da se bateroja puni i kočenjem motora... je li to istina ili se puni samo fizičkim stiskanjem kočnice??




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 8.11.2021. at 21:21, biciklista said:

Ako smem da upitam (možda je suviše indiskretno), šta "softver kaže", koliko je vozilo prešlo do danas i koliki je ukupan životni prosek potrošnje tog hibrida ? 

:) 

 

On 9.11.2021. at 0:10, LAV-LAV said:

i mene jako zanima hybrid... gledao nešto RAV 4... 40 000 € + ... e ne ne ne ne, još ne

Vozio sam samo novog Yarisa hibrida... nije me impresionirao.

Ali sam imao priliku par km probati Aurisa 1.8 hibrida.. e to je već nešto jaaaako dobro emoji106.png

E sad ... mene isto zanima ta potrošnja...kada auto prelazi na benzin? Da li je to prebacivanje na obrtajima ili postoji drukčiji sistem prebacivanja?

Još nešto... neki kažu da se bateroja puni i kočenjem motora... je li to istina ili se puni samo fizičkim stiskanjem kočnice??




Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Evo podataka, sta imam. U zadnjih godinu dana, prosecna brzina 32kmh, presao sam 13393km. Za potrosnju cete morati da sacekate, ne pise mi u aplikaciji, a na bordu resetujem svaki put kada sipam. Mogu da sracunam iz knjizice gde vodim rucnu racunicu potrosnje, pa da napisem.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bilo bi lepo da nam sračunaš, tu poslednju godinu, jer je to najrealniji prikaz (za tvoje uslove eksploatacije, uz uvažavanje ostalih podataka(pa i tih 32 km/h).

:)

 

Izmenjeno od biciklista

Podeli ovaj post


Link to post

Evo racunice. Za ukupnih 20010 predjenih km, kada je bilo zadnje sipanje, prosek je bio 4.69l / 100km

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Ti.

Očito, hibrid je dugoročno nepobediv po pitanju potrošnje.

Poredjenja radi, ja sam sa karavan vozilom iste klase, ali, dizelom (308 SW 1,6 HDI 110 ) za 10 godina i oko 185 hiljada km imao prosek potrošnje 5,35. Ali mi je i prosek brzine bio malo veći nego tebi ( morao bih da pogledam u "svetu svesku" ).

Podeli ovaj post


Link to post

Prosla redovan servis, spremna za nove putne pohode.

Podeli ovaj post


Link to post

×